Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy egy kamasz...

Lehetséges, hogy egy kamasz azért ennyire antiszociális és azért vannak néha dühkitörései, mert a szülei rosszul bánnak vele otthon?

Figyelt kérdés

Van egy lány évfolyamtársam, és az osztálytársai kiközösítik őt, mert mindenkivel nagyon távolságtartó és nem mer visszaszólni, ha valaki bántja. Én jóba vagyok vele és szerintem azért ilyen, mert mesélte, hogy a szülei megverik pitiáner dolgok miatt, mondjuk azért, mert mosogatott és a mosogató túloldalán vizes lett, és a szülei szerint ott befolyik a víz a mosogató mögé, ha nem törli le. És szóval ezért megverték. Meg azt is mondta, hogy már rendesen fél otthon lenni, mert a szülei ordibálva szólnak neki. Nem az, mint a normális családoknál, hogy ha nem hallja a gyerek, hogy szólnak neki, akkor odamennek és normál hangnemben megmondják neki, hogy segítsen vagy ilyenek, hanem ha nem hallja őket, mert mondjuk zenét hallgat, akkor üvöltöznek vele, de úgy, hogy a fél utca belezeng, ráadásul azt mondta, van, hogy ezért is megverik.

És ugye mint írtam, hogy vannak dühkitörései. Ezek azért szoktak lenni, mert már komoly kisebbségi komplexusa van (legalábbis szerintem) és amikor valami valami kis hülyeséget mond neki, mondjuk legyen az, hogy nem áll jól neki ez a póló, ordibálni kezd és kicsi hiányzik, hogy neki ne menjen a másik embernek. Mondjuk én ezt csak egyszer láttam nála, de elég durva volt.

Szóval szerintetek tényleg azért ilyen, mert a szülei nem normálisak? Pedig szerintem egész kedves lány meg minden, bár tény, hogy amikor először találkoztam vele, én se kedveltem nagyon, mert már akkor is ilyen visszahúzódó volt, pl én ölelkezve, vigyorogva mentem oda hozzá köszönni, ő meg alig hallhatóan csak odalökött egy helót, ilyesmi. De mostmár sejtem, miért.

Szerintetek?


2012. okt. 2. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak súlyos magatartászavarai (tehát nem antiszociális), mert bántalmazzák otthon, és isten tudja, hogy mióta.


Ha már így a szárnyad elá vetted, akkor nagyon-nagyon ajánlom, hogy fénysebességgel vidd el (esetleg ofői behatásra) egy gyermek- és ifjúsági pszichiáterhez vagy pszichológushoz, és a kedves szüleit sem ártana feljelenteni a rendőrségen.


Nem egy pofonról vagy kettőről van szó, hanem a komoly magatartászavarából és az állandó védekezéséből, dührohamaiból itélve folyamatos és durva bántalmazásról.

2012. okt. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

És amúgy ha megengedné, hogy elkísérjem egy pszhichológushoz, azt nem tudnák meg a szülei?

2012. okt. 2. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy hasonló gondokkal küzdő barátnőm, igaz, ő normális csak az anyja ilyen problémás.


Semmiképp se hagyd magára. Ha megoldható, akkor töltsön minél kevesebb időt otthon.pl tanuljatok nálatok, vagy maradjatok bent a suliban tanítás után és ott. A lényeg, hogy érezze, hogy nincs egyedül és számíthat valakire.

2012. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha elmúlt 14 akkor egyedül is mehet. Kérdezzétek meg a sulidokit vagy a védőnőt, esetleg a suli ifjúságvédelmisét. A mi megyénkben telefonon egyeztethet időpontot a kamasz, TAJ számot és személyi adatokat kérnek, meg a saját mobilszámát.

Ha a szülőt be akarják vonni (súlyos állapot miatt, vagy mert nekik is változtatni kellene)ahhoz először a barátnőd engedélyét kérik, és ha ő nem egyezik bele, akkor nem is keresik a szülőt.

2012. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!