Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljunk?

Most mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk a férjemmel.( New Orleans)

Én és az öcsém között 10 év korkülönbség van. Mivel már jó ideje kint élünk, így a családommal ritkán tudunk találkozni. Az öcsém többször kért az évek folyamán hogy segítsek neki hogy ő is kint élhessen.

Sok év előkészület után végül is elintéztük, hogy legyen munkája, és az engedélyek is meglettek. Később rábeszélt minket hogy a menyasszonya is kijönne, segítsünk neki is. Segítettünk.

Végül is kijöttek. A férjemmel úgy voltunk vele, hogy amíg nem gyűjtenek össze annyi pénzt hogy külön tudjanak lakni, addig nálunk is elférnek. Igaz a lakásunk nagyon picike, de ideiglenesen megoldható volt a szállás is. A férjem egy költöztető cégnél dolgozik, és az öcsémet bevitte oda. Én a legjobb barátnőmet kértem meg, hogy alkalmazza az öcsém menyasszonyát egy divatruha üzletben a raktárban. Csomagolni, leltározni, és a megrendeléseket kell postára adnia stb.

Lassan 6 hónapja kint vannak, dolgoznak, és még mindig nálunk laknak. A férjem pár hete tudomásukra hozta hogy ideje lenne valami szállást keresniük, mert nagyon szűkösen vagyunk így. Voltaképpen 1 nagy szobában vagyunk 4-en amit ideiglenesen bútorokkal választottunk szét. Így senkinek nincs semmi magánélete.

De mintha a falnak beszélt volna a férjem. A legjobb barátnőm is pár hete szólt, hogy jó lenne ha beszélnék Sárikával, mert a megrendeléseket csúnyán elrontotta, károkat okozva neki. Ma már ott tartunk, hogy Sárika kijelentette, hogy nem csinálja tovább a melót, mert unja. ő kilép, majd csak talál melót. Az öcsém támogatta a döntését, mi nem. Próbáltuk elmondani neki, hogy itt sincs minden sarkon munka, és bármily meglepő neki, de van munkanélküliség itt is. Segélyt meg nem fog kapni, mert ahhoz minimum 1 évet dolgoznia kell. De nem hallgatott ránk. Jelenleg nem dolgozik. Pár napja az öcsém is bejelentette, hogy nincs kedve a férjem cégénél dolgozni, mert ő nem csicska hogy mások dolgait szállítsa. Már várom mikor jön haza, hogy már ő sem dolgozik. Tegnap a férjem mérgében tett egy kijelentést az öcsémnek, hogyha nem lesz munkájuk, akkor nézzenek szállást maguknak, mert mi nem fogjuk etetni, itatni őket, és nem lakhatnak nálunk.. Ingyenélőkre nincs szüksége.

Én meg most két tűz között vagyok. Az öcsém haragszik, mert nem állok mellé, nem támogatom őket. A férjem is haragszik mert nem teszek semmit hogy jobb belátásra bírjam az öcsémet. Pedig nyaggatom őket mindig. Tegnap mondtam az öcsémnek, hogy már bánom, hogy engedtük, hogy kijöjjenek, mert csak a baj van velük, de kinevetett.

Most mit csináljak?? Dobjam ki őket?? vegyem meg a repülőjegyet és zavarjam haza őket? A férjem mondta nekik ezt, de kijelentették, hogy hülyék lesznek hazamenni..

Most mit csináljak??

Egyszerűen elvagyok keseredve és dühös is vagyok, mert az öcsémék viselkedése miatt a mi fejünk is fáj.


