Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családos férfiak, bevállalnáto...

Családos férfiak, bevállalnátok így a külföldi munkát?

Figyelt kérdés

A két lehetőség közül melyiket választanátok:

1) Magyarországon, vidékről fővárosba ingázva napi kétszer másfél óra autóvezetés 9 óra irodában csücsülés, de a családod minden este (8 körül) láthatod. Fizetés: nettó 350-ért, amiből az autóhasználat miatt marad nettó kb. 220 ezer.


VAGY:


2) Németországban dolgozni, egy kis lakást ott is fenntartva, napi 10 óra munka és 2 óra ingázás tömegközlekedésen (ami pihentetőbb,mint a vezetés), de a családod csak két-három hetente 4-5 napra látni. Fizetés (ami minden költség után megmarad) kb. nettó 700 ezer, ami több mint háromszorosa az előzőnek.


Én a másodikra hajlanék, de nem tudom, mennyire egészséges hosszútávon. Mennyi ideig érdemes ezt így csinálni?


(Ha a családom is utánam költözne, akkor anyagilag annyi sem marad, mint 1)-es esetben, és ráadásul itt vagyunk idegenben, ennek nem sok értelmét látom)


Mondjuk iskolaszünetekben tudnának ők is engem látogatni.

Mit gondoltok?


2012. okt. 29. 16:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha szigorúan ezek a feltételek akkor az 1-es, a család miatt.
2012. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Egyértelműem a második. Az első esetben sem fogsz sokat találkozni a gyerekiddel meg a feleségeddel de ezért kvázi filléreket kapsz. A második esetben meg tűrhetően megfizetnek. A házasságok ilyesmire rá szokta menni elég gyakran, én megfontolnám a helyetekben hosszabb távon a kiköltözést családostól. Ha a feleséged is munkát vállal és idővel te is keresel egy jobban fizető állást, akkor azért jobban járnátok mint az első esetben és akkor tedd azt is hozzá hogy nem ezen a lepukkant lepratelepen kell élnetek, és a gyerekeiteknek is sokal jobb lehetőségeik lesznek később. Ezeket sem árt figyelembe venni.
2012. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

A németországi utat választanám, a család mellett is lehet dolgozni még messzebb is, de a házasság a féltékenység miatt menne rá, ebből adódóan egyedül a gyerekemet sajnálnám


Faterom még jól csinálta mert 13évig volt németben, ekkor már muterommal házasságban voltak jócskán és mind 2gyerek születése után 1hét késéssel hazajött

Anyu feltudott nevelni engem és hugomat egyedül nagyszülői segítség mellett, szóval mondhatni megvolt Apu nélkül, adott haza pénzt, és semmi fennakadás nemvolt


Én is és tesóm is megértette első szóból hogy miért csak ritkán látjuk aput, sose bőgtünk emiatt

20/F

2012. okt. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Én az elsőt választanám igaz kevesebb a pénz de minden este együtt lennék a családommal!!!

Az én férjem napi 12 órát dolgozik(8-8-ig) igaz 15 perc autóval a munkahelye.

2012. okt. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelműen a második.
2012. okt. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

tavhazassag= game over

Az asszony itt marad elobb utobb megunja mennyi ertelme van ugy hazasnak lenni ha 3 hetente par napot latod oket

2012. okt. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Külföld, ha a család is megy. Az asszonyka is keressen kint munkát, dolgozzon, nem kell eltartani és hazaküldeni a pénzt.
2012. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolónál is működött, vajon házasságtörés nélkül?
2012. okt. 29. 17:19
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőt választanám. A mi házasságunk is tönkrement 3 év alatt.
2012. okt. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
Második. És amint lehet vinni a családot. A feleség nem tudna kint dolgozni valamit?
2012. okt. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!