Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beteg szülő támogatása:...

Beteg szülő támogatása: meddig kell a házastársnak tűrnie?

Figyelt kérdés

Anyukámnak 2 hónapja balesete volt, magatehetetlen. Egyedül él. Minden nap munka után felmegyek hozzá, beszélgetünk, főzök neki, ilyesmi.

Emiatt a férjemre hárult az a feladat, hogy elhozza a gyerekeket az oviból és a suliból. Amikor nincs szakkör én teszem és együtt megyünk anyuhoz, de a hét többi 3 napján a férjem.


Ma voltunk kórházban, anyunak még 6 hétre visszarakták a fekvőgipszet a lábára. Férjem ezen nagyon kiakadt, szerinte vegyen fel ápolónőt, ő nem fog emiatt többet vállalni.


Szerintetek igaza van?


2012. szept. 26. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nincs. Ha jó kapcsolatod van az édesanyáddal akkor nem csak anyagilag de érzelmileg is jobban megéri ha te ápolod nem egy fizetett betegápoló. A férjed eddig is kibírta így. Még 6 hétig csak menni fog neki. Ennyire ne legyen már önző. És ha az ő családtagjáról lenne szó??
2012. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Baromira nincs igaza. Mond meg neki, hogy képzelje lesznek még az ő szülei is betegek, sőt ő maga is.
2012. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Más lenne a helyzet, ha tényleg tartósan lenne magatehetetlen az anyukád, nem csak X hétig, hónapig. De így, hogy rendbe fog jönni, és addig is kell neki a segítség, bunkóság a férjedtől ez a kijelentés. Tudhatja, hogy átmeneti állapot, lehetne megértőbb is.
2012. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Összesen 3 hónapról van szó,ennyire ő is lehetne megértő,főleg,hogy annyi a "többletmunka" számára,hogy heti háromszor ő viszi haza a gyerekeket.Ha ez neki teher,az elgondolkodtató sajnos.
2012. szept. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Ne adj isten az ő anyukájával történik valami akkor is ezt mondaná,

agyvérzést kap lebénúl te leszel az akinek ingyen és bérmentve sőt mosolyogva kell majd sza'os pelenkát cserélni az ő szülein. Mond meg neki hogy ne hisztizen nőljön fel.

2012. szept. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Le kellene ülnöd a férjeddel, mert ez nagyon nincs így rendjén. Ekkora teher neki, hogy a SAJÁT gyerekeit heti 3x fuvaroznia kell??? Nagyon nem irigyellek miatta, hosszú távon ez a házasságodnak is betehet, mert mi van, ha ne adj isten te leszel beteg, vagy valami olyan problémád lesz, ami miatt neki többet kell vállalnia a családi dolgokból...Akkor mit csinál??? Tudsz te egyáltalán rá számítani? Átmeneti állapotról van szó, ráadásul nem is hónapokról, évekről...Nagyon önző és csúnya viselkedés ez tőle, szerintem egy fejmosás minimum kijár neki...
2012. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Ebben neki mit kell tűrnie? Ha az anyukád nem lenne beteg, akkor is simán elvárható lenne, hogy legalább felezzétek a gyerekekkel való teendőket, tehát alapból heti 2-3szor amúgy is hazavihetné őket a suliból. Ez azért elég durva, hogy ezen így kiakadt. Ebből látszik, hogy eddig SEMMI dolga nem volt. Szerintem ezen változtassatok, ha már nem kell az anyukádról gondoskodni. Ne hagyd, hogy minden visszatérjen a régibe.
2012. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Én ezen most úgy ledöbbentem, h nem jutok szóhoz.



...

2012. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán nincs igaza! Ebben a helyzetben neked kell anyukádat ápolni, gondoskodni róla, főzni rá, hiszem magatehetetlen! A férjednek ezt ki kellene bírnia! Vannak emberek, akik ettől sokkal-sokkal többet kibírnak mégsem panaszkodnak!
2012. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva.


Először is: alapból miért nem ő hurcolja heti párszor a gyerekeket,miértmindig te?

Másodszor: ő szüleivel lenne baj,akkor ápolónőt fogadna és rájuk se nézne?


Kérdésedre: bőven tovább mint a te párod.


Én nem szivlelem anyósomat,sőt,őszintén szólva utálom,ő is engem mióta ismer.De amikor combnyaktüréssel korházba került,evidens volt hogy magunkhoz költöztetjük amig felgyógyul.Pedig végig hárpiáskodta azta pár hónapot,nyugtunk nem volt tőle.De párom anyja,párom kedvéért ennyit kibirtam bőven.

2012. szept. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!