Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan párok, ahol mindkettőtök...

Olyan párok, ahol mindkettőtöket titoktartás kötelez! (orvosok, pszichológusok, stb. ) A kapcsolatotokra nem hat ki a "titkolózás", hogy lényegében nem beszélhettek a munkáról?

Figyelt kérdés
vagy akár ha az egyik fél végez ilyen típusú munkát. nem frusztráló a másik fél számára, hogy a párja életének van egy olyan része, amiből őt teljesen kizárja?
2012. nov. 3. 20:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
ugysem tarja be senki
2012. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Nézd, én is az EÜ-ben dolgoztam, és az a titoktartás az nem arról szól, hogy nem mesélheted el otthoz a viccesebb vagy épp szivatósabb eseteket, hanem arról, hogy nem kötheted X.Y. konkrét személyhez, ami egyébként nem is lenne lényeges , ha otthon indoklom, mitől vagyok hulla fáradt. Szóval a sebész nyugodtan elmesélheti, hogy volt egy vakbélműtétje, ami negyed órás rutinfeladatnak indult, csak azután menet közben perforált, és a varrat is kiszakadt a gyulladt szövetből, és 3 órát mosták a xart a hasüregből... azt nem mondhatja el, hogy ez özv. Lacházi Ödönné XXV. kerületi lakos műtétje volt, szóval a személyhez köthető infó kiadása a tilos.
2012. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem. Ha otthon vagyunk nem is nagyon gondolunk a munkánkra. Örül az ember, ha kikapcsolódhat, különben meg nem érdekelnek idegen emberek titkai.
2012. nov. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ha név nélkül említjük a párunknak, az még titoktartás. Elmondom, hogy mi volt a per tárgya, neveket sohasem. Nyilván van véleményem, de és hogy mikkel álltak elő a felek, stb. Egy orvos ha mondja, hogy 'Drágám, na képzeld el, milyen betegem volt, tudod a Mariska néni, aki 2 utcányira lakik...na most képzeld el...' Elmondja otthon, hogy volt egy több órás műtéte, fáradt, stb. Egy pszichológus is, hogy milyen mentális gondokkal küzd, aki tegnap volt nála.. Az a lényeg, hogy név sohasem lényeges, a tények, történések név nélkül abszolút hogy férjenek bele egy kapcsolatba.
2012. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

Bankban dolgozom és egész nap "üzleti titok" és "szigorúan bizalmas" feliratú dokumentumokat nézegetek. Bármelyik gazdasági újságíró ölne egy napi információmennyiségért.

Alá is írtam anno, hogy épphogy fel nem köthetnek (tényleg büntetőjogi következményei lennének), ha kiszivárogtatok bármit is.


Ergo a férjemnek is csak virágnyelven, a konkrét, lényegi információkat kihagyva mesélek. Ha már publikussá válik az információ, akkor utólag elmondom, hogy "na, amikor bent túlóráztam, akkor ezen dolgoztunk, ez volt a nagy projekt".

De attól, hogy nem nevezem nevén az egyes beruházásokat, új szabályozásokat, attól el tudom mesélni, hogy "miközben a jelenlegi projekten dolgoztunk, XY összeveszett a főnökkel egy adattábla miatt". Hogy milyen projekt és mi volt az adattáblán, az meg marad az én titkom.

2012. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, megnyugtat, hogy ez mégsem akkora probléma, mint én gondoltam:)

(én orvostanhallgató vagyok, a párom pszichológiát tanul és elgondolkodtam ezen)

2012. nov. 3. 20:20
 7/18 anonim ***** válasza:
98%
Egyet kell értenem a másodikkal. Anya orvos, és nyugodtan elmesélheti a név nélküli történeteit, sőt elszokta, mivel a gyermekügyelet tele van idióta anyákkal.(a fél hónapos babám sír, mi baja lehet?)
2012. nov. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
13%

Én, ha ő is ismeri akkor simán mondok hozzá nevet is.

Nem egy idegennek mondom meg nem pletykás mint a legtöbb nő.

2012. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
14%
#7 - megosztasz néhány sztorit, név nélkül?
2012. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Mindketten EÜ-sök vagyunk, mégis simán meséljük egymásnak a vicces vagy éppen szörnyű történeteket. A nevet hagyjuk csak ki (ami úgyis lényegtelen lenne), erre vonatkozik a titoktartás.
2012. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!