Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bekuljek ki a testveremme...

Hogy bekuljek ki a testveremmel? A megfelelo szavak szeretnem hasznalni, amikor uzenetet kuldok neki.

Figyelt kérdés

Nagyon kozeli viszonyban voltunk a testveremmel, addig, amig 3 honappal ez elott, nagyon rondan bant velem es a ferjemmel. A testveremnek eleg nagy az egoja, es imadja az embereket iranyitgatni, meg akkor is, ha nem kernek tole segitseget, majd (hogy az egojanak eleget tegyen), elvarja, hogy halalkodjanak neki is koszonetet mondajank a vegtelensegig. Roviden: Mind a ketten szivesseget tettunk a masiknak egy nehez helyzetben, majd csunyan osszeveszett velunk, es fejunkhoz vagott dolgokat (azt mar nem is taglalom, hogy a gyermekeink mennyire szomoruak).

Tudom, hogy o is szenved, de nagyon buszke ember. En, meg az elejen megprobaltam 2x is felvenni a kapcsolatot vele, de visszautasitott, ugy gondolom, hogy most rajta lenne a sor, csak nem tudom, hogy ki tudom-e varni? Kozeleg a karacsony, szeretnem tudni, hogy hogyan tervezzunk.

A nagy bajom, hogy vele nagyon nehez szoban barmit is megbeszelni, mert eleg lobbanekony es konnyen elindit egy ujabb vitat. A megfelelo szavakat szeretnem hasznalni, de a "szeretlek" es "hianyzol" szavak meg nem tudnak jonni, mert meg nagyon sertett vagyok. Ha azt irom, "fatylat a multra",az ok, de ha azt, hogy "mar megbocsajtottam", akkor rogton nekem esne, hogy mit kellett megbocsajtani, o semmit nem hibazott, mert soha nem ismerne el, hogy valamit rosszul tett, igy elindulna egy ujabb vita.

Tudom, hogy igy egy oldalu a tortenet, de hallottam, hogy o is bekulne, csak nem mer, es nem o akarja megtenni a kovetkezo lepest. En viszont bolcsebb vagyok, es nagyon szeretnem mar rendezni, csak mit irjak?

Tanacstalan vagyok...


2012. okt. 30. 12:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem félnék kimondani, hogy szeretem, mert hiszen ez a lényege az egésznek. :)


Írd azt, hogy sajnálod, hogy nem tudtatok egyetérteni, de Te ettől függetlenül szereted ugyanúgy, és bízol benne, hogy túl tudtok lépni ezen a nehézségen. A fátylat rá vagy ilyesmik nem jók, nem takargatni kell a múltat, vagy épp úgy csinálni mintha nem lenne köztetek konfliktus! A lényeg nem ezen van, hanem a szereteten, amit nem szabad megtörnie akármilyen nagy vitának sem. Szerintem. :)


A nézeteltérésetek ettől függetlenül megmarad, de teljesen máshogy áll hozzá az ember, ha úgy indul neki a megoldásnak, hogy a másik félt szereti, nem pedig legyőzni akarja. Ezért is mindegy, ki teszi meg azt az első lépést, nem a vitátokon van a lényeg, hanem a jó kapcsolatotokon.

2012. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!