Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyennek képzeltek el egy...

Milyennek képzeltek el egy tökéletes és harmónikus családot? Ti milyen családot szeretnétek?

Figyelt kérdés

Mindenre kiváncsi vagyok. Hány gyereket szeretnétek? Fiút-lányt? Mennyi kor külömbséggel? Milyen lakással? Hogy képzelitek apa és anya között a családdal kapcsolatos házkörüli munka megosztást? Ünnepeket? Közös programokat?

Szeretném, ha elmesélnétek Milyen Családot Szeretnétek.

Köszönöm :)



2012. okt. 21. 07:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Legszívesebben egy nagy házban élnék hatalmas kerttel a párommal és a négy gyerekünkkel. Két fiút képzelek el (ikreket) és két kislányt két év korkülönbséggel.

A házimunkát és a gyerekekkel való foglalkozást megosztanánk a párommal és sok sok közös programot csinálnánk. Lenne egy kutyánk és egy macskánk is :)

Ilyen nagy boldog családot szeretnék szoros kapcsolattal a nagyszülőkkel és a nagynénikkel-nagybácsikkal is. :)))


Ez az én harmonikus családképem, de ha ilyen világban élünk ilyen bizonytalan anyagi helyzettel, akkor lehet hogy a négy pici leendő gyerekemből csak egy lesz. :( (Ami szörnyű lenne mert mindenképp szeretném ha minimum kettő lenne.)

28 évesen szerettem volna szülni az elsőt, de egyenlőre se munkám (hogy legyen pénz megteremteni a lakás feltételeket), se párom, se külön független élet, és csak 4 év van 28 éves koromig.


Amúgy jó a kérdés, régen játszottam már ezzel az álomképpel :)))

2012. okt. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Szia Jó reggelt:)!

Bár még nem vagyok 18 de de nem soká,1 éve van kapcsolatom,és komolyat tervezzük. kicsit hosszú lesz de leírom:)

Az ő családja nagyon rossz. a férj üti veri a feleséget,mindenbe beleszólnak,csak a pénzre hajtanak,sorolhatnám. azt tisztelem bennük hogy leülnek enni minden vasárnap közösen a vasárnapi ebédre. és minden este együtt vacsiznak. de amúgy gyűlölöm őket. A páromat (rég elmúlt 18) addig ütötte az anyja,és üti még mindig,hogy daganat lett az anyában.. na mind1. gyűlölöm őket. onnan párom nem hoz át semmi "szokást" se jót se rosszat.

az én családom is eléggé szörnyű.mindenbe bele szólnak,nekik is csak a pénz a fontos. hosszú ők se alegjobbak.

amire vágyunk párommal :

ha 18 elmúlok feleségül vesz,kertes házat szeretnék,de az elején lehet hogy egy panellakásban lakunk majd :) az is megfelel nekem a lényeg h legyen berendezve,és minden meglegyen. pl a panel lakás az olyan 60nm-ert szeretnék:)

a kertes meg egy szép nagy kert,ahol lehet ültetni ( nem vagyok paraszt lány,csak szeretném magam megtermelni a zöldséget gyümölcsöt) 2 gyereket szeretnénk 1 lány és 1 fiú. 1-2 év korkülönbséggel:) Mindig mindenki csinál valamit,pl amíg én a konyhát takarítom ő a szobát,utána én a másik szobát ő a fürdőt és wc-t:) szerintem így igazságos.Szeretném ha minden este együtt ülnénk asztalhoz,megbeszélni kivel mivolt az nap ha a gyerekek már nagyobbak akkor mivolt suliba,oviba,munkahelyen:) Szeretném azt is ha a gyerekeim jól tanulnának,és sportolnának. ( a jó tanulóságot kicsit elcsesztem de jó suliba járok még lehet belőlem nagyon jó szakmabeli ember)

a sport az életem:) szeretném ha ő is folytatná,én pl 14 éve táncolok,5 éve röpizek,stb:)

Minden este leülnénk együtt,játszanánk,vagy tv-t néznénk közösen:) mindennap megtanulni együtt. Szerintem ez nem olyan nagy álom:) Szeretetben,békességben,harmóniában élni. mind ketten stresszben élünk. nyugodt családot akarunk,messze a 2 családtól:) hogy meglegyen minden ami kell,mindenre legyen pénz:) Szerintem nem nagy álom,meglehet valósítani:) csak elkell kezdeni és megkell várni még azt a másfél évet:) "Röviden" ennyi:) tudnék még írni de az már hosszú lenne tényleg:)

További szép napot!

