Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segíthet-e szakember?

Segíthet-e szakember?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal egy éve vagyunk együtt, nagyjából együtt is éltünk ezidáig. Nekem van az első házasságomból két gyermekem. A kapcsolatunkban minden jól működik mindenben megértjük egymást, minden szép, és jó, mind a ketten úgy érezzük, hogy megtaláltuk a nekünk tökéletes társat. A probléma a következő: nehezen tudja elfogadni a gyermekeimet (8 éves fiú 4 éves lány). Jól elvan velük, csak érez magában miattuk feszültséget, merthogy nem az ő gyerekei. Nem tudom, hogy hogyan tudnék segíteni neki ebben, hogy ez ne legyen. Anyagi gondjaink is vannak, meg nagyon sok dolog jött neki össze az utóbbi időben, és azt mondja, hogy belefáradt abba, hogy nem a saját gyerekével él (sajátja nincs, volt egy hosszú kapcsolata ahol sajátjaként nevelte, sajátjának érezte a hozott gyermeket, csak ez a kapcsolat 3 éve tönkrement). A másik félelme, hogy NAGYON szeretne saját gyereket, de a kettő mellé nem akar harmadikat. Azt mondja sok lenne neki, és fél, hogy igazságtalan lenne velük a nagyok kárára, és ez kihatna a kapcsolatunkra is. Szerintem ez nem így lenne. Szerintetek tudna neki segíteni egy szakember abban, hogy elfogadja azt, hogy nem saját gyerekekkel él, illetve hogy a félelmeit a helyére tudja tenni, és belássa, hogy sok-sok mozaikcsalád van ahol boldogok az emberek ugyanilyen szituációban is?


2011. febr. 1. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, én kineziológust javasolnék. Szerintem tudat alatt attól fél, hogy ezeket a gyerekeket is "elveszítheti", ha veled vége lenne, és nem meri őket megszeretni! Próbáljátok meg a kineziológiát.
2011. febr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a te gyerekeid iránt soha nem fog úgy érezni, mint egy saját gyerek iránt (tapasztalatból írom). És a gyerekektől sem várható el, hogy apaként szeressék. Szerintem jó lenne az a 3. gyerek, mindenféle szempontból.
2011. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel és a másodikkal is! kineziológus + saját gyermek.
2011. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt, annyira nem volt velünk baja, de nem is érzett a magáénak minket, aztán megszülettek a hugaink, és hopp... mi le voltunk szarva.. :( nem volt jó.

Szal, nálunk rossz volt az új gyerek.

2011. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Márpedig harmadik gyereket semmiképp ne vállalj, elég baj van anélkül is. Első lépésben az anyagi helyzeteteket kellene rendezni, ez egy férfi életében a legnehezebben feldolgozható (tudod: családfenntartó). Máris csökkenne a benne dolgozó feszültség, hidd el, a gyerekeiddel is oldódna a viszonya. Ha akkor is így érez, úgy valóban szakember, és csak ha minden rendben az első kettőnél, úgy a harmadik gyerek. És kérlek vedd figyelembe azoknak a gyerekeknek a véleményét is, akik megírták, hogy náluk mit jelentett az új párral közös gyerek.
2011. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az anyagi helyzet rendezése pikk-pakk menne egyik hónapról a másikra. Itt először a fejben kell rendet tenni. És igaz, írták itt gyerekek, hogy nekik rossz volt, mikor a nevelőapjuknak született saját gyereke, de a nevelőapjuknak biztosan jó volt. Nem mindegy, kinek a szemszögéből nézzük a történetet. Lehet, hogy a kérdező gyerekei sem örülnének egy új testvérnek, de a fordítottja is simán lehet, hogy imádnák egymást (és inkább az a gyakoribb). Az is igaz, hogyha apának már van egy saját gyereke, és van mellette nem saját is, akkor azokati is jobban kellene tudni szeretnie. Nálunk a családban van ilyen.


