Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik egy fillér gyerektartást...

Akik egy fillér gyerektartást nem kapnak, hogy oldják meg a gyerek nevelését?

Figyelt kérdés

A volt páromtól nem sikerül 15 éve behajtani a gyerektartást, kiköltözött külföldre, évek óta reménytelenül járom a bíróságot, közben a gyerek nagykorú lett. Nagyon nehéz, alig keresek 90 ezret, a gyerek közben most egyetemre is ment, de könyveit még egyelőre nem tudtuk megvenni. Apukának és a családjának is próbáltunk levelet írni, hogy segítsenek valamit, de nem kaptunk reakciót.

Akik hasonló helyzetben vannak, hogy oldják meg a mindennapjaikat? Az fáj a legjobban, hogy a gyereknek mindenről le kell mondania és folyton azon emészti magát, hogy miért hagyta el őt az apja, pedig már 18 éves.


2012. okt. 3. 18:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
41%
Diákhitel.
2012. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
50%
Sulikönyvtárban nem lehet kivenni a könyvet. Én 3 év alatt 1db könyvet vettem.
2012. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Kedves második, ez nagyon rosszul esett, nem tudod, miken mentünk keresztül 15 év alatt. Sajnos rosszul választottam párt, az tény, mert 5 éves kapcsolatban csak akkor mutatta ki a foga fehérjét, mikor a gyermek megszületett.

Ha tehetném, nyilván máshogy választanék, de sajnos nekem/nekünk már csak ilyen élet jutott.

2012. okt. 3. 18:57
 4/33 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az elsőnek szánta,nem neked.
2012. okt. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Szerintem nekem szánta. Sokan válnak el sajnos, nem hibáztatható mindenki ezért, én sem azért vagyok dühös, mert mi szétváltunk. De a legtöbb esetben a gyerek szülei próbálják a válás után is segíteni a gyermeket, egy házasságban pedig mindkét fél ad bele a gyerek nevelésébe.

Nálunk mindenért én küzdöttem és kicsit elfáradtam. Szívproblémáim is vannak és félek, hogy mi lesz vele, ha velem valami történik, sajnos nincs félretett pénzünk sem.

2012. okt. 3. 19:03
 6/33 anonim válasza:
48%
Ha már 18 éves, akkor menjen el dolgozni. Végre szebb élet várhat rá.
2012. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Fogorvosira vették fel, hátköznap estig órái vannak, szombatonként vállal diákmunkát, de az édes kevés. 15 évig éltünk rossz körülmények között és megszakad a szívem, hogy nem tud kicsit jobbá válni még most sem.
2012. okt. 3. 19:08
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon nehéz lehet.. (megértem, mert bár máshogy, de nekünk is nagyon nehéz a helyzet) Az első félév az egyetemen mindig nagyon nehéz, mert a középiskola után erős a váltás, a különbség. De utána - sajnos - neki is dolgozni kell, diákmunkát. "miért hagyta el őt az apja" -ezen segíteni kellene neki, fogadja el, ezen nem lehet változtatni, sajnos. Lehet, hogy egy jó pszichológusnak, lehet, hogy egy jó érzékkel rendelkező rokonnak? nem tudom, de segíteni kell. (Egyszer, majd később fel fogja keresni az apját, azt gondolom, mert meg akarja érteni ami vele történt.. sok ilyet hallottam, ez része volt a feldolgozásnak, az elfogadásnak)felsőbb évesektől nem lehet használt könyveket venni? az egyetem hirdetőtábláján kellene ez ügyben keresgélni.
2012. okt. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Bursa hunagrikát,szociális ösztöndíjat meg pályáztátok?
2012. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
13%

#8

Ha jól tanul akkor kap ösztöndíjat, ha meg nem akkor meg menjen dolgozni. Ilyen egyszerű. Nem kell itt sajnáltatnod magad.


Ismerősöm rossz körülmények közül indult és mégis megcsinálta az orvosit, úgy hogy első évben fizetnie kellett. És ott milkán felül van a féléves tandíj, mégis megcsinálta úgy hogy a szüleinek egy fillérjébe sem került. Nappal tanult, éjszaka meg dolgozott. Aki csóró az ne lustálkodjon.

2012. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!