16L

2012. okt. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy tetszik a kérdés és a válaszoknak is.

Remélem sok válasz érkezik még.

Én mindennap elképzelem a saját álom családom.

Szivből kivánom mindenkinek, hogy teljesüljön a vágya. :)

2012. okt. 21. 08:37
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan megfelel, amilyen a saját családom (szüleim). Nem voltam elkapatva, nem körülöttem forgott a világ, de mindig számíthattam rájuk, volt rám idejük. Anyagilag jól éltünk, de nevelő célzattal nem vettek meg mindent, amire ráböktem.


Gyerekszám...hát, a szülés gondolata nem dob fel, így nem tervezek sokat. Szerintem egy, maximum kettő. (Bár a férjem 40, így ez is korlátot jelent).


Kertes ház, kutya. Minden más adott, a ház reményeim szerint 1-2 éven belül meglesz - kutyával együtt :)

2012. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

2ik vagyok:)

Én is kívánom neked szívből hogy teljesüljön az álmod:)

és neked milyen a tökéletes család?:) milyet tervezel? szívesen elolvasom:) Hány éves vagy?:) gondolom nő:)

16L

2012. okt. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretnék túl nagy házat, nekünk hatalmas van, két szintes +garázs és szinte lehetetlen rendben tartani. Inkább olyat szeretnék, amiben kényelmesen elférünk, gyerekeknek külön szoba, ne legyenek felesleges helyiségek.

Legelőször is egy lányt szeretnék majd (és fogadjunk hogy csak azért is fiút szülök :D) a második meg mindegy, szóval két gyerkőcöt szeretnék. Nem akarom hogy nagy legyen köztük a kor különbség, 1-2 év, hogy mindig legyen nekik kivel játszani. Apa-anya kapcsolatot nem is tudom hogy képzeljem el talán úgy mint az én szüleimnél, bár véleményem szerint olyan apát mint az enyém lehetetlenség lenne találnom. De pár szóval összefoglalva a kapcsolatot: tisztelet és szeretet

2012. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy gyermeket szeretnék csak. Egyrészt azért,mert az a tapasztalatom a környezetemben és a magam részéről is, hogy 2 gyermekre nem lehet ugyanúgy odafigyelni.Egy gyermekre viszont minden figyelmet rá lehet irányítani.A mai gazdasági helyzetben pedig nem is mernék kettőt vállalni,meg eleve az előző vélemény miatt is maradnék az egynél.

Nekem megfelel a társasházi lakás,laktam már kertes házban és nehéz fenntartani, meg nem éreztem ott sose biztonságban magam.

Az anya-apa közötti munkamegosztást úgy képzelem el, hogy az anya mindig finomakat főz a gyermekének és a férjének.Néha együtt is főznek.A férfi kiveheti pár dologból a részét(pl mosogatás,porszívózás,esetleg javítgathat valamit,ha az éppen elromlik).Az ünnepeket pihenéssel,kirándulásokkal,közös programokkal,vígjátékon való nevetéssel képzelem el finom ételekkel,amelyek szeretettel készültek!

Közös programokat minden hétvégére csinálnék,ha a gyermek már nagyobb és nem szeretne jönni,akkor csak kettesben mennénk a férjemmel.Ez lehet egy kis gyalogtúra,biciklizás,sport bármi,vagy csak egy séta egy cukrászdába.

