Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyennek képzeltek el egy...

Milyennek képzeltek el egy tökéletes és harmónikus családot? Ti milyen családot szeretnétek?

Figyelt kérdés

Mindenre kiváncsi vagyok. Hány gyereket szeretnétek? Fiút-lányt? Mennyi kor külömbséggel? Milyen lakással? Hogy képzelitek apa és anya között a családdal kapcsolatos házkörüli munka megosztást? Ünnepeket? Közös programokat?

Szeretném, ha elmesélnétek Milyen Családot Szeretnétek.

Köszönöm :)



2012. okt. 21. 07:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
20 éves lány vagyok a párom 23. 1 éve élünk együtt. Ő nagyon szeretne Pestre költözni (ő már élt ott, de most Miskolcon mellett élünk 1 családi házban az én szüleimnél) szeretne Pesten dolgozni. Amit persze én is szeretnék jó lenne jövő nyáron felköltözni, munkát találni és megszedni magunkat pénzzel. Szeretnék még élni 1 kicsit, mászkálni, bulizni. Eljegyzés bármikor jöhet, esküvő ráér. Szeretném ha a baba tervezett lenne, ugyanis a gyerekvállalásnál már nem szeretnék Pesten élni. Nem tudom elképzelni hogy panelba szüljek gyereket...szóval nem tudom elképzelni, hogy ott alapítsak családot. Szeretnék majd haza költözni a szülői házba (mivel nagy kertes házról van szó) szeretnék itt babát vállalni 23-24 évesen kb. Hogy kitudjam vinni sétálni majd a csendes utcára ahol úton útfélen barátok, ismerősök vannak. Vagy csak kiülni a hintába a saját udvarunkra. :)Közben persze szeretném ha a párom természetesen dolgozna, és foglalkozna velünk :) Bár ettől nem félek, hogy nem így lesz :) Aztán nagyjából az első pici után 3 évvel jöhetne a 2. baba. Majd jöhetne egy 3. is de persze ne legyen köztük túl nagy korkülönbség. Max 3-4 év. Valami ilyesmit képzelek el :)
2012. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek.

Kedves 2. Az én Álom Családom/Életem igy képzelem:

Jelenleg 2 éve élek eggyütt a párommal. (21 éves vagyok a párom 24) Lehet, hogy sokan korainak tartják, de szeretnénk egy csöppséget. Reméljünk hamarosan összejön. 1-2 éév múlva szeretnénk a másodig babócánkat. Én úgy gondolom, minnél kissebb a korkülömbség annál erősebb kötelék alakulhat kiközöttük és nem csak testvérek , barátok is lehetnek. Az egyik álmom, hogy az eskűvőnkön a gyermekeink is ott legyenek. Szeretném ha a gyűrűpárnát ők hoznák az oltárhoz, igy az eskűvőnk, ha minden az álmaink szerint alakul kb. 4 év múlva lenne. Nem szeretnék nagy felhajtást, hatalmas lagzit csak egy kis ünnepéjt a családdal és a közeli barátokkal.

Mindenképpen vidéken szeretnék majd élni. Nem akarok hatalmas lakást. De azt mindenképp szeretném, hogy külön szobáik legyenek a gyerkőcöknek és persze nekünk. Az álomlakásomban kandalló szerepel ahol gyönyörű közös estéket tölthetünk majd el. És egy galéria amiről az egész nappali belátható. Szeretnék kertet (nem hatalmasat) gyümölcsfákat, virágokat és teret, hogy szabadban is játszhassanak a drágáim és persze nyáron pancsizhassanak egy kis medencében.

Munka megosztás szempontjából (persze ez az akkori munkahelytől és időbeosztástól is függ) Szeretném, ha minden közös lenne (és biztos vagyok benne, hogy az is lesz) a felelsségtől, kezdve a gyerekneveléstől, a házimunkáig. Pl. Ha apa viszi az oviba, isibe a gyerekeket én megyek értünk. Amig ők tanulnak én vacsorát készitek. Vacsora közben megbeszélni az elmúlt nap történéseit kivel-mi történt, milyen jegyet kapott. Aztán fürdetés, mese olvasás "altatás". Apucival irány a konyha egyikünk mosogat a másik törölget. Igy képzelek egy átlag hétköznapot. Havi egy családi kirándulás. Havi egy nagy család látogatás. És havonta egy Papa-Mama nap (gyerkőc mentesen azt hiszem a gyerekeknek is jót tesz havonta egyszer a nagyinál aludni és persze a házasságunknak is).

Minden este közös vagyi. Hétvégén közös ebéd+vacsi.

