Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szinte teljesen érzéketlen...

Szinte teljesen érzéketlen vagyok, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Talán a sok kockulástól van, sőt biztos, de olyan érzés, mintha üres lennék belül. Nem vagyok képes együttérzést tanúsítani más emberekkel, olyan, mintha nem lennének érzéseim. Legközelebbi alkalommal elmegyek iskolapszichológushoz, meglátjuk ő mit mond, de szerintetek milyen megoldás van rá?
2012. okt. 25. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen helyzetekben érzed azt, hogy üres vagy, mit érzel pontosan?


Nem érdekel, hogy ki mit mond, hogy mit érez? Netes kommunikáció, események kiváltanak valamit, sorozatok, filmek?

2012. okt. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha egy filmben látok egy szenvedő embert, nem tud meghatni, ha az osztálytársam mond rólam valamit az sem érdekel, és olyan érzésem van néha, hogy senkit sem szeretek. szeretek egyedül lenni, szeretem a magányt. Ez valami pszichés betegség?
2012. okt. 25. 22:25
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az, hogy felhagysz a "kockulással", és a virtuális élet helyett elkezded élni az igazit!

Persze, hogy nincs kivel együtt érezned, ha pl. csak a facebook-on keresztül chatelsz ahelyett, hogy beülnétek egy kávézóba vagy cukrászdába, elmennétek sétálni/kirándulni, vagy moziba... Amint lesznek IGAZI barátaid, nem fogod magad üresnek érezni.

És ehhez iskolapszichológus sem kell, csak az, hogy kezdj el normálisan élni.

2012. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen pszichés betegség, de ennyiből sok mindent nem lehet diagnosztizálni. Az mindenesetre jó, hogy észrevetted, hogy ez probléma lehet, és felkeresed az iskolapszichológust.

Egyébként én a helyedben igyekeznék kevesebbet gépezni, több időt tölteni valódi társaságban, sportolni valamit, kimozdulni....előbb-utóbb be fog állni egy természetesebb egyensúly...a közömbösség bőven eredhet simán abból, hogy ingerszegény környezetben vagy.

2012. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
NA itt a bökkenő. Ugyanis vannak barátaim és el is szoktam járni velük akár városba csavarogni, akár moziba, szóval nem lehet azt mondani, hogy teljes virtuális életet élek.
2012. okt. 25. 22:30
 6/9 A kérdező kommentje:
értem. megpróbálok kevesebbet ülni a gép előtt. csak hát ugye elég nehéz "leszokni", végülis ez is egyfajta függőség.
2012. okt. 25. 22:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Valóban nem könnyű, rendszeres sport esetleg?

Ez több szempontból segíthetne.

2012. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon is jól tudom mit érzel. Elég szociális ember vagyok, de sokat ülök gép előtt, és hidd el, nem ez a hibája. Nekem ugyan átmeneti szokott lenni a dolog, de ilyenkor valahogy mindig megóvom magam egy lelki megrázkódtatástól, vagy éppen olyan dolgoktól, amik fájnának. Engem nagyon zavart, hogy akár hónapokig is képes voltam fapofával ülni és lesz@rni mindent, így egy idő után, valahogy - fogalmam sincs, hogy hogy - tettem ellene, és visszajöttek az érzelmeim. Eléggé furcsán hangzik, de nem tudom máshogy elmagyarázni. És a baj pont az, hogy érzem, hogy ez mikor alakul ki, de abban a pillanatban semmit nem tudok tenni.
2012. okt. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van. Egyik oka az ingerszegény környezet, egész nap dolgozom, délelött egyik munkahelyen, délután a másikon. Kereskedelemröl van szó, gyakran van, hogy huzamisabb ideig nem jön be senki. Ha sokáig nem beszélek senkivel, lelassulok. Ha nincs vevö, akkor takarítok, szóval nem sok esemény van, még szonbaton us dolgozom. Másik ok a kockulás, szintén lassítja az agyamat, ezt éazrevettem, ezért a esti 3 órányi gépezés helyett gépezek egyet, kimegyek szüleimmel beszélgetni, meg foglalkozom a hobbimmal. Egt zzakítás is közrejátszik, nemrég történt, elötte pár évvel volt egy másik is, amit jobban megsínylettem. Mostanában kezdem magam jobban érezni. Örömet találok a kis dolgokban is, mint pl az esö utáni driss levegö, vagy a cicám dorombolása amikor odajön. Kezdem éreznj a világot magam körül, értékelni az emberi kapcsolatokat.. hát, ennyi, az jó, hogy észretted, hogy valami nincs rendben, így tudsz és látszik, hogy akarsz is tenni érte.
2012. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!