Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolkodik sok nő úgy,...

Miért gondolkodik sok nő úgy, hogy egy gazdag férj a megoldás a problémákra?

Figyelt kérdés

Elismerem, a pénz fontos. Hogy mennyi az annyi, az ugye egyéni igény.

Az is fontos, hogy a partner ne naplopó legyen, de én ezt inkább törekvésben mérném, nem nettó fizetésben.


Viszont ha elvárom a partnertől, hogy törekedjen mindig jobbra, képezze magát, lépjen feljebb, akkor ezt magamtól is el kell várnom, nem?


Én is azért tanultam és tanulok jelenleg is, hogy előrébb léphessek (munkakörbe vágó tanulmány) és a jelenleginél is jobb fizetésem legyen.


Az anyagi jólét megteremtése miért férfi-kötelesség sokak szemében?


2012. szept. 19. 07:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Párkapcsolat olyan mint a négylábú asztal (nem én találtam ki, hanem egyokos ember) Ha valamelyik lába rövidebb, akkor az nem stabil kapcsolat. Mindegy, hogy hivatalos, vagy csak együttélés. 1., Azonos érdeklődési kör, vagy hasonló, azonos szellemi értelmi szint

2., Ami fontos neki, nekem is fontos legyen, és fordítva is.

3., Gazdasági társulás. Ha az egyik szórja a pénzt a másik meg fogához veri a garast :) már nagy probléma ! / a gazdag is lehet fösvény /

És utolsónak a szex !!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. szept. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Magára valamit adó férfi zavarban is lenne, ha a nő keresne többet.Egy férfit ne kelljen eltartani.Mégis csak úgy jó, ha ő az erősebb fél, anyagi, egzisztenciális szempontból is.Ha fordítva van, az legtöbbször váláshoz vezet.A férfinek kéne támogatni a nőt, nem pedig fordítva.Persze e nő is segítse, támogassa a párját, de ne anyagilag és ne a nő tologassa fel a férfit a szamárlétrán.A tehetetlen férfi nem vonzó.
2012. szept. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

"Az anyagi jólét megteremtése miért férfi-kötelesség sokak szemében?"

Szerintem nem kötelessége, hanem a férfi szerepe. Ahogy nekem az otthon melegének a megteremtése.

2012. szept. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Már az ősembernél is a férfiak vadásztak, a nők csak gyűjtögettek amit találtak.

Nem véletlen hogy a nők törékenyebbre lettek teremtve, ez így lett kitalálva.

Régen így is volt, nem? :) Csak aztán jött a női egyenjogúság (nem mintha nem örülnék neki, nő vagyok :)), és felborított mindent.

Most a férfiak kezdenek tutyimutyik lenni, a nők meg olyanokat engednek meg maguknak hogy csak na...

Aztán csoda ha az ciki ha valaki még meg akarja menteni a rossz kapcsolatát.

Na de elkalandoztam, a lényeg hogy ez a norma, a férfi felelőssége hogy legyen valami az asztalon, a nőé pedig hogy tiszta asztalra kerüljön az a dolog, és lehetőleg megfőzve...

Ha koszos a lakás, nincs főtt kaja, az asszony meg slamposan ül a tévé előtt, akkor már beszélhetünk erről az esetről: "Viszont ha elvárom a partnertől, hogy törekedjen mindig jobbra, képezze magát, lépjen feljebb, akkor ezt magamtól is el kell várnom, nem? "

2012. szept. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi az a probléma, amit meg akarnak oldani. Ha anyagi, nos, azt valóban megoldja :-)


Nekem volt szegény és gazdag pasim. A szerelem, intimitás nem ettől függ. De az tény, hogy az előző párom mellett nem engedhettem meg magamnak azokat a dolgokat, amiket most gondolkodás nélkül megtehetek. Hosszú távon pedig a mostani párom mellett nem kell azon gondolkodni, hogy számlát fizetünk vagy eszünk. A gyerekeink minőség (nem márkás!) ételeket és ruhákat kaphatnak.

2012. szept. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Fontosak az anyagi dolgok,ezt sajnos csak most tapasztaltam meg igazán,de amelyik nőnek az a legfontosabb egy férfiben,hogy legyen pénze,az egy qrva.Ki lehet magyarázni,de akkor is így van.
2012. szept. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a férfinak törekednie kell a jobb anyagiak elérésére. Enek nem a nő felől jövő elvárásnak kell(ene) lennie, hanem a férfi számára magától értetődő, alapvető dolognak.

