Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli hozzátartozótokkal ott...

Közeli hozzátartozótokkal ott voltatok, amikor haldoklott?

Figyelt kérdés

Nagyon idős nagyapám 4 hónapja tartó betegség után tegnap este halt meg. Szinte minden nap látogattuk, tegnap délután még benn voltam nála a kórházban, de már nagyon rossz állapotban volt és nem bírtam sokáig nézni, borzasztó érzés volt, hazajöttem. Még aznap este meghalt.

Azt olvastam, hogy sokat segít a haldoklónak, ha az utolsó óráiban ott vagyunk mellette és nem egyedül kell elmennie. Én erre képtelen voltam, már eddig is rettenetesen nyomasztott egyre rosszabb állapotban látni. Most viszont így lelki furdalásom van, hogy talán könnyebb lett volna neki, ha ott vagyok mellette. Bár azt nem tudom, hogy én hogyan tudtam volna ezt magamban feldolgozni.. Még senkit sem láttam meghalni.


2009. aug. 8. 17:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az édesapàm haldoklott néhàny éve.Akkor én 14 éves voltam.

Iskolàban kérdezték,hogy van apukàm,azt vàlaszoltam,hogy iskola utàn mindenképpen meglàtogatom,mert nincs jol egyàltalàn.

5 perc mulva édesanyàm jelent meg az ajtoban,kezében egy tàvirattal.Meghalt a hajnali oràkba.

Nagyon haragudtam magamra,nem tudtam sohase,és nem is fogom feldolgozni.

Szörnyü érzés.Elöttem van az elöte valo korhàzi làtogatàs,amikor màr tehetetlen volt,és éhes.

Enni akart szegény,és az egész tànyér rizset magàra boritotta véletlenül.

Oràkig ott vàrt,hàtha valaki észereveszi.

Senki.

Én mentem be este,és öltöztettem àt,14 évesen.

Nagyon haragudtam a növérekre,hogy nem ellenöriznek egy katéteren,infuzion lévö sulyos beteg embert oràkig...

Elnézést,ki kellett magambol irjam.

Hàt sajnos nem voltam ott vele,pedig szerettem volna még elbucsuzni

2009. aug. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nekem is jó volt, hogy kiírtam magamból, így legalább tudtam sírni, mert egyébként nem szoktam.

Köszönöm mindemnkinek a válaszokat!

2009. aug. 8. 19:38
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs miért lelkiismeretfurdalásod legyen, soha nem tudhatjuk, hogy melyik az utolsó óra, még egy súlyos betegnél sem.
2009. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám halt meg váratlanul, lement az udvarra, játszott a kutyával, elesett, aztán rohant be sikitva mama, hogy fuss orvosért. Kaptam a kabátot, rohantam, de mire jöttünk együtt, már halott volt. Nem voltam még 13 éves se. Abban a világban nálunk a faluban nem volt telefon, mentőállomás se. Orvos is csak egy. Nem tudtam kiheverni ezt, évtizedek óta sem, nem is lehet, csak lassan beletörődni. Őszinte részvétem neked.
2009. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. aug. 9. 03:44
 16/18 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem az édesapám haldoklott:( Már nagyon rosszul volt, minden nap jártunk be hozzá. Egy nap megint mentünk hozzá, de az ágya üres volt... Megkérdezte édesanyám, hogy hol van, erre közölte a nővér, hogy "10 perccel ezelőtt meghalt! Részvétem!" Édesanyám zokogva összeroskadt én meg nem tudtam sírni, csak néztem magam elé. A nővérek segítették fel édesanyámat, mert én szinte teljesen kikapcsoltam... Hazamentünk és már legalább 5 óra is eltelt az eset óta, mire felfogtam... Akkor én is zokogni kezdtem, de úgy, hogy szinte rosszul lettem, édesanyám nagyon megijedt és próbált megnyugtatni, de én vígasztalhatatlanul zokogtam sokáig.... A mai napig bűntudatom van, hogy miért nem siettünk jobban?.... 10 percen múlt, hogy elbúcsúzzunk Tőle.... Részvétem a nagypapád miatt!:(( Üdv: Gyuszi
2010. febr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is!
2010. febr. 9. 09:18
 18/18 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) Szívesen. Sok erőt kívánok!
2010. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!