Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan amikor így tönkretes...

Van olyan amikor így tönkretesznek egy gyereket. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Adott egy apa aki az üzleti éleben sikeres ,de magán életben nem. Árad belőle valami szeret utáni vágy de falaki is vannak körülötte láthatatlanok.A gyerekeiknek mindent megadott,leginkább a törősét nem de anyagiakkal középszinten nem volt gond. Van egy lánya majdnem 30 éves. ÉS a lány eddig akárhogy próbálkozott az életben érvényesülni mindig az apjára utaval maradt. Már nem is küzd kilátástalannak látja a helyzetet. Tudja hogy az apja jó ember de ez a függőségi viszony megfolytja az életét -olyan mintha aranykalitkában lenne - amiből sosem törhet ki. Már az öngyilkosságot is fontolgatja ! :(

Ha elhelyezkedett minimálbért kapott abból tényleg nem jött ki pedig nem elkényeztetett pláza lány ! Természetes,nem szolizik ,nem mükrömözik szóval szerényen él ,de autót fenntartani és albérletet fizetni tényleg nem tudna minimálból. Arról nem is beszélve hogy a társadalmi közeg amiben üzletileg benne vannak lenéznék ha kiderülne hogy épp bolti eladó a sarki fűszeresnél pl. senki nem értené. Társasadóalmilag igy sehova se tartozik. Már csak azért sem mert ez a szféra elvárná kifele élést (kienk nagyobb a háza kocsija kievan x diplomája, jó házassága stb.) amiben a lány nem akar és tud belehelyezkedni mert ennél sokkal humánusabb, és már tudja h a legujabb telefon v márkás holmi cseppet sem boldogítja.Az élete értelmét a kapcsolatokban látná a szeretetteljes kapcsolatokban. De ebben kevés része volt eddig. Általában csalódnia kelett, kihasználták, volt amikor már ő hibázott mert nem mert bizni sem már..


Most otthon van hónapok óta, sokat sír ,és nem mert lépni, nem tuja már hogy hova lépjen ,ahol építeni tudná az életét ugy hogy az valódi ÉRTÉK legyen az ő és mások szemében is.


Mit tanácsolnátok egy ilyen túlkórosodott (sajnos szeret hiányos) 'lánynak'?


2012. okt. 1. 00:40
1 2
 1/12 intrepid ***** válasza:
100%
Mondjuk tanácsolnám neki, hogy menjen oda az édesanyjához, és a vállán sírja el a bánatát. Ha ez nem megoldható valami miatt, akkor apukához is oda lehet fordulni, ledobni a nagy büszkeséget, és megkérni, hogy segítsen.
2012. okt. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de pont ezt nem akarja !! olyan ez mint egy felnőtt tápszeres csecsemő egy óriásbébi lét !! Az érzelmi háttér miatt hogy mindig visszahúzták(és huzzák ma is)-mondván neked ez ugyse sikerülhet,mert a világ sz@r,stb.. -ha önálló akar lenni, lelkileg nem stabil. Ezért nem tud előre jutni, pont nem apucihoz szeretne futkorászni egész életében :(
2012. okt. 1. 00:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó másoktól függeni...

Jó anyagilag önállónak lenni-én is szeretnék... Nem jó mindig azt hallani hogy itt semmi se a tiéd, mindent én vettem...Én odaadom az összes pénzem, mert engem az nem boldogít, mégis megkapom sokszor hogy egy senki vagyok -és sokszor már én is ezt érzem hogy az vagyok aki semmit sem ért el az életében amit szeretne... Most kicsit küzdőbbnek, lázadóbbnak érzem magam-utálnak is érte... De végre azt is csinálom, amit én szeretnék pl. jusson fél óra magamra hogy eltudjak menni futni vagy van egy két hobbim, amibe fejleszteni akarom magam...

Mindenki legyen kicsit talpraesettebb nehogy elnyomják vagy később a szemére vessék...

