Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeink vannak...

Milyen lehetőségeink vannak akár lakásvásárlás vagy önkörmányzati lakás szerzése esetén? Ill. milyen támogatásra számíthatunk az államtól? Én dolgozom, párom még sulizik, és nem egy háztartásban élünk!

Figyelt kérdés
24 éves apa,17 éves anya lehetőségei Mo. -n?! Tegnapi nap folyamán megtudtam, hogy apa leszek! Első nekifutásra nagyon megörűltem a hírnek, hiszen ki nem őrülne egy ilyen hírnek, plána ha első gyermekről van szó! (mellékesen hozzáteszem, hogy a meglepetés erejével fogant)!
2012. nov. 13. 10:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%

önkormányzati lakás:

1. a legtöbb egy putri, mert lelakják a kisebbségiek.

2. évtizedeket vársz rá. Anyám pl. 23 év után kapta meg.

2012. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

semmilyen támogatás nem jár

beadhattok lakáskérelmet az önkormányzathoz, mire lakást utalnának ki, addigra a gyerek már iskolás lesz. Előbbre kerülnek a több gyereket egyedül nevelők, a tartósan beteg gyereket nevelők stb.

az anyuka csp-t és gyest fog kapni, ez utóbbit a gyerek 3 éves koráig, a csp 12e, a gyes 28. Egyszeri anyasági támogatásra lesz még jogosult, ha igazolhatóan 4x megjelent terhesgondozáson, ez most 64e Ft, szülés után kapja, ahogy a nevében is benne van egyetlen alkalommal jár.

2012. nov. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ha jól értem,akkor ebben ne is reménykedjek!!
2012. nov. 13. 10:08
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem,és köszönöm az infot!
2012. nov. 13. 10:13
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

17 évesen még nem inkább az iskolapadban kellene ülnie a barátnődnek? Utána meg dolgozni esetleg valamit, hogy kapjon gyedet?

Mire vállaltok gyereket, gyerek fejjel? Jah, majd az állam eltartja...

2012. nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
....
2012. nov. 13. 10:21
 7/19 anonim ***** válasza:
27%
Magyarországon semmi esélyed lakásra.nem úgy mint régen.nekünk van egy 5 és fél hós kislányunk.a pàrom 28 én én meg 27 éves vagyok.párom Németo.-ba dolgozik én meg anyáméknál vagyok a kicsivel.itthon semmi lehetőséged nincs,ha nem anyuci meg apuci kicsi gyereke vagy.mi tavasszal költözünk ki a páromhoz.már megbántam h szűlni haza jöttem.egetverően más kint az élet.itthon soha az életben nem lehet elérni semmit.nem érdemes itthon maradni,ennél csak rosszabb lesz.
2012. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem túl bíztato a helyzet,tény! Hosszutávon énsem itt tervezem a jövönket,de addig valahogy majd csak megoldjuk,az viszont elszomoritó,hogy a saját hazájában nem tervezhet az ember! Egyébkén nem tartozom anya-apa kicsi fia kategoriába! :)
2012. nov. 13. 10:31
 9/19 anonim ***** válasza:
Már állami támogatást is csak akkor kaphattok, ha van lakáskasszátok. Az meg ugye minimum 4 évre szól, és megszűnik a támogatási lehetőség, ha valamelyik hónapban nem fizettek bele. (off: Mondjuk szerintem ez jogos, mert aki 5000 Ft-ot se tud havonta félrerakni -ez a legkisebb összeg amivel kérhető- az később hogy akarna hitelt fizetni vagy akár lakást fenntartani, ha alapból egy fűtésszámla ennek többszöröse?) Önkormányzati lakásra van esélyetek, de az is sztem csak akkor lehet mostanában ha van jó helyen ismerősötök. Egy gyerekre szerintem nem nagyon kaptok, hacsak nincs sok felesleges. Amit a párod kaphat: családi pótlék saját magára (18 éves kor után csak akkor,ha nappalin tanul) meg a gyerekre és GYES meg amit írtak, az egyszeri szülés támogatás. Önkormányzat szociális irodájában kérdezzetek utána, lehet ilyesmivel is tudnak segíteni, hogy fűtéstámogatás stb... de ez mindig önkormányzatfüggő. Ha nem tudsz fenntartani egy albérletet és eltartani a párodat gyerekkel, akkor azt hiszem sikerült a szülők nyakára összehozni.....
2012. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit korainak tűnik ez a dolog, főleg, ha olyan naivak vagytok, hogy az államtól vártok segítséget... Bocsi.
2012. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!