Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyakönyvvezetőnél aláírt...

Az anyakönyvvezetőnél aláírt apasági nyilatkozathoz milyen papírokat kell magunkkal vinnünk?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra lennék kíváncsi, h kell-e arról papír, h hányadik hétben vagyok(13.hét)? Vagy elég, h mindketten nyilatkozzuk, h az övé? Az adójóváírás miatt szeretnénk ezt a dolgot lerendezni. Ne menjünk már oda tudatlanul :)

2012. nov. 12. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Kell a nepessegnyilvantartotol igazolás, hogy egyedülálló vagy es egy igazolás a nőgyógyásztol a szülés várható időpontjáról.
2012. nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kell egy papír a nőgyógyásztól,amire ráírja,hogy mikor fogant és várhatóan mikor születik. Kell a személyi,lakcím kártya és a születis anyakönyvi kivonatotok mindkettőtöknek.

A magzat után járó adókedvezményt viszont csak házastársak vehetik igénybe,amennyiben nem a nő,hanem a férfi szer3etné igényelni.Ha megszületett,már bármelyikőtök igénybe veheti.Ezt onnan tudom,hogy szarul alkották meg a törvényt,kimaradt véletlenül egy-két szó,így most mi is fizethetjük vissza.

2012. nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez biztos? mert van egy pár olyan ismerősöm, akik nem házasok, mégis meg tudták igényelni. A munkahelyemen is azt mondták, h ezt elintézhetem és akkor a párom igényelheti. És pont azért kell az apasági nyilatkozat, mert nem vagyunk házasok. Sógornőmék házasok, ő automatikusan tudja igényelni. Ti nem vagytok házasok?
2012. nov. 12. 09:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Kell egy igazolás a családi állapotodról, ezt önkormányzat adja ki, a fent leírt okmányok.


Mellesleg az adókedvezménynek semmi köze az apaságihoz! Ezt nem tudom honnan vetted. Azt a 91. naptól lehet igénybevenni. Ehhez kell kérned egy igazolást az orvosodtól és bevinni a munkáltatódhoz.

2012. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A munkáltatóm mondta, h a párom igényelheti. A párom munkáltatója pedig azt mondja, h nem elég egy papír arról, h én terhes vagyok, mert ennyi erővel egy ismerőse papírját is bevihetné. Ezért kell nekik egy papír arról, h ő az apa. Jajj, sose szerettem ezeket a hivatalos ügyeket, megbolondítják még a hóembert is :)
2012. nov. 12. 10:14
 6/8 anonim ***** válasza:
2-esnek is szól, hogy már módosítva lett és élettársak is igényelhetik magzat után is az adókedvezményt. A kérdést meg már megválaszolták előbb.
2012. nov. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki a módosítás előtt vette igénybe,az számíthat rá,hogy előbb-utóbb vissza kell fizetni.Egyébként nem tudom mikor módosították,barátnőmék egy hónapja kezdték visszatörleszteni,mert kopogtatott az apeh...
2012. nov. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. 6-os,tudnál linkelni paragrafust?
2012. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!