Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetés után 1 nappal masszázs...

Temetés után 1 nappal masszázs jó ötlet?

Figyelt kérdés
A nagymamám halt meg és jövőhéten lesz a temetése. Édesanyám eléggé szét van esve, szeretném minél előbb regenerálni és ezért befizetném egy lávaköves 1 órás masszázsra. A kérdésem az volna, hogy mikorra foglaljak időpontot? Én úgy gondolom jó volna minél előbb, tehát a temetés utáni napon. Ha fel is kavarja majd a temetés, szerintem jót tenne neki. Vagy szerintetek korai volna? Esetleg még morbid is?
2012. szept. 27. 20:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
én hagynék rá egy hetet...
2012. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A nagyi vasárnap halt meg egyébként, jövőhét szerdán lesz a temetés és akkor csütörtökön vinném a masszázsra. Már ma amúgy jobban van, szerintem szerdáig még javulni fog, de igen, majd a temetés nem tudom mit hoz elő. De szerintem tényleg jó gyógyír volna egy masszázs.
2012. szept. 27. 20:20
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Picit korai. Inkább az utána következő napon legyél vele (ha tudsz) beszélgessetek sokat, biztosítsd az együttérzésedről. Aztán majd 1-2 hét múlva jöhet a masszázs, akkor már biztosan jobban veszi ki magát.
2012. szept. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Ez anyukádtól függ, de én minimum várnék 1-2 hónapot.
2012. szept. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Itthon lakom még, együtt csináltuk végig az egészet. 2 hónapja itthon ápoltuk őt, majd bekerült kórházba és ott halt meg 1 hét alatt. Várható volt egyébként, ettől függetlenül megrázott mindenkit. Nyilván anyut talán jobban, de úgy érzem hogy jót tenne ez neki. Tényleg én ismerem és én így érzem. Most kell neki a kikapcsolódás, a felöltődés, én nem akarom hogy még hónapokig legyen így. Most masszázsra viszem és szeretném egy wellness hétvégére is elküldeni pár hét múlva apuval. Muszáj regenerálódnia és van mit kipihennie.
2012. szept. 27. 20:27
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez korai. Amikor az én nagyim halt meg akkor nálunk úgy volt hogy apám akkor szinte fel sem fogta a dolgot nem is látszott rajta hogy kivan borulva egész jól viselte, csak ő a temetés napján borult ki de akkor nagyon, de szerencsére hamar túl esett rajta. Szerintem anyukáddal is ez lesz oké hogy most jobban van mert már feldolgozta de a temetés napján szerintem megint totál összefog törni lelkileg, én adnék egy pár napot hogy lenyugodjon magába a saját maga módján aztán utána szóba jöhet a masszázs. Szerintem ha a temetés utáni napon lenne úgysem menne el rá, mindenképp várj vele, jobb lesz ez így.
2012. szept. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyász időszaka. Fekete ruhában, régen még fátyol is takarta a nők arcát. Ez a visszavonulás ideje az embernek a saját világába, a fekete szín jelezte a tartózkodását e világnak a dolgaitól.

Ő most lélekben búcsúzik édesanyjától. Legyél inkább vele ebben az egy órában és beszélgessetek nagymamádról. Te sokkal többet tudsz neki segíteni, mint bármilyen lávakő. Ez nem a test regenerálásának, felépítésének az ideje. Itt a lelki béke, nyugalom megtalálása fontos. Ilyenkor azt is gyászoljuk, aki meghalt bennünk a másik szemében, az édesanyával együtt, meghalt az "anya gyermeke", ettől az önképtől is búcsúznia kell. Erősítsd őt abban amit ő visz tovább abból, amit az édesanyjától kapott.

De akárhogy is, a gyászidőt nem lehet sürgetni.

2012. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte részvétem de nem értem minek tettél fel ide kérdést, ha te már eldöntötted ezt a dolgot...


Mellesleg szerintem is korai...

2012. szept. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
Nem jó ötlet! Hülyeség.
2012. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is buta ötlet. Meghalt az édesanyja, semmi nem segít ezen. Ez nem egy lábtörés vagy egy szakítás, amit ki lehet pihenni, ezzel meg kell tanulni együtt élni.


Fizikai fájdalomra tökéletes ötlet, de szerintem teljesen felesleges. Ki akarna temetés után egy idegen asztalán feküdni?

2012. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!