15 éves fiú, és 5 éves másik fiú, a kicsi az apa sajátja, de a nagyot is ő neveli 2 éves kora óta, a gyerekek azt mondják (a nagy főleg) hogy ő nem érzi a különbséget, hogy ő nem az apja "igazi" vér szerinti gyereke.

2011. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Én a "szakmai oldalt" képviselem. Valószínűleg a háttérben a a másik gyermekek elvesztése áll, ahogy az első hozzászóló is írta. A harmadik gyermek semmire sem jó megoldás, mert az csak egy megalkuvás lenne, ami hosszútávon nem tenne jót a kapcsolatnak. A kineziológia a stressz oldásra valóban fantasztikus dolog, de én emellett egy pszichológust, vagy családterápeutát/családterápiás konzultánst is ajánlanék, mert itt a család rendszerében kell helyre "pakolni" a dolgokat, nem csak a párodban. Félre ne érts nem hibákat vagy bűnbakokat akarok/kell keresni csak megtalálni a helyes utat, ebben pedig a felsorolt szakemberek sokat segíthetnek.

2011. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, maximálisan érthetőek a Te nehézségeid, erőfeszítéseid. Végre, ahogyan írod, van egy normális társad, akit szeretsz, viszont a gyerekek kérdése lehetséges konfliktus forrása. A helyedben én is szeretném megoldani.


Viszont a párod kétségei, vágyai-félelemei is érthető, racionális, "egészséges" félelmek, amikhez ugyanúgy joga van, ahogy neked is arra a vágyra, hogy fogadja el a párod a saját gyerekeidet.


A párodnak szakembernél semmi keresnivalója nincsen. Mentális problémája nincsen, a gyermek-kérdéssel kapcsolatos félelmei-aggályai pedig érthetők, jogosak.


A pszichológus munkája nem arról szól, hogy megpróbálja átformálni a párod attitűdjeit a Te igényeid szerint.

Segíteni pedig a félelemét megsznűntetni irreális, hiszen jogos a kétség, és a félelem, ami megmozdult a társadban.


Ha esetleg azt érzed, a gyermekekkel kapcsolatos kétségek, és egyéb nehézségek miatt válságba jut a kapcsolatotok, akkor párterápia, vagy családterápia szóba jöhet. De ez a probléma nem csak a párodról szól, így a párterápiában például neked is részt kell venni, és minden érintettnek akarnia kell a kapcsolattal való munkát.


A pszichológus tiszteletben tartja az alapvető emberi jogokat, így a jogot az önálló véleményhez, önálló attitűdökhöz is. Nem feladata a párodat "rábeszélni a gyermekeidre", ha ő maga nem akarja ezt.


Ha megromlik a párkapcsolat, és párterápiát szeretnétek, az persze más. De ebben mindkettőtöknek részt kellene venni, és egyaránt akarni kellene.

2011. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még a felettem íróhoz is csatlakoznék, aki velősen fogalmazta meg a lényeget. Ilyen esetben a családdal, mint rendszerrel kell dolgozni a segítőnek, nem egyedül a pároddal.
2011. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez történik, ha kigyúrt/gazdag/vagány/szexipasinak szülnek a nők egy-két gyereket, aki viszont van olyan felelősségteljes, hogy néhány év múlva otthagyja őket a p*csába. Na ilyenkor kezdik el keresni a tökéletes társat, aki előtte 95%-ban ki lett volna kosarazva, de már csak ő van olyan lúzer, hogy egyáltalán elviselje, hogy a más gyerekét neveli, nem véletlenül nem zökkenőmentesen. Esetleg csak simán szülés után nem hajlandó lefogyni a nő, teljesen elhanyagolja magát és a férjét is, ezt a legnormálisabb alak sem képes elviselni. Nem vonok le konklúziót, szerintem mindenki képes rá maga. És mielőtt jönnének a személyeskedések, hosszú ideje tartó, boldog párkapcsolatban élek, nem az irigység beszél belőlem ;)
2011. febr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!