Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 7 és 3 éves gyerek mellett...

7 és 3 éves gyerek mellett anyaként külföldön dolgozni és apával itthon hagyni a két gyereket néhány hónapra vagy nyomor itthon?

Figyelt kérdés

Férjem is dolgozik itthon. Most lenne lehetőségem Németországban dolgozni. Anyagilag nyílván sokkal jobb mint itthon. De lelkileg???Kibírni a család nélkül? Apa is dolgozott már többször külföldön 3-4 hónapokat, úgyhogy havonta járt haza. Rossz volt nagyon de hiteleket másképp nem tudnánk fizetni. De valahogy a férfiak erősebbek lelkileg... vagy nem?

Ti mit tennétek mennétek vagy maradnátok?


2012. okt. 11. 12:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Én amikor kimentem dolgozni Angliába a 14 éves fiam úgy döntött gondolkodik még hogy kijöjjön vagy sem. Nem erőltettem, hagytam neki időt. 1 hónapig volt úgy hogy én kint a fiam otthon az apjával. Hát!! Piszok nehéz volt. Voltak átsírt éjszakáim, főleg amikor skype-n beszélgettünk. Hál istenek úgy döntött inkább kijön.

Nagyon nehéz volt, pedig már nem volt kicsi, és nem egy anyás a fiam.. Két kisgyerekkel (főleg egy 3 évessel) én nem csinálnám meg.

2012. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

A szükség sajnos nagy úr. Ha csak átmeneti időszakról van szó, akkor belevágnék, bár nehezen bírnám az biztos.

Ha határozatlan időre, akkor semmiféleképpen sem és a páromat sem engedném el. Ha sehogy nem boldogulunk, akkor valamelyikünk elindulna, mi pedig néhány hónappal később követnénk, de évekre nem hagynám szétszakadni a családot.

2012. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Évekre semmiképp nem válnánk szét.

Vagy kb. 3 hónapra mennék amig egyenesbe jövünk.

Vagy ha férjemnek is ott a környéken találnánk munkát ez alatt az idő alatt akkor kiköltöznénk.

Nem tudom a gyerekek,hogy viszonyúlnának a helyzethez,mert,hogy Apa nyílván tisztában van vele,hogy szükségünk van a pénzre,de a gyerekek ezt még nem érthetik. Csak annyit,hogy anyával eddig gyakorlatilag összenőve,most meg nincs itt:( Ezt már leírni is szörnyű...

2012. okt. 11. 12:55
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

A gyerekek kibirják, ha megbeszéled velük, meg azért legalább az apjuk velük marad.


Hidd el, a nök sokkal erösebbek, ki fogod birni. Tudtok mindennap telefonálni, beszélni egymással.


Három hónap nem annyira sok, a helyedben mindenképpen mennék.

2012. okt. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
Egy 3 évessel nem lehet megbeszélni a dolgokat. Ő nem fogja érteni, hogy a pénz miatt van, ő csak annyit észlel, hogy az anyukája aki eddig mindig ott volt, most nincs. Nagyon fog sírni..Nem éri meg az egész szerintem.
2012. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
53%
nem értem miért nem megy az egész család? Mégis mit vársz 3 havi kint léttől? Ha csak nem keresel több milliót ezalatt, nyilván nem éri meg. menjen az egész család, mit vacakolsz? Ennél rosszabb úgysem lesz, mint ebben a pudvás országban...
2012. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
75%
Én csak 4 napot bírtam, azt is nehezen. Vidd a családot is!
2012. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Azért nem megyünk mind most,mert egyenlőre csak nekem lenne ott munkám. 2000 euró lenne a nettóm.

kb. 1 milliót kellene a hiteleinkre kifizetni. A többi elmegy az itthoni megélhetés+ én költségeimre. ha 3 hónapot nézünk.

Én ott egy szobát kapok,zuhanyzóval amiért nem kell fizetnem. De ide a család nem tud beköltözni,az lehetetlen. Ahhoz,hogy itt lakást tudjunk bérelni kell legalább 3 havi kaució+ nem árt ha marad némi pénzünk a következő fizetésig.Tehát kb. 3 hónap után döntenénk annak függvényében,hogy a férjemnek találunk e itt munkát,hogy az általam összeszedett pénzt a hitelbe fizessük vagy lakás béreljünk, és majd a kettönk fizetéséből valahogy visszafizetnénk a hitelt.

+ a lakásbérlés nem olyan egyszerű mert többnyire kell hozzá kinti bankszámla,jövedelemigazolás stb.

2012. okt. 11. 13:26
 9/23 anonim válasza:
12%
akkor se hagynék itt egy 3 éves gyereket. Pár hétre sem. Old meg és menjen mindenki. Mondjuk eladjátok a lakásotokat, az úgyis egy proli beidegződés, hogy a saját tulajdon az kell. Kell hát. Itt az eredménye. Inkább itthagyod a gyerekedet, csak legyen pénz a lakásra...
2012. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%

Igen.

Senki nem fog rajtatok itthon segíteni. Ha nem húzod ki magatokat a bajból ahogy csak tudod, akkor itthon csak még rosszabb lesz később.

A három éves kicsit megsínyli, de semmi sem helyrehozhatatlan.

Te az első hónapban belehalsz. De aztán erősebb leszel és akár előnyödre is válhat!

2012. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!