Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik anyasági alkalmassági...

Létezik anyasági alkalmassági vizsgálat?

Figyelt kérdés

egyelőre még nem tervezek gyereket, inkább 30 környékén szeretnék szülni. de nagyon félek attól, hogy nem tudok majd úgy gyereket nevelni, hogy neki is jó legyen. elolvastam egy halom szakkönyvet, figyelek másokat, hogy hogyan bánnak a gyerekükkel.

mégis annyi elrontott nevelést látok... nem szeretném egy ártatlan ember életét tönkretenni azzal, hogy még felkészületlen vagyok.


egy pszichológussal érdemes lenne konzultálnom?


2012. okt. 19. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyeneken töröd a fejed és olvastál már egy csomót, akkor nem hiszem, hogy szükséged lenne pszichológusra ezzel kapcsolatban.

Akiknek szüksége lenne rá, azokban fel sem merül a gondolat, hogy jól csinálják-e vagy egyáltalán valahogy csinálják-e. Ha érted mire gondolok :-)

2012. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában azok a szülők a legrosszabbak akik a legjobb szülőnek képzelik magukat. Az embernek ismernie kell a hibáit és törekednie kell a fejlődésre. Ez mindenre igaz, így a gyereknevelésre is.
2012. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Egy pszichológus örömmel konzultál veled AKÁRMIRŐL, mert nagyon szép pénzt kér el cserébe, és elmondja neked kb. ugyanezt, amit most én, röviden, csak szebben és hosszabban: ne izgulj, felesleges, csodálatos anya leszel és mindent meg fogsz tenni a gyereked boldogságáért, aki így nagy szeretetben és jólétben fog felnőni.


Az igazság az, amit az előző írt: aki rossz anya, az rendszerint meg van győződve róla, hogy ő mintaanya. Attól (is) lesz jó anya valaki, hogy igénye van rá, hogy egyre jobb legyen, hogy folyton megkérdezi magát: jól csinálom? Csinálhatom-e jobban? Az ilyenekből lesznek a legjobb anyák.


De ha megnyugtat, menj el, persze. De nem fog mást mondani. Amúgy olyan "alkalmassági vizsgálat" van, ami a gyámhatóság hatásköre, hogy az örökbefogadni szándékozott gyereket odaadják a családnak időleges jelleggel, aztán pár hónap múlva megnézik, hogy mennyire tudnak együttműködni mint család, és akkor véglegesítik. Olyan, amire Te gondolsz, nincsen és nem is lesz.

2012. okt. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen vizsgálat és nem is lenne értelme, mert valójában csak a gyakorlat döntheti el, kiből milyen anya lesz.Ezt könyvekből megtanulni nem lehet, felejtsd el a könyveket.A legfontosabb , ha jó anya akarsz lenni, hogy légy türelmes hozzá és magadhoz, a jó anyává válás egy folyamat, meg kell tanulnod annak lenni.A szülők is követhetnek el hibákat, azokból tanulni kell.Minden gyermek külön egyéniség, ezt figyelembe kell venni, nem egyformák, ezért nem lehet őket egyforma módon nevelni.Meg kell majd figyelned, a te gyermekednél mi az, amivel a legtöbb jót tudod kihozni belőle.Az egyetlen, ami általánosságban igaz minden gyermekre, hogy ők is elvárják és meg is érdemlik a tiszteletet, hogy egyenrangú, értékes emberként bánjanak velük és megkapják az elegendő figyelmet.Ha ez megvan, a többit már igazából nem tudod különösebben elrontani, mert ilyen hozzáállással eleve nagy a valószínűsége, hogy kiegyensúlyozott, jól nevelhető gyereked lesz.
2012. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Létezik anyasági alkalmassági vizsgálat?


Bár létezne, hiszen én is "annyi elrontott nevelést látok" sajnos.


De ha már törődsz azzal, hogy jól csináld, akkor nem fogod elrontani - hacsak nem esel át a ló túloldalára, és nem kezdesz veszett igyekezetbe, hogy te igenis jó anya leszel, becsomagolod az uzsiját, kimosod a kedvenc nadrágját, elhordod 66 különórára, akkor is, ha aznap 2 óra hosszát alszol. Mindenki elköveti a maga hibáit, ne görcsölj rá! :)

Ugyanakkor, ha úgy érzed, bátran beszélgess el egy pszichológussal - a közhiedelemmel ellentétben oda nem csak a "beteg" emberek járnak! :)

2012. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hát szerintem az ahogy rá-stresszelsz azzal baj van.......


Hiába olvasol el egy nagy csomó könyvet mikor ott leszel és döntened kell és úgymond nevelned nem fogsz tudni az olvastak alapján cselekedni, mert függ a te személyiségedtől és a gyermekedétől is.....

Ráadásul nézz csak utána a legtöbb ilyen könyvet gyerek nélküli "szakemberek" írták vagy 1 gyerekesek és ráadásul az is probléma mentes.....Más megtanulni valamit és más a gyakorlatba áthelyezni főleg ha többfüggvényes a dolog....

Az anyaság a legnehezebb munka a világon, nem lehet rá felkészülni nem lehet valaki nagyon jó anyuka max csak nagyon rossz, mert társadalmilag évi szinten változó normák vannak.......(pl ma elfogadott hogy 15 éves lányok a pasijukkal aludhatnak, nekem ez sok pedig csak 27 vagyok, és ha te úgy gondolod a lányod megteheti de a fiú szülei nem akkor már rögtön jön sárdobálás)

2012. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik tökéletes szülő, így mindannyian el vagyunk cseszve valamilyen szinten, hisz nincsen hibátlan ember sem:) Meg az is nézőpont kérdése, hogy ki mit tekint neveletlen gyereknek. Amit valaki elevenségnek titulál, azt más bűnrossznak. Lényeg, hogy olyan szülő leszel, aki a saját értékrendját adja tovább. Hogy mi a rossz meg jó szülő csak viszonyítás kérdése. Pl. a harmonikus, kiegyensúlyozott családi életben nevelő szülőhöz képest rossz az aki nem túl sokat foglalkozik a gyerekével, de annél még mindig jobb, mint aki eldobta magától a gyerekét , mert megunta....
2012. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan égesd el ezeket a könyveket. Legalább meleget adnak! :)

Sokszor olyanok írnak az anyaságról, akiknek gyerekük sincs, tehát nyugi. Alkalmas leszel!

2012. okt. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár létezne! Akkor nem lenne ennyi lelkileg sérült ember.
2012. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! van pszichológus barátnőm, sztem nem vinne csődbe, ha beszélgetnék vele erről egy kávé mellett :D


anyukám gyakran feltette nekem a kérdést, hogy jó anyának tartom-e. láttam rajta, hogy sokszor megkérdőjelezi az alkalmasságát, pedig óvodapedagógus szakot végzett, és alapvetően egy értelmes ember.

néha mégis azt érzem, hogy túl korán szült meg engem, még nem volt teljesen érett, belefejezett személyiség ahhoz, hogy ennél is jobban neveljen. egy szavam sincs rá, mert nagyon jó a kapcsolatunk, sosem akart nekem rosszat, de láttam, hogy akiknek idősebb az anyukájuk, azok nyugisabb, érettebben gondolkodó emberek lettek, korábban megismerték a világ működését. (anyum 26 éves volt, mikor világra jöttem) ezért is szeretném a 30-32 éves kort belőni.


a másik bajom, hogy nem szeretnék kifutni az időből. annyira rettegek attól, hogy addig halogatom, ami már késő...

2012. okt. 22. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!