Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez? Más is van ezzel...

Normális ez? Más is van ezzel így? Szakember segítségére van szükségem?

Figyelt kérdés
Imádok egyedül lenni. Nagyon megvisel az, ha naponta nincsen legalább pár órám, amikor teljesen egyedül lehetek. A probléma az, hogy nincsen annyi pénzem, hogy egyedül élhessek, jelenleg is van szobatársam. Ebből adódik az "életcélom" is: egy olyan állást megszerezni, ahol annyi pénzt megkeresek, hogy egyedül el tudjam tartani magam pl. egy albérletben. Teljesen mindegy, hogy ez az állás Magyarországon, vagy külföldön van, akár a világ végére (Új-Zéland, Chile, stb.) is elmennék. Párkapcsolat? Nem nekem való. Nem tudnám elviselni, hogy valakivel naponta kelljen találkoznom, és hogy az a valaki később komolyabb dolgokat akar (házasság, gyerek, ilyesmi). Normális vagyok? Vannak itt "sorstársaim"? Kérlek írjatok, néha ufónak érzem magam.

2012. okt. 23. 20:49
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformák. Szerintem nincs szakemberre szükséged, de elvileg az ember egy társas lény.

Nekem bárcsak lenne legalább egy barátom is a páromon kívül.

2012. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
62%
Nem árt beszélni egy szakemberrel. Én erre gyanakszom [link]
2012. okt. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

Ebből elég sok minden rám illik, most kicsit megijesztettél, elég komolyan hangzik ez a "skizoid" kifejezés.

Ja, azt nem írtam, hogy 23/F vagyok. Jöhetnek még válaszok!

2012. okt. 23. 21:10
 4/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha te így jól érzed és elfogadod magad, nincs semmi gond, nem kell szakember.
2012. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 Zsizsik666 ***** válasza:
83%

Ezeket a skizoid tüneteket minden visszahúzódó emberre rá lehetne húzni, aki szexuálisan sem túl aktív! Meg a rejtett skizoidot főleg. Azta...mindenből betegséget csinálnak! Már az is baj, ha valaki nem túl átlagos, úgy látszik.

Szerintem ez nem betegség. Nem mindenki kufircol világba, meg nem mindenki olyan, hű de nyitott személyiség, aki sosem akar egyedül lenni.

Normális vagy, szeretsz egyedül lenni, ennyi. Ha naponta nincs pár órám, hogy egyedül legyek, az engem is megvisel.

Inkább az érdekesebb, hogy párkapcsolatra sem vágysz, de sokan vannak így ezzel is. Na, akkor itt van 2 szomszédom, ők is skizoidok a leírás alapján, szóval annyira általános leírás, hogy rájuk is illik.

2012. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
97%
Utolsóval egyetértek, szerintem sem kéne mindent betegségként kezelni, mert akkor mindenkit be tudnánk sorolni valahová. Akkor beteg vki, ha annak érzi magát és nem érzi jól magát a bőrében, depressziós, suicid hajlamai vannak stb.
2012. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Az jó, ha többen úgy látják, hogy minden OK velem. Egyébként teljesen jól érzem magam a bőrömben, de úgy gondolom, hogy akkor lennék a legboldogabb, ha végre sikerülne elérnem azt, hogy egyedül éljek.

A párkapcsolat meg tényleg nem nekem való. Mondjuk nem tapasztalatból beszélek, hiszen soha nem volt még párkapcsolatom, de egészen egyszerűen nem tudnék sokáig megmaradni egy lány mellett, meg biztosan furcsállná, hogy nem akarok sokszor találkozni, meg sok időt eltölteni vele.

2012. okt. 23. 21:45
 8/49 anonim ***** válasza:
66%
Még idővel változhatsz. És lehet, hogy találnál hasonló életvitelű lányt. De a lényeg, hogy ne másnak, hanem saját magadnak akarj megfelelni, és ha ez neked így jó, akkor nincs semmi gond.
2012. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

Ez pontosan én vagyok.

Már tinédzserkoromban is utáltam a táborokat, kirándulásokat, ottalvásokat, mert senki nem értette meg, hogy miért vonulok külön. Csak tágra nyílt szemekkel kérdezgették, hogy mi bajom van.


Aztán ahogy betöltöttem a 20-at, szabályosan rettegni kezdtem, hogy pasit "kell" majd találnom, akivel együtt "kell" élnem, szexelnem "kell" vele, együtt aludni, várni, amíg végez a fürdőben, egyáltalán nézni, ahogy éli az életét, és az egész olyan rossz érzés volt.


Egyébként a párkapcsolatnak nem vagyok ellene, csak biztos vagyok benne, hogy soha nem fogok megfelelő embert találni, akinek megfelelne az "együtt, de külön" élet.

(Woody Allen és Mia Farrow is külön lakásban éltek, Helena Bonham Carter és Tim Burton is).


Nekem az együtt alvással van a legnagyobb bajom, imádok egyedül aludni, a világ legjobb dolga megtalálni a legkényelmesebb pózt a takaró alatt, és jól odakucmorogni, és már a puszta gondolat is felidegesít, hogy valaki mellettem fekszik, szuszog, mozog, karol.

24/L

2012. okt. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
44%
Amiről írtam, az nem elmebetegség, hanem személyiségzvar! Ettől még nem lesz senki elmebeteg, nem fogják intézetben kezelni, de nem árt, ha beszél egy szakemberrel, mert így nem jó élni. Lehet, hogy ő úgy érzi, hogy neki jó így, de a fő jellemzője a személyiségzavaroknak, hogy az illető természetesnek tartja a viselkedését, úgymond jól érzi magát úgy, miközben nyiléván nem úgy van.
2012. okt. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!