Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire van időtök magatokra,...

Mennyire van időtök magatokra, főleg a családosokra gondolok, de egyedülállók is írhatnak persze?

Figyelt kérdés
Ma pl dolgoztam, hazajöttem, ettem, pakoltam evés után, kicsit gépeztem. Majd felkészültem, hogy foglalkozom a hobbimmal, amivel hétköznep a munka miatt nem tudok foglalkozni. De mindig közbejön valami. Szaladjak ki ezért, menjek be amazért, épp, hogy leülnék, le sem ér a fenekem a székre, de már megint a harmadik személy kér meg valamire. Mindig kell valami.. kicsit kiakadok, mert hétvégén sem tudom csinálni, amit szeretnék, ha már egész hétem a muszáj dolgokat csinálom csak..lehetetlen kikapcsolódni. Belegondoltam, hogy mi lesz, ha saját családom lesz, akkor még kevesebb időm lesz magamra. Nem szeretnék önző sem lenni, igyekszem segíteni, csak már olyan kiégettnek érzem magam, nem tudok feltöltődni és kikapcsolódni.
2012. szept. 29. 20:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Kicsit sok a szóismétlés, bocs.
2012. szept. 29. 20:07
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hány éves vagy, de elég fiatal ahhoz, hogy kiégett legyél. Ha családod lesz, még ennyire sem jut időd magadra. Nekem egy kisfiam van és egy férjem. Ma egész nap talpon voltam. Egy perc időm nem volt leülni, csak most, 10 perce. Ez szinte nap, mint így van. Egész nap a mosás, főzés, takarítás, vasalás, foglalkozok a babával. Mikor hazajön a férjem, neki enni adni, megcsinálom a reggelijét, ebédjét elkészítem. Fürdetés, etetés, altatás. Konyha takarítása. Zuhany, majd bezuhanok az ágyba. Kb. 5 percig nézem a tévét és nem tudok magamról. Szóval ez van, mégsem érzem magam kiégettnek, mert gyereket nevelek és háztartást vezetek.
2012. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezért kell egy kis külön élés szülőktől saját család alapítás elött elég csak annyira messze ahová nem tudna utánnad menni papucsban, s mobilt se muszály mindig hangosan hagyni. :)
2012. szept. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, ha saját családod lesz akkor sem lesz kevesebb dolgod, de örömmel fogod csinálni, én legalábbis így vagyok vele. Az más kérdés, hogy este 9kor alszom mint egy csecsemő és nem tudok 3 oldalnál többet olvasni, de azért én így is nagyon boldog vagyok, sokkal boldogabb mint amikor egyedül voltam és rengeteg időm volt magamra.
2012. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak :)

"Amikor egyedül voltam és sok időm volt magamra." Irigyellek :)

Én most még egyedül vagyok, de úgy érzem, kicsúszik a lábam alól a talaj... Fél éve élek külön a szülőktől, kertes házban, magam tartom fenn és néha már borzalmasan fáradtnak érzem magam. Állandóan ugyanaz a verkli: a gyakori csip-csup dolgok (mint mosogatás, főzés, mosás, felmosás) mellett a nagyobb horderejű takarítások, és ha nem volna elég, ott a kert!!! Mindez állandóan és folyamatosan leköt, főleg hogy mire egyikkel végzek, újra ott a másik...

Még állom a sarat és viszonylag próbálok időt szakítani magamra is (nem vagyok elhanyagolt vagy ilyesmi, és olykor 1-1 cikket is elolvasok egy újságból :D ) de baromira igénybe vesz. Hullán fekszem és nagy, karikás szemmel vonszolom magam melóba :)

2012. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!