Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne csak a...

Mit tegyek, hogy ne csak a tesómmal foglalkozzanak?

Figyelt kérdés
16éves lány vagyok, van egy öcsém, Ő 12 éves. De mindíg csak Ő vele van foglalkozva. Azaz egyik problémám, hogy egy szobába vagyunk tesómmal, én vagyok olyan "kedves", hogy mire felkel rendbe teszem a szobát. De fél óra múlva mikor már ébren van, ugyanúgy néz ki minden mint előtte. Anyámnak hiába mondom, azt mondja hadjam már rá, persze hadjam rá, azért legyek egésznap a mocsokba, mert nem képes a Fia megcsinálni maga után?! A másik meg hogy anyám mindíg csak tesómmal foglalkozik, igaz hogy kisebb meg minden, de akkor is.. Annyira elhanyagolnak. Például én kérek valamit, akkor mindjárt az van, hogy "Menjél, mondjad apádnak!Én miből adjak?!" Mivel most apám nem dolgozik, mert beteg, így hát.. Elég szarul élünk :s És akármit kérek, mindjárt az van, hogy "Jóvan, menjél mondjad apádnak, hadjál engem békén" De Ő kezeli a pénzt, mind a 4ünk pénzét, amit kap ránk, meg minden, azt mind Ő kezeli. A tesóm ha kér tőle, meg veszi, inkább neki vesz mindent, mint nekem. Például multkor is voltunk lent a strandon, mondtam neki, hogy adjon 200ft-ot, erre elkezdett ordíbálni, hogy Miből adjon?????! Persze mikor tesóm kért, neki egyből adott. Mindig az van mondva, hogy mondjam apámnak. De apámnak hiába mondom, neki 1 forintja sincsen. Ha lenne, akkor sem adna.. Ő sem foglalkozik velem, úgy igazából. Ha felmerül,és mondom azt hogy Jó akkor elmegyek majd dolgozni, meg dolgozom majd azért a pénzért, amit elköltök. Akkor mindjárt az van hogy nem mész sehova, nehogy már 16évesen dolgozzál, menjél apucikád. De apám menne is, csak nincs hova.. Olyan rossz, hogy mindíg az van hogy apámtól kérjek, MIKOR TUDOM H NINCS NEKI. és anyám is tudja, épp ezért mondja. Én apámra hasonlítok sok mindenbe,és ez éreztetve is van velem.. Csak példaképp mondom, ilyen eset még nem volt, mondjuk hogyha lenne anyámnak ÖSSZEVISSZA 500ft-je, és mondanám hogy hozzon nekem 1db almát, a többivel azt csinál amit akar, nem hozna, MERT AKKOR A KISFIÁNAK MIBŐL? Tesómnak megvesz az utolsóból mindent, nem lényeges ha nekem nincs, csak neki legyen. Neki van ruha... csomó minden. Nekem van 2gatyám 1felsőm, azt örülök a fejemnek... Pl én most diétázom, és nem eszem azért májasos kenyeret.. pf. Akkor már le van ordítva a fejem hogy "Hát,akkor nem eszel,mondjad apádnak vegyen neked jobbat!!!!!" Én meg nem akarok egy malac lenni, akkor inkább nem eszek semmit. Pedig hidjétek el, oké h nem sok pénzünk van, anyagi gondjaik vannak, stb, de szerintem 300ftnél többet nem kérnénk naponta kajára.. A fia meg olyan nagy gyomrú, egyszerre 1kiló fasírt, 20deka sajt, 5zsemle.. Hát azé álljon már meg a világ. Valamiből nem lehetne lecsípni hogy nekem is jusson erre-arra?? Mit csináljak?? Mindennap sírok,sírnom kell azért hogy normális kaját kapjak, már lassan odáig fajul eza helyzet, hogy hát nem is tudom belerokkanok :(
2009. aug. 5. 14:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Hupsz, rosszul írtam. A középétől kicsivel lejebb az az lenne hogy "Menjen apucikád". Csak elírtam.
2009. aug. 5. 15:00
 2/4 anonim ***** válasza:

a "hadjam/hadjad"-ot is rosszul irtad, helyesen "hagyjam/hagyjad" :D


Sajnos ez elofordul, ahol tobb gyerek van, plane ha az egyik epp ebben a nehez korban van ami a felnotte valas. Teged is ugyanugy szeretnek a szuleid, ne ess ketsegbe, nehez a felnotte valas. Szerintem mar eleg nagy vagy hozza, hogy komolyan elbeszelgess a szuleiddel, legy hatarozott, es mondd el nekik mit erzel, es ne "anyunak" vagy "apunak", nehogy megin az legyen hogy "mondd apadnak", hanem hivd mindkettojuket ossze. De azert gondold at elotte, hogy mit fogsz mondani.

2009. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem,te kevered a szezont a fazonnal,az,hogy pénzelnének,az nem egyenlő a gondoskodáassal.Az erre 200,arra 300 meg hamar annyi lenne,mint egyhavi fizetése anyukádnak.Aki ha jól értem egyedül tart el négyeteket.Te meg apádat sajnálod.Aki cseszik dolgozni menni.Hülye vagy édes lányom,bár el tudom képzelni,hogy apád,akit anyád cseszeget(hozzáteszem jogosan)azzal vág vissza,hogy téged anyád ellen úszít.Hidd el el vagy te látva.az egy felsőn kívűl van még pár a szekrénybe lefogadom.És nyugodj meg,napi 300-ból nem jönne ki az étkezésed.A májaskenyeret is nyugodtan megeheted,kicsit többet mozogsz(pl:takarítás,aztán nem leszel disznó)

Én ennyi idősen dolgoztam nyáron(saját döntésem volt)én is és a szüleim is büszkék voltunk erre,természetesen amit kerestem,abból tellett az "extrákra"a cola,fagyi,divatozás az nem az alap.

2009. aug. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem,te kevered a szezont a fazonnal,az,hogy pénzelnének,az nem egyenlő a gondoskodáassal.Az erre 200,arra 300 meg hamar annyi lenne,mint egyhavi fizetése anyukádnak
2010. febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!