Viszont a nőnek is észre kell(ene) vennie, tudnia kell, hogy mi az elég.

Nekem van főállásom, mellette elég sok mellék is. Ennek ellenére sajnos nem jutottam el arra a szintre, hogy ne kelljen számolgatni, beosztani. A volt feleségemtől hallgattam is örökké a "neked kellene eltartanod, biztosítani a jólétünket" szöveget. Hát nem látta, hogy PONT érte járok el este is dolgozni? Hogy pont ezért tudott huszonezreket költeni ruhára? De szar voltam, mert hó végén miattam kellett beosztani azt ami megmaradt a vásárlásai után.

Szóval két oldala van az éremnek. Mindkét részről szükséges az ésszerű hozzáállás. Mert egyik a másik nélkül nem megy. Ha a férfi nem törekszik,... az ássa el magát. Az megérdemli, hogy buzerálják! Ha pedig igyekszik, azt illene megbecsülni.

36f

2012. szept. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez még abból az időkből maradt amikor a férfi dolgozott a nő meg otthon volt a gyerekekkel és megcsinált mindent. Láttam tvben hogy a férfiaknak depressziót okoz meg hamarabb meghalnak ha az asszony többet keres meg sikeresebb.

Egyébként a tehetetlen férfi tényleg nem vonzó és minden nő arról álmodik, hogy boldog családban fog élni meg nevelni a gyerekeit de adósságok közt ez megvalósítható? Vagy napról-napra élésnél? Ha nem szerelemről van szó akkor én a tehetősebb pasast választanám, mert kitudja nekem hogy jön be a munka mennyit fogok keresni? De ez nem jelenti azt hogy nem akarok semmit csinálni a jól kereső férj mellett. De mivel vannak érzéseim ez nem számít csak reménykedem hogy a páromnak jól fognak alakulni a dolgai.

2012. szept. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Miért?

Hát gondolkodhat pl. azért így mert arra gondol, hogy egy jó kapcsolatban mindkét félnek hasonló arányban kell adnia a másiknak hogy meglegyen az egyensúly.

Ha a nő pl. mindent megtesz azért hogy szép legyen, mindig finomakat főz, neveli a gyerekeket, megcsinálja a házimunkát és esetleg egy olyan munkahelyen dolgoziik ahol alig kap fizetést, akkor gondolja, hadd várja már el a férfitől hogy jól keressen és ne kelljen neki meg a gyerekeknek éhezniük.

mondjuk szorgalmas, jólelkű, szép, de buta szegény és képtelen elvégezni egy egyetemet vagy egy jól fizető szakmát így cserébe azért hogy mindent megtesz ami tőle tellik, anyagi biztonságot vár.

ha ez van mögötte, szerintem nem olyan nagy baj ez

én is hiába törekedtem, ha megfeszültem se voltam jobb reál tárgyakból kettesnél. pedig éjjeleket át tanultam meg minden. olyan szakmám lesz amiből nem tudok egyedül megélni vagy csak kenyéren és vizen. én tudom milyen éhezni mert a családom eleve szegény, nem is titkolom a pasik elől hogy olyat keresek aki mellett normális életem lehet. akinek nem tetszik, pontozza le

2012. szept. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem teljesen erre gondoltam. Hanem miért KIZÁRÓLAG férfi-kötelesség az anyagi alapok lerakása?


A régi időket (őskor) kár felemlegetni, mert manapság nem csak dokkmunkásként lehet elhelyezkedni, ahol tényleg csak tagbaszakadt férfiak érvényesülhetnek.

Szellemi munkát mindkét nem tud végezni, jó keresetre is mindkét nem számára nyitva áll a lehetőség.


Azt nem értem, hogy a "gazdag férj, aki majd támogat..." kezdetű mondat helyett miért nem gondolkodnak úgy a nők, hogy "megfelelő képzettséggel, sok munkával ilyen és ilyen pozícióra/fizetésre számítok"?


Az otthon melegét (ezt megköszönném, ha definiálná valaki, mert elképzelni nem tudom, hogy ebben mi jelent napi 8 órás elfoglaltságot) mindketten is megteremthetik. A házimunkát is lehet felezni, főleg, ha mindkét fél dolgozik és nagyjából ugyanannyi szabadidejük van.

2012. szept. 19. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!