Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen apával?

Figyelt kérdés
Vasárnapi ebéd azzal telik, hogy azt hallgatjuk: mocskos zsidók így, tetves franciák úgy, köcsög németek amúgy. Apukám nagyon rasszista és népgyűlölő, utál mindenkit persze saját magán kívül. És akkor előadja a nagy elméleteit, hogy az amerikaiak miket csináltak és ez úgy van, mert higgyük el neki, és mikor mondjuk, hogy ezekre nincs bizonyíték, meg csak elmélet, akkor teljesen felháborodik, közli, hogy mi hülyék vagyunk meg így úgy. És ezt hangsúlyoznám, hogy hogy mi hárman (testvéreim és én), azért elég olvasott, tájékozott emberek vagyunk, jóval többet olvasunk, mint apukám. Mikor ezt nővérem pl megmondta neki, akkor közölte apám, hogy hamis dolgokat olvasunk (ő sosem vesz kezébe semmilyen könyvet). Múltkor lecseszett azért, mert elolvastam az Anne Frank naplóját, mert az is milyen egy demagóg hamis könyv stb. Hát hülye ez az ember? Lassan titkolnom kell, ha el akarok olvasni egy könyvet, nehogy édesapám rasszista, népgyűlölő lelki világát megsértse.
2012. nov. 11. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Hajajj..semmit nem tudsz csinálni VELE. Ő ilyen, kész. Nekem 2 ilyen dinnye is van a családomban, hála az égnek nem mindennapos a kapcsolatunk, de azok a ritka alkalmak amikor velük KELL lennem az elg izzasztó számomra. Én simám lemondom a meghívásukat, vagy elkerülöm őket. De ez nem tanács, nyilván az apádat nem tudod elkerülni.

Hát én megmondom mit szoktam csinálni ha mégis kénytelen vagyok egy levegőt szívni velük. Becsukom a fülem. Nehéz dolog, hosszú idő volt míg megtanultam, de sikerült. Becsukom a fülem, "oszt mondjaaaad öreg" Mivel ő ilyen, soha de soha nem fog megváltozni, így neked kell túlélned őt, és ez máshogy ne megy csak így :)

2012. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

:DDDDDD


Jaj de vicces lehet apukád.


De semmit nem tudsz ezzel tenni. Èn eléggé sajnálnám hogy ennyire zart látásköre van és ennyire nem tud egy dologtól elvonatkoztatni. Gondolom egész életét úgy éli hogy valakit kell bünbaknak kikiáltani, és valakit imádni kell. Mindig sopánkodik mindenen. ez egy igen keserü élet lehet neki.

Soha nem tudod megmagyarázni neki hogy a hó fehér ha azt ö úgy gondolja hogy a hó fekete. Neki az egész életében az akkor is fekete marad.

2012. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem tudom hány éves vagy te és a testvéreid, illetve az apukád, de szerintem hagyd rá. Vagy próbáld megbeszélni vele a dolgot. De ha ilyen, és tényleg nem tudod vele ezt megbeszélni, hagy békén. Had fújja a magáét, nem tudsz vele mit tenni. Ilyen ismerősöm nincs, ezért biztos tippet nem tudok adni, viszont nem hiszem hogy ezt így jó lenne. Mármint amit apukád csinál. Mert egy idő után szó szerint belefogtok őrülni a sok stresszbe. Hát nem tudom... Sok szerencsét. :)
2012. nov. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ő a szűk látáskörű, ha csak ilyenekről tud beszélni és abba is beleszól, hogy miket olvashattok. Ez az ő szegénységi bizonyítványa és büszkék lehettek magatokra, hogy egy ilyen apa mellett ti mégsem ilyenek vagytok. Amit tehetsz: hát ereszd el a füled mellett. Nem érdemes az ilyennel vitatkozni, mert a hasonló típusú emberek általában elég fásultak és tanulatlanok, csak az egyik felét látják a történetnek és soha nem fogod tudni meggyőzni a másik feléről. Még akkor is, ha neked van igazad.
2012. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz vele csinálni.Ha ebben merül ki az élete,akkor egészségére.Az én családom sem értékeli azt,ami engem érdekel,így már ott tartunk,hogy kb semmit sem osztok meg velük.
2012. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!