Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kell terelnem a gondolataim...

El kell terelnem a gondolataimat, mert különben nagy kárt okozok a babámban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek! Nem megoldást várok, nem azt, hogy mondjátok meg mit tegyek, csak el kell terelnem a gondolataimat. 23 éves 30 hetes kismama vagyok, tegnap elhagyott a párom. Együtt akartuk a babát, most egyedül vagyok, két napja sírógörcsök között fekszem, és nem tudom abbahagyni. Aggódom a babámért. Régen nagy cigis voltam, amióta babát várok, nem gyújtottam rá, de most elszívtam 2 szál cigit, hogy egy kicsit lenyugodjak. Nem akarok többet rágyújtani, nem akarom, hogy idő előtt megszülessen, de nem tudok lehiggadni. Rettenetesen rosszul vagyok és valamivel le kell kötnöm a gondolataimat és magam. A családomra nem nagyon számíthatok, max. pár nap múlva, barátaim messze vannak. A páromat rettenetesen szeretem és normál esetben sem tudnám feldolgozni ezt, hát még így, hogy egyedül kell elénéznem mindennek, ami most jön! De azt is tudom, hogy most elsősorban anyuka vagyok és nem szabad ártanom a babámnak, de képtelen vagyok lenyugtatni magam.

2012. okt. 26. 12:33
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Pakolj össze pár ruhádat és utazz a szüleidhez
2012. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy mégis el kéne menned a családodhoz, ne légy egyedül. Miért hagyott el a párod, miért épp most? Mit mondott?
2012. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
már itt vagyok, de külföldön vannak és 3 nap múlva jönnek haza.
2012. okt. 26. 12:46
 4/42 anonim ***** válasza:
86%
Semmiképpen nem tudjátok rendbe hozni a kapcsolatot a pároddal? Nem lehet, hogy csak megijedt a babával járó felelősségtől?
2012. okt. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
76%

Uhh.. :/ Szegénykém. Nem irigyellek.

De fel a fejjel. Próbálj megnyugodni és csak arra gondolni milyen gyönyörű pillanat lesz amikor a kisbabócád a kezedben tarthatod. Keress olyan elfoglaltságot ami leköt, és eltudja kicsit terelni a gondolataidat. Olyan dolgokkal foglalkozz amik örömet okoznak.

Kitartás!!! Erősebb vagy mind gondolnád!!!

2012. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Már egy ideje húzódik a probléma, de mindig azt hittem, hogy megoldódott és minden rendben lesz. A hétköznapok csodálatosak, szeretjük egymást, semmi gond nincs, de régebben nagyon sokat buliztunk, olyan közegben élünk, dolgozunk, ahol mindenki sokat iszik, cigizik, minden nap van valami (színházban, ott is élünk). Én ugye ezt már nem tehetem meg, ő meg átfordult a másik oldalra, rengeteget kezdett inni, már nagyon sok problémánk volt ebből az elmúlt időkben. Az elmúlt héten minden nap úgy jött haza, hogy mocskos részeg volt... kiakadtam, kérdőre vontam, mondtam, hogy ez nem lesz így jó. Ő meg kijelentette, hogyha ezt nem teheti meg, akkor boldogtalan lesz és ő erre az életre nem kíváncsi így. röviden ennyi.
2012. okt. 26. 12:54
 7/42 anonim ***** válasza:
97%
Nagyjából ennyi idős terhes voltam, amikor robbant a bomba, hogy a férjem már új életet tervez, valaki mással. Se a szüleim nem éltek már, szóval eléggé megviselt a dolog, már az a gondolat is megfogalmazódott bennem, hogy milyen jó lenne, ha nem lennék terhes :(. Rettenetes volt. Aztán megszületett épen és egészségesen a kicsi, hiába idegeskedtem, annyi tejem volt, hogy egy éves koráig szopizott, alvóbajnok volt, sőt most is az. 3 éves már, és kisimultak a dolgaim. Márcsak három napot kell kibírnod, és ott lesznek melletted a szüleid. Készülődj a kisbaba érkezésére, nézegesd a kisruháit, a bababútorokat, stb. Egyedül is képes leszel ellátni, egyedül is menni fog minden. Nyugi. Én egyet nem tennék. Nem keresném a kapcsolatot az apával.
2012. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg lefoglalni magad. Gyereksarok/szoba megtervezése vagy ilyesmi? Cigi helyett nyugtatásképp egy nagy séta? Elfáradnál,a babának jó a friss oxigén és tudnál aludni egyet. Mindenképp csinálj valamit, pl. süsd meg a kedvenc sütid, tele hastól/cukortól is megnyugszol. Esetleg nincs a közelben rokon akit meglátogathatnál? Neten kezdj el böngészni babacuccokat a vateran, licitálj rájuk. Látogass el a védőnőhöz, kérj tanácsot. Ha tudsz kötni vagy varrni, csinálj valamit a bébinek. Sykpeolj a barátaiddal,ha nem is személyes beszélgetés, jobb mint a semmi. Nézz körül, hogy nincs-e kismamaklub a környéken. Ha vallásos vagy, keresd fel helyi lelkészt. Ja és a hátiorvoshos menj el mindenképp, kérj beutalót ingyenes pszichológushoz. Mindenképp szükséged lesz rá, a szülés után nagyobb eséllyel eshetsz majd sajnos így gyermekágyi depresszióba:(
2012. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő az ital nélkül már nem tud boldog lenni, nem elég neki, hogy van szerető párja és úton a kisbabája, akkor jobb is, ha különválnak útjaitok. :( Egy alkoholista állat mellett nem lennétek biztonságban. Hidd el, jobb, ha így alakult, ha ő nem lép le, akkor neked kellett volna szakítanod, mert ez tarthatatlan állapot. Épp eleget szenvedhettél akkor eddig is. :(
2012. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. a gyerekcuccok/gyereksarok stb. hát, most is sírnom kell, ha belegondolok, hogy "otthon" ott sorakoznak a már kimosott, kivasalt kis dolgai, megfestettem a szobáját, megvan mindene már. De ott. Azt sem tudom még, hogy hova megyünk majd. Annyi mindent kell kitalálni, átgondolni. Anyukámnál nem férünk el, lényegében pénzem sincs nagyon most, majd amennyit ők tudnak segíteni. Ilyen szinten fel kell vennem a kapcsolatot az apával...az ő lakásáról van szó.
2012. okt. 26. 13:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!