Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyon hülye kérdés, de...

Nagyon hülye kérdés, de nézzétek el nekem: hogy működik a lakásvásárlás?

Figyelt kérdés

Szóval.. tegyük fel, én el akarom adni a lakásom x millióért, és venni ennek az árából máshol. Van vevő a lakásomra, és én is megvehetem a kinézett lakást. Aki megvenné az enyém, ő is a régi háza árából venné az enyém, senki nem vesz fel hitelt, ez a lényeg.


Ilyenkor mi van? Ő nem tudja megvenni a házam, míg nem utalják át a pénzét a másik házért, de én sem tudom addig megvenni az én másik házam, míg ő nem kapja meg a pénzét. Ha pedig ő megkapja és átutalja, onnantól már papírok, ügyintézés, és övé a házam, de én ekkor még nem jutottam el az ügyintézésben ilyen szintre az új házzal kapcsolatban, nem?


Köszönöm, ha valaki elmagyarázná nekem:) Nem vagyok nagyon hülye, de lehet, hogy nem este 11-kor kellene ilyeneken agyalnom, pláne, hogy nem állok sem lakáseladás, sem vásárlás előtt, nem is álltam sajnos soha:)


2011. dec. 15. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár kicsit zavaros, hogy mi is a problémád, de úgy gondolom, foglalókkal és határidők kikötésével megoldható a dolog. Pl. te lefoglalózod a kinézett lakást, de majd csak akkor fizeted ki, ha a teljes összeg a kezedben lesz. Egyébként az ügyintézéshez elég egy nap: Elmentek az ügyvédhez, aláírjátok, átadjátok a pénzt és a kulcsokat és kész.
2011. dec. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem hülye, a gyakorlatban bizony előfordulhat ilyen szituáció, nem is kevés. Persze ez az egyik legrosszabb.


Ilyen helyzetet tényleg csak az előttem szóló által említett megoldásban lehet "lekezelni". Vagy sikerül, vagy nem. Legalább annyi foglalót kell kérni a leendő vevőtől, amennyivel Te lefoglalózod a megvásárolandó lakásod. A leendő vevőd is hasonlóan tesz azzal, ki tőle akarja megvenni az eladandó lakását. Ezeket a dolgokat az adásvételi szerződésben kell tisztázni, és jó esetben (lehet, hogy lesz benne némi időcsúszás) összejön a dolog.

2011. dec. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De a foglaló sem olcsó dolog, gondolom.. ez azt jelenti, hogy, ha senkinek nincs ennyi készpénze, akkor anélkül, hogy legalább egy ember a történetben felvenne hitelt (legalább a foglaló összegére), lakásvásárlás tulajdonképpen kivitelezhetetlen?
2011. dec. 16. 10:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van. De aki lakást akar venni esetleg úgy, hogy előtte nem volt lakása, az úgyis félretett már eleget a foglalóra. Meg egyébként is vannak költségei a dolognak, szóval ha te tudod, hogy lakást vennél, akkor te is elkezdesz rá gyűjteni, és egy foglalónyit azért elég hamar össze lehet rakni. Legrosszabb esetben pedig kölcsönből fedezed, aztán amikor eladtad a lakásod, kifizeted a kölcsönt.
2011. dec. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg még annyit, hogy az adásvételt bonyolító ügyvéd biztos, hogy tud erre megoldást, hiszen kellett már találkoznia ilyen esettel.
2011. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:) Elég fiatal vagyok még a lakásvásárláshoz, csak érdekelt. Egyértelmű, ha komolyak lennének a szándékaim, akkor tudnám, milyen szakemberekhez forduljak (ingatlanosoktól kezdve már lakást vásárolt ismerősökig az ügyvédeken át valaki csak találna megoldást a problémára), de jelenleg csak érdekelt, hogy működhet a dolog. Viszont így már tiszta:)
2011. dec. 17. 12:44
 7/7 lizzi77 ***** válasza:
A foglaló lehet bármilyen összegű, akár 100.000, de akár 50.000 ft is, de tényleg az a lényeg , hogy mindenki ugyanannyival foglalózzon, és ha lehet hasonló határidőket kössön ki. Az gyakran előfordul ilyen esetben, hogy különböző csúszások miatt az eladónak 1-2 hónapot albérletben, vagy rokonnál kell tölteni, de ez belefér
2011. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!