2012. okt. 16. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Megveszitek a repjegyet és megmondjátok nekik, ha nem takarodnak most azonnal haza akkor szépen kihívjátok a zsarukat! Gondolom nem jelentettétek oda be őket, csak simán vendégek.
2012. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja és ki is kell hívni őket, nyugodtan! Én hallottam olyat, h csak úgy röpködtek a tárgyak kifelé az ablakon, mert az egyik ismerősöm vendége nem volt hajlandó távozni a lakásból.
2012. okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Egyik héten vegyél ki szabadságot és menj úgy haza, hogy kirúgtak. Aztán rá 2-3 napra a férjed is menjen haza azzal a hírrel, hogy tönkrement a cég, ahol dolgozott. Utána jelentsétek ki, hogy még szerencse, hogy itt van Sárika, legalább neki van keresete 3unk közül (mert ugye akkor elméletileg öcséd sem tud a férjednél dolgozni) legalább tud segíteni, amíg nem találunk vmit. Hidd el, köv héten egyből elhúznak onnan, ha ilyen a hozzáállásuk:)
2012. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kiraknám őket. Dolgozni nem akarnak, de a szállás meg egyéb dolgok amiket biztosítotok számukra az jó?!


Hát ez nem így működik. Nem azért mentek oda hozzátok, hogy rajtatok élősködjenek, hanem azért, hogy "új" életet kezdjenek.


Szerintem ti mindent megtettek ennek érdekében, segítséget kaptak, és még az ezzel járó kényelmetlenséget is tűrtétek hónapokon keresztül.


Állj a sarkadra, a férjednek igaza van teljes mértékben. Ha nem cselekszel, erre akár a kapcsolatotok is rámehet, nincs magánéletetek, 1 szobában szűkösködtök 4-en.... Ez nem normális dolog.

2012. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan boldog lennék, ha ilyen lehetőségem lenne, h ihaj csuhaj! Saját kéró lehetősége! Én el nem szúrnám! Ki kell őket dobni! Más még a seggeteket is kinyalná ha csak úgy bejuttatnátok valahova!
2012. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Amikor a férjed elmegy munkába és nincs otthon ülljetek egy asztalhoz a öcséddel és a barátnőjével és mond el nekik az őszintét.Mond meg nekik , hogy kapnak 1 hetet , lakás keresésre ha nem keresnek vagy keres nek és nem akarnak találni tedd a végéhez , hogy össze fogod pakolni a holmijukat és kidobod őket. Mond az öcsédnek , hogy fontos neked persze ez így is van, de ez nem változtat semmin, már vagy több mint 6-hónapja nálunk éltek nekem nincs annyi türelmem hogy eggyütt éljek veletek akiknek már a munka is unalmas. és csak hogy tudják vannak olyan emberek akiknek még ételre se futja ruházkodásra ti meg csak megfogjátok magatokat és otthaggyátok a munkátokat. Szerintem érted , hogy mire gondolok. Remélem valamivel tudtam segíteni!! :)
2012. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Saját lakásban laktok? Ha nem, akkor jelentsétek be, hogy babát szeretnétek, ezért kerestek másik albit. Ők meg maradhatnak, tartsák fenn, ahogy akarják. Aztán majd véletlen nem jön össze a baba mostanában....
2012. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már többször leültem velük beszélni a helyzetről. Meghallgattuk egymást, és jött a válasz, hogy értik, sajnálják de adjunk még időt. Ilyenkor arra gondolok, hogy mégiscsak a kisöcsém, és kap egy újabb esélyt.

Az nem megoldás hogy szabadságra megyek, és hazudunk a munkánkról. Sárika nem dolgozik, az öcsém még igen..

A kislakás a mienk, és be vannak jelentve, mert ahhoz hogy dolgozni tudsz állandó bejelentett lakcímre van szükség. Nem tudom otthon hogy megy, de itt ez kell.

2012. okt. 16. 11:11
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kirúgnám őket. Fél évük volt elköltözni és talpra állni,így jártak.
2012. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a férjednek van igaza, de te meg sajnálod az öcséd. Hidd el egyszer rájössz hogy kár volt. Ha valaki ilyen léhűtő az nem változik soha. Te meg veszekszel a férjeddel miatta. Én már csak tudom. Nekem ilyen a bátyám. Soha nem változnak meg.

Ha ők igazán dolgozni akarnának , céljaik lennének akkor normálisan végzik a munkájukat és nem válogatnak meg ott hagyják, hanem bebizonyítják a főnöknek jó ötlet volt felvenni és nem hoznak rád szégyent. Ha most nem leszel kemény akkor még 1 év múlva is itt tart az ügy. Amúgy a férjeddel is majd megromlik minden. kevesebb szex

2012. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!