Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen indokkal lehet a...

Milyen indokkal lehet a gyerektartást emeltetni?

Figyelt kérdés
Amikor szétmentünk, exférjem minimálbérre volt bejelentve a munkahelyén (persze többet kapott), ezért azt kértem, hogy 20.000 Ft gyerektartást kelljen fizetnie, amit meg is ítéltek. Ez az akkori fizetésének több mint 20%-a volt. Most úgy alakult a helyzet, hogy olyan helyen dolgozik, ahol rendesen be van jelentve, így a fizetésének a 20%-a is 20.000 Ft, de ha emelkedik a fizetése, akkor se lesz köteles fizetni 20.000-nél többet. Lehet kérni a bíróságon, hogy változtassák meg az ítéletet, hogy 20%-ot legyen köteles fizetni? Milyen indokkal lehet ezt kérni?

2012. okt. 17. 08:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mindattól függetlenül, hogy be van rendesen jelentve nem biztos, hogy több pénz is jut neki. Ezt emberileg át kellene gondolni mielőtt bármit lépsz.
2012. okt. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hivatalosan több pénzt fog kapni, vagyis a bíróság így többet tudna megítélni. Korábban hiába keresett többet, mivel minimálbérre volt bejelentve nem ítélhetett a bíróság többet, és az exférjem sem ajánlotta fel, hogy többet ad. Most miért érdekeljen, hogy mennyi jut neki? A bíróság annyit ítéljen meg, amennyi jár.
2012. okt. 17. 08:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy 3 évente lehet újítani és alapos indokkal.

Az én indokomat, amikor anyaotthonba kényszerültem a gyerekkel, mert nem tudtam kifizetni egy albérletet sem nem találta elegendőnek a bíróság...

2012. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Az az indok, ha megnövekednek a gyerek igényei, pl. idősebb lesz, iskolába megy, különórákra jár...

Nem pedig az, hogy "fizessen, mert csak".

2012. okt. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
20%-nál többet miért kellene fizetnie egy gyerekre? Úgy tudom, 1 gyereknél 20% jár, vagy kevesebb, ha az apa megélhetését veszélyeztetné az összeg.
2012. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én sem kérnék 20%-nál többet. Lehet, nem voltam világos. Tehát első körben fix 20.000 Ft-ot ítéltek meg. De most, hogy a bejelentett fizetése nagyobb lesz, a fizetésének a 20%-a így több mint 20.000 Ft. Ezért szeretném megváltoztatni, hogy ne fix 20.000 Ft-ot kapjak, hanem a fizetésének a 20%-át.
2012. okt. 17. 14:13
 7/15 anonim ***** válasza:
Eltelt 3. év a régi megítéléstől?
2012. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Annyi még nem. De már azt is hallottam, hogy két évente lehet változtatni a gyermekelhelyezésen, de akkor ez a gyerektartásra nem vonatkozik?

Amúgy 3 év múlva már iskolába fog járni, szal akkor lesz indokom is. Már ha akkor is többet fog keresni az exem.

2012. okt. 17. 14:33
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Amilyen anyagiasnak tűnsz remélem megkapod a fizetése 20 %-át és hamarosan csökken a pénze! Bár senkinek nem kívánok rosszat
2012. okt. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Anyagiasság, ha szeretném megkapni, ami jár? Az apa nem anyagias, ha elnézte, hogy a minimálbére alapján ítéljék meg a gyerektartást, amikor annál jóval többet keres? Amúgy meg kösz, de ez nem tanács. Akkor inkább ne is írj, köszi.
2012. okt. 17. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!