Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez hipohondria? Az anyósom...

Ez hipohondria? Az anyósom (akit csípek! ) olyan fura. Biztos eddig is ilyen volt, de most már szemetszúrt a dolog, és aggaszt. Leírom az utóbbi 1 hónapot. Nem öregasszonyról van szó, fiatalos 56 éves.

Figyelt kérdés
Hó elején panaszkodott, hogy fáj a háta, biztos gerincsérve van, mondom menj el orvoshoz. Áááá nem. Azok nem tudnak semmit. Szed mindeféle számomra haszontalan dolgot, amivel több mint valószínű csak szomszédasszonyát gazdagítja, de nem is ez a lényeg. 4 napra rá elfeljtődött a gerincsérv, mert úgy fájt az orrmandulája, hogy az elnyomta a sérvet. Aztán az is megszűnt, aztán szivbeteg lett, aztán abból is meggyógyult, akkor a térde fájt, az is lemúlt, most hörgőgyulladása van. És sorolhatnám. Mindig van két betegség között pár nap szünet, de ha belegondolok örökösen van valami baja. És ma már kezdett kicsit betelni nálam a pohár, hisz ha valaki beteg szedjen gyógyszert és kész. De ő nem, ő szaladgál a szomszédasszonyához 10-20 ezer forintos! készítményekért, amik nagyjából annyi hasznos anyagot tartlamaznak az emberek számára mint egy vödör virágföld. Még nem terhes Nekem, bár mindig engem talál meg a kínjaival. Már arra gondoltam, hogy egyfajta visszaigazolás arra, hogy izony ő jó dolgokat szed, megéri kiadni a sok pénzt, mert ő már a gerincsérvből is felépült a csodaszerektől. Erről lenne szó? Vagy ez már pszichés?? Olyan öregasszony lesz belőle is akik ott ülnek a dokinál ha kell ha nem? Tudok neki valahogy segíteni?
2012. nov. 4. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy pont ezek a 'csodaszerek' okozzák az összes tünetét?
2012. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
A hipohondria csak beképzelt betegség, ezek meg nem azok.
2012. nov. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
De valszeg azok,szal sztem az,v cs szereti sajnáltatni magát és a középpontban lenni.
2012. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Hipochonder vagyok. Ha nem fáj semmim, nincs semmi bajom, mint pl. most, akkor képes vagyok belátni, hogy őrültség, amit csinálok, de amint valami elkezd furán működni...


Pl. volt olyan, hogy a bal vádlim szorított. Tapogattam, nézegettem, pár óra múlva "tudtam", hogy mélyvénás trombózisom van, és azonnal rohantam az ügyeletre. Annyira "tudtam", hogy meg fogok halni, hogy pánikrohamot kaptam.


Ritkán fáj a fejem, de ha fáj, az meningitisz, és aznap nem alszok, csak sírok, és búcsúlevelet írok mindenkinek, akit szeretek.


Ha fáj a szemem (mert egész nap a monitort nézem vagy olvasok), az agytumor, és már akkora, hogy a szememet nyomja, rohanok a szemészhez, amíg nem mond senki biztosat, addig ide-oda küldöztetem magam.


Furcsa, mert ilyenkor teljesen más tudatállapotba kerülök, elveszítek minden rációt és logikát.

2012. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Csak párat soroltam fel...amúgy órákig írhatnám a sort. Nem hiszem, hogy beteg lenne valóban. Nem megy dokihoz. Csak állandóan panaszkodik. De ne értdetek félre, nem szidni akarom, vagy itt nyavajogni, hogy milyen rossz nekem, mert az anyósom panaszkodik örökösen, csak nem tudok már mit kezdeni vele. Senki nem veszi komolyan már, mert ugye mindenki tudja hogy nincs baja. Ellenben amikor tényleg van, arra meg fittyet hány! Most amikor kitalálta, hogy szívbteg az úgy volt, hogy "fulladt". Ő nem bír a lépcsőn felmenni, mert alig kap levegőt, elfárad, biztos asztmás. Mondtuk neki, hogy nem vagy asztmás, csak nem mozogsz, még a 3 házzal arrébb lévő akárkijéhez is kocsival megy, nem túl aktív. Az én anyukám már nem él, és mondtam neki, hogy ő is fulladt és kiderült, hgy a szível voltak gondok. Na ez volt a nagy hiba, másnapra diagnosztizált magánal egy szívrohamot és egy agyvérzést. Mondtem neki, hogy viszont ez nem vicc, menjen dokihoz, mert anyut "elvitte" ez a betegség. Na erre betojt, elment orvoshoz, megkatéterezték HÁLA az égnek semmi baja. Annyi, hogy szóltak neki, 1 hétig ne emeljen, mert a karjába ahogy felvitték a katétert érzékeny lehe,t nehogy valami bja legyen stb, szóval óvja. Na gondoljátok óvta??? Ááá úgyan mit neki, ő olyan mint a makk! Hagyjuk őt ezzel békén. Őneki soincs semmi baja, most sem ettől lesz. Szóval ez tök visszás. Amikor tényleg az orvos is mondja neki, hogy legyen óvatos az nem érdekli.
2012. nov. 4. 13:59
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó .-DDD Me haragudj, de nevetnem kell...én is egy egészséges hipohondriával vagyok megáldva. Amin borzató jókat tudok röhögni...igen, agytumorom már nekem is volt...de amint elmúlik a fejfájás elmúlik vele együtt az agytumor is :-) Ha érted amit beszélek, szóval akkor megnyugszol és elfelejted. De ő nem! Ő mondja akár 1 hétig is, hogy mi a baja. Aztán ha látja, hogy már senkit nem érdekel ugymond, akkor csend van 2-3 napig, de aztán megint jön egy új betegség, vagy nyavaja.
2012. nov. 4. 14:02
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Figyelmet akar kicsikarni a környezetből.

Egyébként egy koron túl, ha az ember nem érzi, hogy fáj valahol valamije, akkor már nem él.

Vigyázni kell az ilyen MLM szomszédokkal: olyan alattomosan képesek becserkészni az embert, hogy a végén a kereseted ráköltheted a csodaszereikre. Az enyémnek is volt mersze azt mondani, hogy akár 30 szemet is bevehetek a különböző nyavalyákra, mert ezek nem "vesznek" össze. Ő egy nap 30 féle pilulát, kencét, spriccet vesz magához. Szóval be kellene anyóst ültetni egy rendelő folyosójára, és meglátná, hogy kik a betegek, meg milyen betegségek vannak, akkor büszkén mondaná: de jó, hogy nekem semmi bajom nincs:))

2012. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezt a képzelt betegséget nem tudja az ideggyógyászat kezelni? Nincs rá gyógyszer?
2012. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az azért furán nézne ki, hogy elküldeném ideggyógyászhoz :-)))
2012. nov. 4. 14:19
 10/16 A kérdező kommentje:
De nem kap figyelmet...senkit nem hoz lázba. És nem azért, mert érdektelenek, csak már unják. Már én sem úgy reagálok mint eddig, kicsit türelmetlenebb vagyok, és inkább elküldöm orvoshoz. De ő csak szedi ezt a sok sz.rt:-/ És erre rászedi a homeopátiás szereket is, biztos ami biztos. De ez pszichés? Mikor múlik el vajon? Mit kellene tennünk? Kaptam egy kedves levelet amiben írja az illető, hogy foglalkoztatni kellene, de őt nem lehet, két dolog érdekli, és kész. Nem tudjuk mit kellene tennünk. Nincs mellőzve!
2012. nov. 4. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!