Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a barátom engem...

Úgy érzem, a barátom engem hibáztat, mert rám nyomulnak a pasik. Igaza van?

Figyelt kérdés

Ma például a villamosmegállóban jött oda hozzám egy fura alak, nagyon nem volt szimpatikus, de mégsem ordíthattam rá, hogy kopjon le...Viszont úgy érzem, a barátom úgy gondolja, hogy akkor végeredményben az én felelősségem, ha "elfajulnak a dolgok". Erről akkor beszéltünk hosszan, amikor egy hülye munkatársam puszival köszönéskor megérintette a mellem. És mivel a pasi már pár napja legyeskedett körülöttem, szerinte látnom kellett volna előre a dolgot és leállítani a csávót. Mennyire van igaza?

És félreértés ne essék, sokan szép lánynak tartanak, de nem vagyok kihívó egyáltalán, nem rakom ki semmimet, nem flörtölök, nem is vagyok igazán magabiztos...


Szerintetek is az én hibám? Tudom, hogy naiv vagyok, és sokszor meggyőzöm magam, hogy "nem úgy gondolta" a srác, de tényleg sokan udvarolgatnak komolytalanul, nem? Rögtön ugrani kéne az első jelre?



2012. nov. 7. 19:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Ez hülyeség. Mármint ha téged hibáztat. Egy igazi pasinak ha ilyet elmondasz, hogy megfogta a melled, nem téged fog hibáztatni, hanem eltöri a másik csávó kezét, hogy téged soha többé ne tudjon zaklatni. Ha szeret, így is szeret(hogy nyomulnak rád) és nem hibáztat ilyenekért.
2012. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%

Pedig valahol a párodnak igaza van. Neked kell észrevenni apró jelekből hogy legyeskedik valaki körülötted, és nem bamba képpel hallgatni vagy tűrni a dolgokat-

" oda hozzám egy fura alak, nagyon nem volt szimpatikus, de mégsem ordíthattam rá, hogy kopjon le."

Miért nem kiabálhatsz rá?? Ismertem a fazont? Akarsz tőle valamit? Nem ?? Akkor tessék azonnal reagálni az ilyen viselkedésre. Előbb látványosan nem venni tudomást róla. Ha megszólít, akkor normálisan szólni, hogy elnézést de nem ismerjük egymást, hagyjon békén. Ha hozzád ér, akkor fel kell háborodni, hogy ne fogdosson.

" egy hülye munkatársam puszival köszönéskor megérintette a mellem."

Sose értettem hogy miért kell kollégákkal puszilkodni. Ők nem haverok, barátok, csak kollégák. A mell fogásnál erélyesen szólni kellett volna hogy ha még egyszer ilyen "baleset " előfordul akkora pofont adsz hogy a fal adja a másikat. te mit csináltál?? vigyorogtál? hümmögtél?? Csináltál bármit is??? Ennyire naiv azért ne legyél, mert így az jön le, hogy veled bármit lehet tenni, úgysem szólsz.

2012. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A barátod egyrészt túlzottan féltékeny, másrészt munkahelyen nem szokás pusziszkodni. Komolyan, ilyenről még nem hallottam, pedig egy-pár helyen már megfordultam.


Nem kell ugrani az első jelre, nem kell verbálisan lerázni, de ha érzi rajtad, hogy nem vagy vevő, akkor nem fog tovább próbálkozni.

Ha pl. bókol, akkor egy mosoly kíséretében köszönd meg, határozottan, és tereld is tovább a beszélgetést munkahelyi téma felé. Ha nem használ, akkor jegyezd meg, hogy ez a barátodnak is nagyon tetszik (ha pl. ruha volt).


Ha még tovább nyomul, akkor nem marad más hátra, mint a nyílt visszautasítás.

2012. nov. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%

az én párom is ilyen

amikor bemutatta egy haverját,aki úgy mutatkozott be, hogy MR. nőgyógyász, a párom velem ordibált otthon, hogy biztos látják rajtam, hogy velem így lehet beszélni és nem vagyok nő, meg stb.

én tönkrementem már lelkileg a párom mellett teljesen.

2012. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%

Szóval most igazából arról nem esett szó, hogy téged milyen rosszérzés fog el, amikor annak ellenére, hogy párod van, mégis nyíltan próbálkoznak nálad. Mert nem is esik rosszul.Nem nem foglalkozol vele,hanem nem esik rosszul és kész. Ha nem foglalkoznál vele,akkor nem számolnál be erről a párodnak.Mert jobb lenne,ha ezeket nem tudná.Ha beszámolsz neki ezekről,azért teszed mert valami reakciót vársz tőle.Ő úgy reagál, hogy téged hibáztat.Legközelebb jön a féltékenység, valahogy elfajulhat a párod.

Igenis álljál ki magadért,ne puszilkodj férfi,se női kollégákkal és tarts tisztes távolságot.A párod meg mutassa ki az utcán, hogy a nője vagy és ne adjon lehetőséget más fasziknak az utcán rádnyomulni.


PROBLEM?

2012. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Pedig szerintem is igaza van a párodnak valahol. Mindig a nő húzza meg a határt és ezt nem lehet vitatni!

Tehát hajrá, ha nem akarsz konfliktust.


De amúgy nem értem, munkából mész haza, várod a villamost, haza érsz és elmeséled a párodnak, hogy oda szólt egy férfi, hogy csinos vagy?

Délelőtt meg egy másik, hogy megadod-e a számod?

2012. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló!

A te helyzeted egy kicsit más. Abban a szituációban például nem téged tartottak alkalmasnak a szövegre feltétlen, hanem a párod nem tisztelték egy kicsit sem!

Ez az ő kudarca, nem a tiéd! Esetleg említsd meg neki majd!

2012. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Kínos.
2012. nov. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem igenis észere veszik a pasik, hogy kinél lehet próbálkozni és kinél nem. Valószínűleg nem tudatosan teszed, de nyilván olyan jeleket küldesz a férfiak felé, amiből arra következtetnek, hogy lehet nálad próbálkozni.

Ha pedig van komoly barátod, akkor igenis az első komolytalan próbálkozásnál egyértelműen meg kell mutatnod, hogy ne foglalkozzon veled az illető. Egy megfelelően elhelyezett mondatocska csodákat tesz. Ne kell bunkónak lenni, meg üvöltözni a másikkal, lehet ezt szépen konszolidáltan is tenni.

2012. nov. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A kollégámat természetesen elküldtem a búsba, a villamososnál viszont inkább megijedtem...De mindkét esetben eléggé leblokkoltam. Tényleg nem tudom olyan jól kezelni az ilyen helyzeteket.

Lehet, hogy igazatok van, és inkább nem mesélem el neki ezeket...

2012. nov. 8. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!