Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tegyem magam túl azon ha...

Hogy tegyem magam túl azon ha a skizofrén nagymamám megbánt?

Figyelt kérdés

A nagymamám skizofrén beteg. Már hosszú évek óta. Ma voltam fent nála mert a mostoha anyukám megkért hogy nézzek rá mert fél hogy kárt tesz magában. Azt mondta napok óta remeg, várja a telefon hívást de nincs is bekötve a vezetékes telefon. Egész éjjel fent volt és nyitogatta a bejárati ajtót mert retteg hogy idegenek beakarnak menni és megverni őt. Tegnapelőtt voltunk fent nála a párommal, minden rendben volt, kérdezősködött, csevegett.

Ma egyedül mentem fel, nem nyitott ajtót se, a kulcsommal mentem be. Zárva volt az ajtaja is. Benyitottam és köszöntem neki. Rám nézett és elkezdett kiabálni velem hogy most azonnal takarodjak ki, menjek el, csukjam be az ajtót. Én hirtelen azt sem tudtam mi van. Annyit kérdeztem döbbenten hogy de miért? Azt mondta én azzal ne törődjek, takarodjak el onnan. Kérdeztem hogy haragszik-e rám. Azt válaszolta, idézem: "Az éjjel gyilkoltatok, elég volt most már!" Becsuktam az ajtót és remegve kimentem a lakásból.

Már máskor is volt ilyen, hónapokig utált, azt sem tudta hogy miért és hogy ki vagyok... Az is baromi rosszul esett de ez a mostani eset... Nagyon megijedtem.


Hogy tudnám elfogadni hogy nem engem utál hanem beteg? Én is ember vagyok, érzéseim vannak, hiába tudom hogy beteg, nem direkt csinálja de mégis megbánt és ilyenkor annyira magam alatt vagyok. :(


2012. nov. 13. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne menj. Hacsak nem vagy szakember, pszichiáter. "hogy nézzek rá mert fél hogy kárt tesz magában"- én meg félek, hogy a te lelkedben tesz így kárt.

Ez sajnos szakemberre tartozik.

2012. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt gondolom nem lenne rossz bekötni azt a vezetékes telefont.Megéri azt a pénzt,hogy rá lehessen telefonálni és úgy is meg lehet tudni,hogy jól van-e.Csak olyan Valakivel mennék oda,aki mellett biztonságban érzem Magam.Én is félnék.

Túltenni próbáld úgy,hogy ilyenkor mindig tudatosítod Magadban,hogy a Nagyid nincs Magánál.Az nem Ő.

Remélem segítettem!

2012. nov. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Részben hasonló a helyzetem anyámmal. Mivel tudom, hogy beteg, ezért a sértegetéseit, vádjait nem veszem zokon. Nem esik jól, de tudom, hogy beteg. Sajna, én is úgy megyek át hozzá, hogy nem tudom épp szépen elbeszélgetünk, vagy vádol valamivel.
2012. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
semmiképp se kövesd el azt a hibát, amit fent írtak hogy "Ne menj be!". De igenis menj el hozzá, látogasd meg. Idős már. Vigyél neki gyümölcsöt, avyg valami rostos üdítőt, beszélgess vele, de ne hagyjátok magára! Hidd el, magadat fogod okolni, ha bármi történni fog vele. tapasztalat. Az én nagymamám is így viselkedett, sőt volt hogy meg is vert minket minden ok nélkül. De tudtuk ( vagy reméltük), hogy másnapra elmúlik és bementünk hozzá, mintha mi sem történt volna. Aztán volt hogy 2 napig nem voltunk és leesett a lépcsőről. Az egyik szomszéd szólt, hogy nézzünk rá, mert csörömpöl állandóan. Azonnal átmentünk, és láttuk hogy eltört a lába. Nem szólt róla senkinek, próbált ráállni. áhh..hadd ne részletezzem. Elvittük orvoshoz, rendbehozták. Aztán megkértük az egyik szomszédot, hogy naponta 1x, az esti órákba nézzen rá, h tud. Cserébe persze a szomszédnak vittünk néha paprikát avgy paradicsomot ( fóliába dolgoztunk) és így sose volt gond. Aztán pár év múlva elhunyt szegény és szörnyű bűntudatunk volt, hogy nem látogattuk meg többször! Én a mai napig bánom és akárhányszor kimegyek hozzá a temetőbe, mindig megkérem, hogy bocsásson meg. Szerintem nem nagy áldozat ezt megtenni. Legyetek vele türelmesek, hisz ő is az volt veletek, mikor járni tanultatok, avgy beszélni, vagy biciklizni vagy sütni, vagy bármi más... Szeressétek és tiszteljétek! Sose éreztessétek hogy szánalomból avgytok ott. Te pedig ne vedd a szívedre! te is tudod, hogy nem gondolja komolyan! Csak a jó pillanatoknak élj és ezekre emlékezz!:) sok sikert!
2012. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó: eszem ágában sincs nem látogatni. Egyébként soha nem élt egyedül, a lánya törődött vele, aztán az én unokahúgom vagyis az egyik unokája. Most az apám vette magához, vagyis konkrétan a mostoha anyám. Sajnos ide-oda passzolgatják. Nagyon gusztustalanul bánnak vele. Én mindig mentem amikor szüksége volt rám, megkértek vagy vigyáznom kellett rá. Pedig csak 6 éve ismerem. Apukámék elváltak és elhagyott. 6 éve ismerem őket.


Lehet hogy emlékeztek rám, már tettem fel egy kérdést erről. Akkor én voltam elhordva minden szemétnek mert nem veszem magamhoz amiért az unokahúgom csúnyán bánik vele.

2012. nov. 14. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is megéltem ezt, igaz, nekem nehezebben ment, hogy elfogadjam azt, hogy nem direkt csinálja. Mindig logikát kerestem meg hibát magamban vagy csak azt mondtam, hogy szemétkedik. Pedig tényleg nem tehetsz többet, csak azt, hogy a pozitív dolgokra figyelsz és nem vársz tőle semmit, pláne nem következetességet.
2012. nov. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!