Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik az a pont,...

Szerintetek melyik az a pont, mit tehet egy ember amikor már megérdeli, hogy huzamasabb időre vagy esetleg örökre haragudjatok rá? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
példát is írjatok lécci.
2012. okt. 20. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Pofon, verés, fizikai erőszak, lelki terror, durva hazugság.
2012. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
örökre haragudni? Annak semmi értelme, akkor te se leszel boldog ember soha.
2012. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
A Kérdező félreérti, hogy kinek árt a harag. Nem annak, akire haragudnak, hanem annak, aki a haragot érzi.
2012. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Pl a férjem unokanővére (véleményem szerint direkt szólított a férjem volt nőjének a nevén) és keresztanyja, akik a megbeszélés helyett nekem estek úgy szóval, hogy köpni nyelni nem bírtam, a férjem 40 fokos lázzal hallgatta, ahogy szapulnak minket... Ja, és ráadásul félidős kismama voltam, és miattuk majdnem megszültem. Emiatt soha nem fogok nekik megbocsátani, mert veszélyeztették a gyerekem életét, és amúgy sem illik úgy beszélni egy kismamával, ahogy ők tették velem. Ja, és nekik áll(t) feljebb, mert a férjem nem állt ki a családja mellett. Mármint, hogy mellettük. Akkor én és a lányunk ki a csuda, ha nem a férjem családja??? Én örökre haragudni fogok rájuk, és a férjem is. Ja, és nekem nem rosszabb vele. :)
2012. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
kértem , hogy példát is írjatok nem valami bölcsességet eddig 4. kommentelő válaszát tartottam a legértelmesebbnek.Lécci ha írtok valamit példát is mellé, elég félreérthető lenne az ha valaki pl ok nélkül kaptál tőle egy pofon v azért mert előte le @nyáztad szal lécc fejtsétek ki köszi :) amúgy szerintem a haragnak is van egy értelme attól független ha te haragszol valakire attól független lehetsz boldog.
2012. okt. 21. 00:24
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Kifejtem akkor. Egyáltalán nem értem, miért volna az büntetés bárkinek, hogy haragszunk rá. Hiszen semmit az égvilágon nem érzékel belőle. Az, hogy Zsuzsika otthon mit érez irántam, az nekem egy fikarcnyit sem viszket. Neki viszont annál inkább.
2012. okt. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Ezt miért tőlünk kérdezed, hogy mit érezz? Te nem tudod eldönteni, hogy most haragudhatsz e valakire vagy sem életed végéig és tőlünk várod a válaszant annak reményében, hogy ezzel a terhet áthelyezheted ránk? Azaz azzal fogsz védekezni, hogy igen jól döntöttem, hogy soha többé nem szólok xy-hoz, hisz a fórumon is ezt írták. Nevetséges. Abban az esetben lehetne erre hivatkozni, ha minket is beavatnál a részletekbe hogy kire és miért kellene haragudni és akkor már tiszta képet kapva a konfliktusról tudnánk véleményt alkotni a helyzetről. Egyébként nem!

Tehát a válaszom: Passz, nem ismerem a körülményeket.


Ha pedig nincs konkrét eset, akkor ez egy buta kérdés, hisz van mikor igen lehet haragudni de van olyan amikor meg nem, nem lehet haragudni. Minden a körülményektől függ!

2012. okt. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az unokahúgom elérte ezt a pontot kb 2 hónapja. Előtte is rengeteg mindenben segítettük őt a párommal (értds: anyagilag, lelkileg és én falaztam neki amikor megkért). Erre azt kaptam hogy mindennek elhord engem, a nagymamánkat arra ösztökéli hogy utáljon, a titoktartásról meg ne is beszéljünk. Amikor 7 év legjobb barátosdi után ezeket megtudtam... na ott jött el ez a pont. És igen, haragszom rá, de ezzel nem őt akarom bántani, nekem jobb hogy többet nem állok szóba vele.
2012. okt. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kapcsolatban a megcsalás. Ha pl. hónapok óta tart a hátad mögött.

Vagy ha pocskondiázzák a családod.


+ nekem az is nagyon bántó a mai napig, ahogy általános iskolában viselkedtek velem az osztálytársaim. Szemüveges voltam (vagyok), vézna, és kicsi volt a mellem. Ezért szinte mindenki b@szakolódott velem.(testi-lelki megaláztatások) . Azóta se mentem el egy osztálytalálkozóra se.



28/n

2012. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ha megaláz. főleg társaság előtt. és olyannal, amiről nem feltétlenül tehetek. ha baja van velem, el lehet intézni máshogy is.


fizikai erőszakig nem hagyok fajulni egyetlen baráti vagy társas kapcsolatot sem. hiszen ennek vannak előjelei, és ha az embernek van egy esze, akkor időben lép.


a másik, ami nagyon fájó, és azonnali kapcsolatmegszakítást eredményez, ha megkérem valamire, 100%ra ígéri, h segít, támogat, stb. és utána "épp olyan kedvem volt" jellegű ürüggyel visszamondja az egészet. nem szeretem, ha hülyének néznek.


nincs bennem harag senki iránt, de aki valaha bántott, annak a környékére sem megyek többet. majd az élet visszaadja neki a szemétségeit. remélem.

2012. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!