Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghalt egyik ismerősöm...

Ha meghalt egyik ismerősöm fia, akit az apa le se ***, akkor miért illeti meg a fele vagyon?

Figyelt kérdés
Konkrétan meghalt ismerősöm 22 éves fia. Az apja nem foglalkozott vele soha,gyermektartást nem fizetett, letagadta mindenkinek,h gyermeke van. A hagyatéki tárgyaláson megjelent,és odaítélték neki a fia utáni fele vagyont. Kérdésem csak annyi lenne, hogy nem lehet valahogy ezt "megvétózni"? Már csak azért is,mert ha addig nem volt ott, s persze most is le akar lépni,soha nem volt a gyerek mellett,akkor ugyan miért lenne az övé,ami addig nem volt? Lehetne pl arra hivatkozni,h nem volt se gyerektartás se semmi? Remélem értitek a kérdésem,nem volt túl tekervényes...
2012. okt. 2. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát érdemtelenségre akár lehet hivatkozni, a gyerektartás nem fizetése elég alapos indok lehet rá. Jogászt kellene megkérdeznetek, mik a megtehető lépések, illetve hogy nem csúsztatok-e le róla még.
2012. okt. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod!
2012. okt. 2. 14:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az édesanya tudja bizonyítani, hogy az apa érdemtelen az örökségre szerintem lehet esély arra, hogy kizárják. Én felkeresnék egy ügyvédet és a végsőkig harcolnák az elhunyt fiam igazáért.
2012. okt. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 2. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:
És te ki vagy a történetben?
2012. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mint ha írtam volna nem?
2012. okt. 2. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:
"Ismerős". Na persze! Én nem válykálok az ismerőseim életében.
2012. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem volt végrendelet, akkor kemény meccs lesz, de kivitelezhető, ha találtok egy jó ügyvédet. Egyébként sajnos jár neki, törvényes öröklés címén.


Utolsó: vájkálni csak pontos j-vel tudsz. :)

2012. okt. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!