Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha a...

Mit gondoltok arról, ha a nagyszülők nem egyformán támogatják az unokákat?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testverek a nőveremmel, mindketten felnőttek vagyunk. A nagyszüleim mondhatni, hogy jól állnak anyagilag es szoktak minket támogatni. Sose kerjük, maguktól adják. A nőveremnek viszont 10-15x annyi penzt adnak, mint nekem, mert, hogy nekik hitelük van, meg van egy kisgyerek is es nagyobb szüksegük van rá. Csak azt tudni kell nőveremről, hogy tök kenyelmesen elvan, nem figyel rendesen a penzre, költekezik, így semmi tartalekuk nincsen, meg nem akar munkahelyet váltani (mert ő itt erzi jól magát), pedig máshol sokkal többet kereshetne a tudásával.

En egyelőre otthon lakom anyukámmal, de szeretnek minel előbb elköltözni, meg sok kiadásom van, szóval nekem is szüksegem lenne penzre. Ezt így nagyon nem tartom korrektnek. Már volt, hogy felhoztam a dolgot, de az egeszből az jött le, hogy penzehes vagyok es nekem csak ez számít. Nem ez számít, csak azt gondolom, hogy nagyjából ugyanannyira kellene minket támogatni, ha már szeretnenek es megtehetik. Ti mit gondoltok erről?


2012. szept. 27. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én igazat adok neked. Undorító dolog a kivételezés, akkor is , ha az anyagilag történik.

Felénk is divat volt ez, csak nem nagyszülő, hanem szülői részről.

Az egyik gyereküket támogatták, annak azóta sincs semmije,csak egy csomó gyereke. Volt, hogy a nagyszülő ruházta etette a gyerekeket, mert ők nem voltak hajlandóak dolgozni.


A másik gyereküknek nem adtak,mondván neki jól megy, holott csak annyi történt, hogy ő nem eltartatta magát. Megjegyzem, ha ő kapott volna negyedannyit, mint a másik, akkor ő nem elherdálta volna, hanem befektette volna és kérésre bármikor visszafizette volna.


Ja és a szép a történetben, hogy lassan ők is becsődölnek a támogatott gyerek miatt, most meg a másikhoz rohannak pénzért.


Elmehet az ilyen a büdös francba, ennyi a véleményem.

2012. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%

Mindenki arra költi a saját pénzét amire akarja. Ha holnap a nagyid kidobálja az ablakot te akkor sem szólhatsz semmit.

Elmész dolgozni akkor te is arra költöd a saját pénzed amire akarod. Különben én igazságosnak látom, miért ha többet kapnál beszállnál otthon a rezsibe?

2012. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most pont nincs munkám es keresek, de amikor volt, beszálltam a rezsibe, a kaját (külön is főzünk, mert tök mást eszünk), eü., tisztálkodási szereket pedig a mai napig magamnak veszem a tartalekomból.
2012. szept. 27. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom. Ha a szüleid lennének, akkor azt mondanám, egyformán "jár" mindkettőnek. De a nagyszülő, az más. Ő megengedheti magának, hogy egyik vagy másik gyereket kedvencének nyílvánítsa, vagy bármi módon megkülönböztesse.

Az igaz, hogy nem kedves dolog, és nem mondhatnám jószívűnek, vagy valami hasonlónak ha így tesznek a nagyszülők, de megtehetik. Esetleg kérdezd meg a : "nagyi, én nem a te unokád vagyok? " Esetleg a szüleidtől is megkérdezheted, miért van ez így.

2012. szept. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Más helyzetben vagytok érthető hogy más a hozzáálás

ha te is ott lennél gyerekkel, hitelel, saját fizúval jogos lenne hogy egyenlő részt kérsz,

de te most a kényelmes mama hotelben élsz kevesebb a problémád, ha ő késik a törlesztéssel az unoka és a dédunoka is hajléktalan lesz.

2012. szept. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tökéletesen megértelek, nálunk még talán ennél is durváb a helyzet. A nagymamám egyik lányát sokkal jobban szereti, mindent megad az ő gyerekeinek, és nekünk semmit, anyukámat lenézi, semmibe veszi, csak mert nem fiúnak született elsőszülöttként. :(

Nemhogy anyagilag nem támogat, de nem is érdekli mi van a bátyámmal meg velem. Amíg a papa élt, nem merte ilyen durván a különbségeket kihangsúlyozni... Legutóbb karácsonyra tesómmal egy egy zacskó szaloncukrot kaptunk, az unokatesóim meg 30000 Forintot erdélyi kirándulásuk kiegészítéseként.

Én megtanultam elfogadni ezt, köztük pénz van, köztünk meg szeretet. Egy idő után te is megtanulod, hogy az utóbbinak nagyobb értéke van. :(

2012. szept. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
En is megtehettem volna, hogy elhúzok itthonról, veszek hitelre lakást es a szülőktől, nagyszülőktől kerek támogatást, csak nekem ehhez nincs pofám. Úgy vagyok vele, ha már elköltözök, onnantól kezdve nem mások penzeből akarom megoldani a helyzetemet. Mellesleg ahogy írtam, tesóm az, aki kenyelmes, mert más penzet költi es olyan munkahelyen dolgozik, ahol fillereket kap, csak azert mert azt szereti. Ez az ő döntese, csak a saját hülyesei miatt kell másoknak támogatniuk őt. Szóval nagyon nem ertek egyet a kenyelmes mama hotellel, mert mindent en csinálok itthon, es hazaadok penzt.
2012. szept. 28. 21:15
 8/9 anonym0117 ***** válasza:
Teljesen àtérzem a helyzeted. Én nehezen, de beletörõdtem, hogy nagyiék a sajàt fiukat, és csalàdjàt (minket) semmibe vesz. A hàrom gyermeke közül apu a legtisztességesebb és legbecsületesebb, mégis õt bàntja.. A sajàt ballagàsomra nem jött el.. :(( Fàj, de ez van. Szàmomra màr nem léteznek.. :///
2012. szept. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Istenem ! Látom nem vagyok egyedül :-( ... Sajnos ! ... .Nagyon sajnállak téged is meg a legutóbb hozzászólókat :-( ..... szerintem is undorító a megkülönböztetés a családban meg pláne ! Szerintem minden ember ugyanannyi támogatást érdemel :-( ..... ezt sajnos csak elfogadni lehet .... de azért bennem pont most érdelődik, hogy hétvégén a családom fejére borítom a szaros bilit ! Mindenkinek az arcába vágom hogy milyen undorító, aztán otthagyom őket főni a saját levükben .... mert még így hogy egy éve ! .. már villany nélkül élek úgy hogy látástól vakulásig dolgozom, nem iszom, nem dohányzom, nem bulizom.... még így is a testvéremet támogatják a szüleim, mert ő diplomás mérnök és építkezik ...... én meg úgy élek mint egy vakond :-( ... és ráadásúl már tudnak is róla ....
2013. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!