Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfinak kötelessége eltarta...

A férfinak kötelessége eltartani a nőt, ha a nő nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Mielőtt megszólnátok nem akarom magam eltartatni,és férjnél sem vagyok!:)

Csak érdekel mert halottam már ilyenről. Főleg (ne nevess ki) filmekben,hogy válás után a férjnek asszonytartást kell fizetni.

De ha együtt is vannak és nem dolgozik a nő a férfinak állnia kell a kiadásait?



2012. szept. 28. 12:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy erre lenne szabály, vagy törvény, de ha az etikai oldalát nézzük, akkor igen. ELvileg szeretik egymást, együtt élnek, egymás részei.

Ha már eleve munkanélküliként lépett a nő a kapcsolatba,akkor azért, mivel a férfi már tudta, hogy ez lesz.

Ha a kapcsolat közben lett a nő munkanélküli, akkor azért, hiszen ki kell dobni a nőt, ha hirtelen nincs munkája?


Persze ugyanez működik fordítva is.

2012. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, de van olyan, aki megteszi. Van aki önzetlenül és van aki azért, hogy ezáltal uralkodhasson a nőn.

Én személy szerint nagyon rosszul érzem magam, ha nincs munkám. Nem tudnék egy olyan kapcsolatban élni, ahol a férfi tart el engem, bármilyen kedves és bármennyire is szeret, nekem kell az önálló kereset és egy bizonyos (anyagi) függetlenség tőle.

Ismerek olyan lányt, akit évek óta a barátja tart el. "Kényelmes" élet, viszont el kell viselnie, hogy csak az van, amit a srác megvesz, vagy "megengedi" hogy megvegyen, illetve szórakozni is csak akkor mehet, ha a srác megengedi és ad neki pénzt... Én ezt a kiszolgáltatottságot biztos, hogy nem tudnám elviselni.

2012. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyik félnek sem kötelessége.

Persze egy jól működő kapcsolatban az átmeneti munkanélküliség nem szabad, hogy gondot jelentsen (ilyen szempontból), de ez nem jelenti azt, hogy akkor az egyik fél szabadon kihasználhatja a másikat.

2012. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes, hogy ti nők sosem azért vagytok együtt a férfival, mert az eltart titeket, de azért ez a kérdés mindig lázba hoz titeket....


Ha a kérdésre a válasz igen lenne, akkor mit csinálna egy nő, ha a férfi nem tartja be "kötelezettségét"? Szakít vele, mert nem tartja el? Ez már a k.rválkodás határait feszegeti, csak azért lenni valakivel,mert az az anyagi szükségleteimet kielégíti..

2012. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyik félnek sem kötelessége eltartani a másikat.

Asszonytartás meg szinte nincs is Magyarországon.

2012. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
Engem jelenleg eltart a párom, mivel az utolsó Tescoba se vesznek fel. Mehetnék a Burger Kingbe kb. állandóan éjszakázni minimálbér alatt, de az tönkretenné a kapcsolatot. Szerencsére nagyon jól keres, így nincs anyagi gond. Volt aki azt mondta rám, hogy luxusk*urva vagyok. Csak valahogy elfelejtették, hogy az elején volt fordított helyzet, amikor én tartottam el. Egy normális kapcsolatban nem kérdés, hogy kisegítjük e a másikat, ha együtt lakunk.
2012. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

4-es érdekes amit írsz!

És a férfi elválhat azért mert a feleség évekig nem dolgozik? Akár lustaságból akár önhibáján kívül?

2012. szept. 28. 13:00
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Mindenért el lehet válni a házasság nem kényszer.
2012. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk ez nem divat, de el tudok képzelni olyan helyzetet, ahol indokolt lehet az asszonytartás.

Például ha a pasi elvárja a nőtől, hogy adja fel a karrierjét, és maradjon otthon, és 10-15 év múlva elválnak, addigra a nő teljesen értéktelenné válik a munkaerőpiacon (még egy-két év kihagyást sem néznek jó szemmel, pláne 10-15 évet!). Ha ennek tudatában mégis belemennek ebbe, akkor indokolt lehet, hogy a nő utána asszonytartást kapjon. Vagy segítséget, amíg munkát talál, ami bőven sok évbe is telhet. Hiszen a férje kedvéért áldozta fel a karrierjét.

De ez a műfaj inkább a hagyományosabb társadalmakban működik szerintem, ahol még általános a férfi családfenntartó szerepe, és a nők nem is nagyon dolgoznak. A mai magyar társadalom pedig alapvetően nem ilyen, legalábbis egyelőre.

2012. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
Előző: egyetértek, ez az a helyzet, amikor szerintem járna asszonytartás. Van az ismerősi körben is, hogy a feleség dolgozna, de a férj szerint fontosabb, hogy ellássa a családot, estére meleg étel legyen az asztalon. Ha a férj lelép, akkor sehová se tudna menni.
2012. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!