Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok mi a "szokás": a...

Nálatok mi a "szokás": a szülők támogatják a gyereket vagy a gyerekek a szülőket?

Figyelt kérdés
A kérdés arra vonatkozik, amikor a gyerek(ek) már felnőtt(ek).
2012. júl. 10. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
nálunk senki se támogat senkit.... pontosabban ha azt vesszük a szülök engem, mert otthon lakom, nem kell rezsit fizetnem, meg beszállni se, semmi.... mert jelenleg kétszer- háromszor annyit keresnek mint én...
2012. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha nekem van szükségem a szüleimre, akármiben akkor ők támogatnak engem, ha nekik, akkor én őket.:)
2012. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem amíg a "gyerek" tanul vagy nincs ÁLLANDÓ keresete (alkalmi munkák satöbbi nem az) addig egy jó szülőnek kötelessége lenne támogatni. Ám ha már van keresete és otthon koptatja a hűtőt akkor a gyereknek illik a fizetése egy részét odaadnia.
2012. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden házban más a szokás. Nálunk anyum támogatott, ahogy tudott, amíg sulis voltam, erőn felül. Aztán egyetem alatt már mondtam, hogy magára költse, és magam próbáltam gályázni az életben. Majd visszatértem hozzá már diplomával és állással, és én segítek neki. Mivel már férjem is van, összetesszük, amink van, és így jó támogatni egymást az életben. Biztonságban érezzük magunkat.
2012. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi külön élünk, Anyum egyedül, én a Párommal. Ő segít többet, de ha neki szüksége van gyógyszerre, azt mi szoktuk neki kiváltani. Kölcsönös, és ez így is jó. :)
2012. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Azt hiszem, az én válaszom egyedi lesz :D

Anyósom teljes mértékben a felnőtt gyerekein piócáskodik. Valami hitelmániája lehet mert csak sorra veszi fel őket, a számlákat nem fizeti, aztán jár mindenkihez kuncsorogni.


Az én anyám mentálisan beteg, kitagadott amiért elköltöztem tőle. Évek ót nem beszéltünk, pedig nekem igencsak szükségem lenne támogatásra. Beteg vagyok, és a páromnak kell eltartania.


Tehát 1, a gyerek a szülőket, 2. senki senkit. :)


Jó, mi? :D

2012. júl. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk generációk óta az rögzült be valahogy, hogy azért vagyunk egy család, mert mindenki támogat mindenkit. Persze ebbe az is beletartozik, hogy nem használjuk ki egymást. Ha a szüleimnek szüksége van valamire, akkor számíthat rám/ránk, illetve a még élő nagyszüleinkre.

Ha nekem van szükségem támogatásra én is számíthatok a nagyszülőkre és szülőkre is, a nagyszülők szintén számíthatnak a gyerekeikre és unokáikra is.

Ez azért működik ilyen jól, mert sikerült megtartani az egészséges határt, amíg ez működik. Úgy gondolom normális emberek között normális családban simán meg lehet oldani.

Egyébként én még pl egyetemista vagyok és több támogatásra van szükségem a szüleimtől, mint nekik tőlem, de az idő előrehaladtával majd nekik lesz egyre nagyobb szükségük rám, így egyértelmű, hogy támaszkodhatunk egymásra.

2012. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy amelyik szülő még dolgozik, tehát több pénze van, az inkább minket segít (vesz az unokának szemüveget, iskolatáskát, stb.), míg amelyik már nyugdíjas, annak meg mi segítünk, mert nem tudna kijönni a pénzéből.
2012. júl. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszoló! Nem vagy egyedül!:)


Mi is a párommal támogatjuk anyósékat, mert hitelt hitelre halmoztak, s nem tudnak belőle kijönni.

2012. júl. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

25 éves koromig teljesen eltartottak,befejeztem egy remek (keresett) mérnöki kart,jól elhelyezkedtem és most az ő össz fizetésüknek pontosan a négyszeresét keresem meg (1,2 millió ft) Ebből 200-at hazaadok nekik,hogy úgy éljenek,ahogy kedvük tartsa,hobbikra és szórakozásra is jusson 200ból megélek én és a többit félreteszem,de ha szükségük lesz rá,akkor odaadom nekik.

Viszont ők is gyűjtenek :)

2012. júl. 11. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!