Az ünnepeket mindig minden körülmények között eggyütt fogjuk tölteni (remélem) És ha a gyerkőcök "kirepülnek" akkor is szeretném ha a családjukkal egy-egy hétvégét Otthon töltenének.

Ime ez az én Álom Családom ami remélem lassacskán valóra válik.

Bizom benne, hogy nem lett eszméletlen hosszú, ha még is ne hari csak nagyon belemerültem :)

2012. okt. 23. 03:51
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia! 28 éves vagyok, reményeim szerint hamarosan kiköltözünk Hollandiába. Imádom azt az országot.


Jövőre férjhez megyek, szeretnék 2, vagy 3 gyereket. Legyen fiú és lány is. :) Kb. 5 év legyen a kicsi és a legnagyobb között. Egy gyönyörű lakást szeretnék Amszterdamban, ahonnan rálátok a vízre.


[link]


Apa dolgozik, én magánóvódát nyitok.

Hétvégente kirándulnánk, kocsival járnánk vásárolni, meg étterembe...

Van egy cicánk és egy kiskutyánk, őket sem hagynánk itthon, a kutyát gyakran vinnénk magunkkal, meg sétálni.

2012. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Googl térkép Írd be, hogy Amszterdam, közelíts rá. webkamerás képek..
2012. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az én álomcsaládom belőlem, a férjemből és a két fiúnkból áll. A két fiú között 2-4 év korkülönbség van. A lakásunk egy nagy, emeletes kertesház. A kert hatalmas nagy, esetleg medencével, bár ebben azért nem vagyok biztos, mert nyáron gondolom alap, hogy a gyerekek az udvaron játszanak és állandóan félnék, nehogy beleessenek a medencébe és megfulladjanak...szóval ez még nem biztos, viszont lenne egy csomó rózsabokor...imádom a rózsákat<3. És lenne egy ilyen kis külön rész is, ahol néha bográcsoznánk meg ilyenek :)) A lakáson belül úgy képzeltem el, hogy a földszinten hátul, a kertfelől hatalmas ablakok lennének és ott lenne a nappali is, kényelmes bőrkanapéval :$ És a szőnyeg...uhh a szőnyeg nagyon nagyon nagyon puha lenne, olyan lenne, mintha felhőkön lépkednék *-* A földszinten is lenne fürdőszoba, meg az emeleten is. A mi és a fiúink hálószobája az emeleten lenne. Ja és a konyha meg az étkező is a földszinten lenne...és a konyha hatalmas lenne, hogy egyszerre ne csak egy ember tudjon benne létezni -.- Szóval vissza az emelethez, az emeleten lenne még egy dolgozószoba is, meg lehet, egy vendégszoba is. És a hálószobánkból nyílna egy erkély. És lenne egy kutyánk meg egy cicánk is *-* Sőt, cicából lehet, több is. És mindegyik állatból csak és kizárólag hím. Nem hiányzik, hogy egyszer egy hímmacska felcsinálja a lánycicáinkat és utána odaszüljenek vagy 8 kismacskát, akikkel nem tudnánk mit kezdeni, mert nem is akarunk annyi macskát tartani, de a cuki kis szőrgolyó kinézetükkel úgy a szívünkhöz nőttek, hogy nem is akarjuk őket eladni...szóval hím állataink lennének. A házkörüli munkák...hát én úgy képzelem el, hogy leggyakrabban én takarítok, meg én főzök, meg minden, de azért a férjem is megcsinálja ezeket mondjuk egy héten 3x-4x. Vagy mondjuk így felosztanánk, hogy minden második nap én főzök és ő takarít, a páratlanokon meg fordítva. Persze ha a gyerekeink nagyobbak lennének, akkor már ők is besegítenének. Ünnepekkor hol az ő, hol az én szüleimhez látogatnánk el, de olyan is lenne, mikor a rokonok jönnek hozzánk. Közös programokként eljárnánk együtt pizzázni, vagy állatkertbe, vagy mozizni, bárhová, amit együtt lehet csinálni...sajnos az én szüleimmel soha nem mentünk sehová...max. életemben kb. 2x voltam velük még kicsikoromban állatkertben, és ennyi.

Hát most kb. ennyi jutott eszembe :D De ha ilyen családom lesz felnőtt koromban, akkor valószínűleg én leszek a világ legboldogabb embere.

15L

2014. jan. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Harmonikus, rövid ó-val. Hosszú ó-val egy nagyon szép női név létezik: Mónika.


Amilyen van, az pont jó, megfelel a céloknak. És kellően harmonikus.

2014. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!