Olyan családot szeretnék, ahol valódi érzelmek vannak,valódi szülő-gyermek-férj-feleség kapcsolat.Ahol nem érzi úgy senki, hogy a másik terhére van, vagy hogy az alap háztartásbeli dolgok megerőltetőek és feleslegesek.

2012. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
én régen úgy képzeltem el hogy lesz 3 gyerekem ,mindegy hogy milyen neműek.Egy nagy kertes házam ,annyi pénzem legalább hogy ne legyenek napi szinten gondjaink.És most van 3 gyerekem 2 lány 1 fiú.Nagy kertes házunk van és viszonylag jól élünk anyagilag.A munka megosztás:ő csinálja a szerelést ,javítást kerti dolgokat én főzök mosok stb.A gyerekek nagyon szeretik az apukájukat,sokat foglalkozik velük.Az ünnepekre nagy hangsúlyt fektetek,mert gyerekkoromban sokszor még karácsonyfánk sem volt.Együtt sütjük a gyerekkel a mézeskalácsot.Hetekkel karácsony előtt kidíszítjük a házat.A gyerekek írnak/rajzolnak a Jézuskának.Szülinapkor mindig van torta és ajándék az ünnepeltnek.Igazán örülök hogy bejött amit megálmodtam.Csak azt sajnálom hogy kevés az idő egymásra és a gyerekekre.34/nő
2012. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szuper ez a kérdés! :)


Inkább nem írom le, mire vágytam régebben, mert nagy lenne a kontraszt a valódi dolgokkal szemben. De nem gond, hiszen a férjemmel megpróbáljuk a maximumot kihozni a lehetőségeinkből. :)


Szóval egy gyerekünk lesz. Neki külön szobája lesz, és sok mindent megkaphat, de legfőképpen szeretetet, odafigyelést, gondoskodást. Háziállata már születésekor lesz, így kivédjük az "anya-apa, kell egy hörcsög/görény stb..." nótát. :) Később, ha már 3-4 éves lesz, kutya is jöhet a családba. Korábban nem, mert a kicsik még nem tudják, mivel okoznak fájdalmat, én meg nem akarok utánuk rohangálni nonstop. Ez a gyerek, a reményeink szerint 3-5 év múlva születik meg.


Vagy lakásunk lesz Pest bevárosában, vagy egy házunk kicsit távolabb, de nem peremkerületben. Autónk nem lesz. Legalább két szobára van szükségünk, de a háromnak sokkal jobban örülnénk, mert borzalmas volt otthon, hogy nem volt külön nappalink. (Egyik szobában tesóm van, másikban a szüleim, és ezért senkit, soha nem hívhattam fel.) Ha két szobás lakásunk lesz, akkor a szülői háló a nappali galériáján lesz jól elszeparálva.


Remélem, a gyerekünk szeret majd kirándulni, mert az apja csak a mozizásra, és néha a színházra vehető át. A sétáinkat meg kínszenvedésként éli meg (és egy hatalmas hős, hogy mégis eljön velem). Szeretnék bicikliket venni egyszer, és úgy közlekedni mondjuk vasárnaponként egy jó kis cukrászdába, vagy ki a Margit-szigetre tollasozni.


Az én családom minden ünnepen összejön. Nálunk a kis lakás miatt nem lesz összejövetel, de évente kétszer biztosan hazacipelem a férj-gyerek kombinációt, hogy ők is érezzék az összetartozást. Amúgy meg remélem, a gyereknek sok barátja lesz, és bulikat rendeznek, nálunk uzsonnáznak stb...Nyüzsgő, vidám életet szeretnénk a férjemmel, hiszen egyikünknek sem ilyen volt. :)

2012. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Ne legyenek túl merev szabályok,senkinek ne legyen elnyomva a személyisége,figyeljünk oda egymásra és szeressük egymást.Nekem ezek a legfontosabbak,a többi mellékes,az sem érdekelne,ha egy panelházban kéne nyomorognom,csak ezek meglegyenek.
2012. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!