2012. okt. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"eddig akárhogy próbálkozott az életben érvényesülni mindig az apjára utaval maradt. "


Ezt nem értem. Mit csinált pontosan az apa, ami miatt a lány nem tudott érvényesülni?

2012. okt. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Na, már megint a szülő a hibás, mert a "gyerek" 30 évesen (??) nem boldogul az életben...

Van egy bizonyos kor (mondjuk 30 ?) amikor már nem lehet a hülye, gonosz szülőre ráfogni a saját sikertelenségünket..

Miért divat ez mostanában ?

Valakire kenni kell....

Hát arra, aki eddig a legtöbbet adta...szomorú :(

2012. okt. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

hmm... a hiányzó gyerekkori élményeket már nem lehet pótolni, de még él mindenki, tehát van esély. Ha Apukája szeretetére vágyik, hát mondja meg neki, miért függőség az, hogy elmondom Apunak, hogy köszönöm, hogy gondoskodott rólam gyerekkoromban, most meg szeretném, ha többet beszélgetnénk vagy lógnánk együtt? felnőttként is vágyunk szüleink szeretetére. :)


van szakmája ennek a lánynak? miért kap mindig csak minimálbért? 30 évesen még tanulhat is valamit.


ha a lány úgy érzi, belefáradt, akkor kérjen segítséget, barátaitól, vagy lelkisegély vonaltól és találjon magára,

tanuljon, legyen hobbija stb.

2012. okt. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen idős korban már csak a gyengeség jele, hogy a szüleit hibáztatja. Nem tudom mi a szakmája, de elképzelhetőnek tartom, hogy nem tanult szakmát, vagy nem olyat amit tudna bármire is használni. Igaz manapság nehéz elhelyezkedni, de nehogy már azért nem vállal el bizonyos munkákat mert lenézik az apja haverjai. Ugyan már, mióta szégyen a munka?


Másrészt millióan tartják fenn magukat minimálbérből, sőt van aki még gyereket is nevel, nem igaz, hogy nem lehet így elindulni valamilyen irányba, főleg ha állítólag nem fontos a márkás holmi meg a telefon bla bla.


Ne haragudj egy egy fikarcnyi együttérzést nem tudok produkálni, mert szegény gazdag porontynak derogál minimálbérért dolgozni, és ezt mindenféle szánalmas önigazoló történetkével próbálja alátámasztani. Ha meg nem tetszik neki a high society akkor nem kell oda tartozni, nem igaz az sem, hogy a prolik között nem talál haverokat, mert jaj szegény kiveti a társadalom. Nincs a fejére írva, hogy gazdag a faterja.


Azt tanácsolom menjen el pszichiáterhez ha depressziós, kérjen segítséget szakembertől, mert ez már csak egyedül az ő problémája, és nem a szülei hibája.

2012. okt. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ma minden létező embernek nehéz érvényesülni itt,Csőországban,ezen nem kell meglepődni.
2012. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindeni válaszát ,tisztelettel azokét is akik privátban írtak. Nem a sajnáltatás a cél. Pont a kérdés hogy a lelki labilitást ,a már kialakult bizalmatlanságot rossz helyzet felismerést hogyan lehet legyőzni. Tudja jól hogy hátrányban van és azt is tudja hogy 18 éves kora után minden az ő felelőssége. Itt egy érzelmi és egzisztenciális problémáról van szó.

Az pedig tény hogy egy ilyen közegből feljebb menni könnyebb mint a alsó kp osztályból lejjebb. Az a korábbi környezettől megbélyegzettség, lenézés, folyamatos pszichikai bántás. 'szakembereknél' járt és nem tudtak neki segíteni. Nem tudja megoldani a konfliktusait. Belefáradt az érzelmi manipulálásokba és az átélt traumákba. Mind1,még egyszer köszönöm a válaszokat.

2012. okt. 1. 11:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Te ki vagy ebben a történetben?
2012. okt. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!