Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás fizetése meddig?

Gyerektartás fizetése meddig?

Figyelt kérdés

Tud valaki nekem valami szabályzatot vagy hivatalos jogi íratót, törvényt linkelni, ahol le van írva hogy meddig kötelező gyerektartást fizetni?


Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki mennyit kap. Nem az érdekel hogy ki szerint meddig kell, hanem csak egy törvényre vagy jogra ami rögzíti a gyerektartás szabályait. Kerestem a neten de nem találtam.

előre is köszönöm a válaszokat.


2012. okt. 21. 22:20
 1/9 A kérdező kommentje:
bocsánat nem íratót hanem iratot ...Elírtam, elnézést érte.
2012. okt. 21. 22:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

alt

A témáról


alt kommentek

alt kapcsolódó link küldése

alt hiba beküldése


A kiskorú gyermeket illeti meg a tartásdíj, az tehát főszabály szerint a gyermek 18 éves koráig jár. Ezt az összeget a gyermeket gondozó szülő, vagy a gyermeket gondozó más személy részére kell kifizetni, aki köteles azt a gyermek tartására és gondozására fordítani. Nagykorú gyermek számára is járhat azonban tartásdíj, ha azt egészségi állapota, betegsége vagy munkaképetensége indokolja. Ennek megítéléséhez orvos szakértői vélemény szükséges. A családjogi törvény (1952. évi IV. törvény, vagy Csjt.) értelmében azonban munkaképes nagykorú is jogosult lehet a tartásdíjra, ha arra tanulmányai folytatása érdekében rászorul. Az erre irányadó szempontokat a Legfelsőbb Bíróság XXIX. Számú Polgári Elvi Döntése tartalmazza.

2012. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

röviden tömören:

18 éves koráig,vagy ameddig tanul. ha tanul 25 éves koráig akkor addig kell fizetni.

ha beteg akkor is. (tartós beteg).

2012. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Nem ha 18. év felett tanul akkor rokontartás kell fizetni nem gyerektartást. Van kettő közt különbség
2012. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Meddig jár a gyermektartásdíj?

A gyermektartásdíj a gyermek nagykorúságáig jár, de ezt a joggyakorlat kitolja pár hónappal, amennyiben a gyermek már az iskola 12. évfolyama alatt betölti a 18. életévét, viszont csak a tanév végén fejezi be a középiskolai tanulmányait.

Ez esetben a tartásdíj a tanév végéig, illetve a tanulói jogviszony végéig jár. Amennyiben a gyermek nappali tagozaton továbbtanul, úgy az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges tanulmányai idejére szintén jogosult a tartásdíjra. Ez a továbbtanulás lehet egyetem, főiskola, de egy OKJ-s képzés is. Az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzése azt jelenti, hogy több diploma megszerzésének finanszírozására nem kötelezhető a szülő, azaz nem lehet a tanulmányokat végtelenségig a szülővel finanszíroztatni. Ez a gyakorlatban általában a nagykorú gyermek 23-25 éves koráig tart. A nagykorú gyermek tartása egyébként is már a rokontartás kategóriájába tartozik a Családjogi törvényben, azaz itt a szülő saját létfenntartása már előbbre való a nagykorú gyermekénél és a gyermek magatartását is figyelembe kell venni a tartásdíj megállapításánál, ugyanis a szülő a gyermek tartásra való érdemtelenségére is hivatkozhat. Vizsgálja a bíróság, hogy hogyan tanul a nagykorú gyermek, ösztöndíjban részesül-e, folyamatosak-e a tanulmányai, meg tesz-e minden tőle elvárhatót a sikeres előmenetele érdekében.

A tartásdíj összegét itt már nem százalékos mértékben, hanem határozott összegben szokták meghatározni és általában alacsonyabb mértékben, mint a kiskorú gyermekeknél.

2012. okt. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző idézet eredete:

[link]

2012. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Amíg tanul nappalin, de max. 24 vagy 25 éves korig.
2012. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a korrekt válaszokat-
2012. okt. 21. 22:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartás 18 éves korig, utána rokontartás az első szakma megszerzéséig.
2012. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!