Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó az, ha takargatjuk mindenki...

Jó az, ha takargatjuk mindenki előtt, ha egy családtag alkoholista?

Figyelt kérdés

Anyós nagyon iszik. Az ismerősök 70%-a már tudja, sokan látták is részegen. Van néhány családtag, aki viszont nem tudja (olyan is van aki nem akarja elhinni) és ők nem értik, hogy miért nem törődünk a mamával. Csak azt látják, hogy koszban él és ritkán látogatjuk. Nem tudják, hogy azért nem megyünk hozzá, mert kibírhatatlan, mikor részeg és azért van nála kosz, mert takarítás helyett iszik. Most a családban többen is furcsán néznek ránk és minket tartanak gonosznak. Anyós meg nem engedi, hogy elmondjuk az igazságot.

Nem lenne jobb mindenkinek, ha elmondanánk az igazat?



2012. márc. 18. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

"Most a családban többen is furcsán néznek ránk és minket tartanak gonosznak. Anyós meg nem engedi, hogy elmondjuk az igazságot. "


Ha az anyósnak a pia fontosabb mint a jó híre,akkor nem titkolóznék. Simán elmondanám mindenkinek,hogy azért nem megyünk,mert egy alkoholista.

Akik meg furcsán néznek rátok,azoknak is lehet mondani

"Ne néz rám furán! Tessék elmenni,kitakarítani,és akkor majd te is észre veszed,hogy felesleges mert egy alkoholistával nem lehet mit kezdeni" Ha nem hiszed el hogy iszik,akkor tessék sűrűbben meglátogatni,majd magadtól is rájössz"

Innentől kezdve magasról leszí**nám,hogy ki milyen gonosznak tart..

2012. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem lenne jobb ha elmondanátok mindenkinek. Aki nem szenvedett még függőségben, az nem tudja milyen érzés.

Mély szégyenérzet van benne amiatt amit csinál. Viszont segítség nélkül nem is tudja legyőzni a függőséget. Mivel lenne jobb neked, hogy a többiektől is csak a lenézést, szánalmat kapná? Hidd el, szörnyű érzés az...

2012. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Az alkoholizmus betegség. Segíteni kéne neki. Amúgy az alkoholbetegek családtagjainak egyik fő jellemzője a titkolózás, takargatás, ami nagyon megterhelő. Hívd fel az anonim alkoholisták szövetségét, fognak tudni tanácsot adni. Vannak beszélgetések családtagok részére is.
2012. márc. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Tök mindegy, akkor meg kihoznák belőle, hogy miattatok iszik. Azért, mert magára hagytátok, nem látogatjátok, blablabla. Amíg neki ez megfelel, ti fejre is állhattok. Mondd meg az érdeklődőknek, hogy mindenki söprögessen a saját háza táján. Akkor is furcsán fognak nézni. És?
2012. márc. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
És ugye kényszeríteni nem lehet, magától meg sosem látja be, hogy gond van. Akkor hogy is lehet segíteni? Az ilyenek mellett csak tönkremenni lehet.
2012. márc. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem anyósnak lelki problémái vannak,és ebben segíteni kellene.Amikor részeg,a pia beszél belőle.Normális állapotában kellene elkapni és beszélgetni vele.Az is lehet hogy unatkozik.Nem mondanám el senkinek se ezt,mert nem tartozik rájuk.Az alkoholistának pont elég bűntudata van így is legbelül.Elfoglaltságot kell keresni neki,ami leköti.
2012. márc. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
5 : sokan belátják,de nem tudnak mit kezdeni a helyzettel- valakinek segítség nélkül nem megy a leszokás...Sok elvonón baromi nagy pénzlehúzás van,és nem is mindig sikeres.Persze ez mellett sokan vannak azok is,akiket nem érdekel a dolog,nem akarnak leszokni.
2012. márc. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

első vagyok.Látom szépen le lettem pontozva.

Aki azt hiszi hogy lehet segíteni egy alkoholistának,hogy ők szégyenlik,azoknak fogalmuk sincs milyen egy alkoholista mellett élni.Én tudom milyen.Anyám alkoholista.Ráadásul agresszív fajta.Előbb járt el a keze minthogy kérdezzen.Nem szégyellte ő hogy iszik.Nem értette,hogy miért szégyenkezünk helyette.Nekünk nagyobb szégyen volt,hogy mindig jöttek a szomszédok."Lányok!menjetek le,mert anyátok az árokban fekszik"

Amikor lementünk(lakótelepen éltünk,10 emeletes lakásban) ott feküdt hullarészegen összehugyozva,szarva,és akkor is velünk ordibált,hogy mekkora ribik vagyunk(12 évesen),és ütött-vert minket.Ha ne adj isten egy idegen segíteni akart,annak is 10 körömmel ment neki..

A kistesóm annyira rettegett tőle,hogy ha meghallotta az alkoholos visítását(mert csak visítva tudott velünk kommunikálni,akkor a kis húgom 5 évesen az ágy alá bújt,és félelmében bevizelt.Így nőttünk fel.Nem 1-2 éven át hanem 15 éven át könyörögtünk,kérleltük,hogy változzon meg.Sosem tette,mert nem akart megváltozni..

Szóval egy alkoholistának nem lehet segíteni.Így nem is érdemlik meg,hogy segítő kezet kapjanak.Azt kapják amit adnak,Elutasítást,ellökést..Ők sem kíméletesek másokkal..

Le lehet ezt is pontozni,de örüljetek,hogy ti nem éltétek át azt a sok verést,megalázást amit mi átéltünk..Az ellenségemnek sem kívánnám.

2012. márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: én tapasztalatból írtam le,amit leírtam.Pontosan tudom milyen az amikor a pia uralja az ember életét.
2012. márc. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jó, akkor bővebben írok.

4. éve csinálja. Már kb. 6 alkalommal volt elvonón, de a pszichológusnak azt hazudja, hogy minden ok és a főorvosnak is azt mondja, hogy minden rendben van, így általában hamar kiengedik. A gyógyszer szedését (amire tilos inni) már a kórházban abba szokta hagyni, így mikor kiengedik, első útja a boltba vezet, vesz piát és kiüti magát. Ezt a férjem nagyon rosszul viseli és lassan már a mi családunk látja kárát az italozásnak. Mikor észreveszi, hogy az anyja részeg, annyira felidegesíti magát, hogy őrjöng, csapkod, ordít, nem lehet hozzá szólni, teljesen használhatatlan 2-3 napig.

Aki nem tudja az igazságot, az meg úgy gondolja, hogy anyósom egy földre szállt angyal, aki kedves, szerény és jóságos.

Nem magányos, mert van egy élettársa, van 3 gyereke, sok unokája és sok dédunokája. Az italozás akkor kezdődött, mikor apósom meghalt. Ő egy nagyon kemény ember volt, így könnyen kordában tudta tartani az asszonyt.

2012. márc. 18. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!