Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnék, a felesége...

Gyereket szeretnék, a feleségem viszont úgy érzem, nem akar, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Együtt vagyunk 6 éve, kb egy éve gondolom úgy, hogy vállalhatnánk gyereket, persze többször fel is hoztam, de azt mondja, hogy majd ha kiéltük magunkat, több szabadidőnk lesz stb. 37 éves leszek, már bőven benne vagyok a korban és most eléggé el is értem már azt, amit szerettem volna és úgy érzem, felelősséget is tudnék vállalni. Hiába kérlelem, mindig elutasít és talál valami kifogást. Tudom, hogy ez 2 ember döntése kell, hogy legyen, de már elég régóta gondolkodom a gyerektémán. Mivel győzhetném meg, hogy legalább gondolkodjon el rajta?
2012. okt. 9. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Hány éves a feleséged?
2012. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Hány éves a feleséged?
2012. okt. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
29
2012. okt. 9. 15:34
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem akar, nem akar.
2012. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban valószínűleg retteg attól, ami a gyerekvállalással jár, és most nem elsősorban a felelősségre és pénzügyekre gondolok. Egy nő teste ilyenkor teljesen megváltozik, az alakja, a bőre, majdnem mindene, és sok minden már sosem lesz a régi. Ez megijesztheti.

Másodsorban persze azért ott a rengeteg lemondás a gyerek miatt, például karrier, kötetlen szórakozás, sokszor a barátok is. Ezt egy férfi nem nagyon értheti, mert a férfi életében nem áll be annyi változás, sokan szinte észre sem veszik a gyereket, minden a nőre hárul, ez persze nagyon meg is terheli a házasságot.

Tisztáznod kell a feleségeddel, hogy mindenben mellette fogsz állni, átveszed tőle a terheket, és ha meg is változik a teste negatív irányba, te mindig szeretni és támogatni fogod.

2012. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez az a resz, amikor le kell ulni es oszinten megbrszelni a dolgokat.

Mondd el neki, hogy te mar itt tartasz, akarod azt a gyereket es oszinten, felelem nelkul mondja meg neked, hogy ot mi tartja vissza, vagy minek a fuggvenye nala a csaladalapitas. Ervet hozzon fel, amire valoban tudat tamaszkodni, amihez tudsz viszonyitani, nem kifogasokra vagy mar kivancsi, hanem a valodi okra.

Azert kellene ezt tisztazni, mert sem nonek, sem ferfinak nincs joga hazadsagban a vegtelensegig tolni a gyermekvallalast, ha hazassag elott szo nem volt arrol, hogy nem szeretne.

Nem szabad rakenyszeriteni senkit sem, ha nem akar, de megfosztani sem szabad senkit a gyermektol.

2012. okt. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Erre gondolhattál volna, amikor ennyivel fiatalabb nőt vettél el. 29 évesen én se akartam volna. Szerintem beszéljetek meg vmi határidőt, hogy addig legyen gyerek vagy békésen elbúcsúztok egymástól, illetve beszéld meg vele, hogy ha fél valamitől, azt megoldjátok (pl. nem akar évekre kiesni a melóból, akkor osztoztok a gyesen).
2012. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenképp őszintén meg kell beszélni, és akármi is legyen a válasz, utána el kell dönteni, hogy ti ketten hogyan lesztek tovább.
2012. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt összeházasodtatok, akkor beszéltetek a gyerektémáról? Ő akkor mit mondott? Ráerőltetni senki sem lehet, hogy akarjon gyereket, de ugyanígy viszont sem, hogy ne akarjon, ha akar. Ez olyan sarkalatos kérdés, hogy ha nagyon nem egyeztek, akkor két dolog lehetséges. Az egyik, hogy valamelyik enged, de akkor esetleg ezekután úgy kell élnie, ahogy nem akar. A másik, hogy olyan mellett folytatjátok, aki hasonlóan gondolkodik a témában. Ezt csak nagyvonalakban vázoltam, nyilván sok-sok beszélgetés előzi meg az esetleges döntést, de őszintén kell róla beszélni, nem szabad a másikat hitegetni, ha az ember tudja, mi a döntése.
2012. okt. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
13%
Érdekes, amikor húszas éveik végén járó nők hüledeznek a gyerekvállalás gondolatától, miszerint még nem élték ki magukat, meg karrier meg miegymás. Aztán harminciksz évesen nem értik, hogy miért nem jön össze, vagy miért vetélnek el ötször. Arról már nem is beszélek, amikor a sokéves posvány kapcsolatban megőszült férfi megunja a dolgot, és ott van a nő harmincöt évesen gyerek és stabil kapcsolat nélkül, és szép lassan a gyerekszülés esélye nélkül. Ilyenkor szoktak hirtelen megszületni gyerekek, de az apa sehol...
2012. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!