Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felnott ferfikent...

Hogyan lehet felnott ferfikent megvaltoztatni a nevemet (csaladi es utonevemet egyarant szeretnem valtoztatni)? Hol kell ennek utanna erdeklodni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 20:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Van valaki, aki mar tul van egy ilyenen esetleg?
2009. aug. 12. 20:13
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A lakóhelyed szerinti Polgármesteri Hivatal az illetékes (Okmányosztály, anyakönyvvezető). Tízezer forintba kerül.


Szükséges okiratok:


Nagykorú kérelmező esetén:

Személyazonosításra, magyar állampolgárság igazolására szolgáló érvényes személyazonosító igazolvány, vagy útlevél.

Lakóhely igazolására szolgáló lakcímet és személyi azonosítót igazoló hatósági igazolvány.


Kiskorú kérelmező esetén:

A szülői felügyeletet gyakorló szülők együttes, személyes megjelenése személyazonosításra alkalmas.

14. életévet betöltött gyermek megjelenése személyazonosításra alkalmas okmánnyal.

2009. aug. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és ha ezeken túl vagy jön az összes iratod kicserélése ami szintén nem igyé van.
2009. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi szepen!
2009. aug. 12. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért szeretnéd?
2009. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csaladi perpatvar. Kiszallok belole orokre..Ennyi..
2009. aug. 12. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem, csak azért kérdeztem, mert ismertem olyat, aki szégyellte a nevét és azért. De talán ott is szerepe volt a családi zűrzavarnak is.
2009. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt megtalálhatod a névváltoztatásra vonatkozó jogi hátteret. Hogy lehet változtatni, mi a módja, stb.:


[link]

2009. aug. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi szepen! Megtalaltam!
2009. aug. 13. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!