Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagymamám skizofrén volt. Van...

Nagymamám skizofrén volt. Van esély rá, hogy én is vagy anyukám az lesz?

Figyelt kérdés

Mamámnak gyakran voltak bajok az idegeivel,de a skizofrénia úgy tudom,később jött ki nála, akkor a lánya (anyum) már tizenéves volt.Valahol azt olvastam,hogy ez öröklődhet,és bármikor kialakulhat!

Anyum és én "veszélyben" vagyunk?


2011. jún. 16. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
nagyon kevés annak az esélye hogy anyud örökölte vagy te...
2011. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dilettáns döggomba ***** válasza:
78%
10% esélye van.
2011. jún. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a mama sem a kiserdőben szedte össze, a gombázás közben. Ő is örökölte.

Én azért feljebb emelném a rátát....

2011. jún. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dilettáns döggomba ***** válasza:
29%
Én meg utánaolvasnék... u_u
2011. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Öröklődik a hajlam, viszont a betegség jellemzően 20 és 30 éves kor között tör ki (nőknél) és inkább 16-26 között (férfiaknál). Később is kitörhet, de az ritka, és minél később tör ki, annál kedvezőbb lefolyású.


Mivel az anyukád már nyilván rég elmúlt 30, ezért igen kevés esélye van arra, hogy kitör rajta a betegség.


Neked az esélyed a betegségre nem lényegesen magasabb, mint bárki másnak, egy nagyszülő nem emeli meg jelentősen a kockázatot.

2011. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"az adatok arra utalnak, hogy a genetikai meghatározottság igen erős, de nem csak ettől függ a skizofrénia kialakulása"

Wikipédia

Az "igen erős" az < 10 %?

2011. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egyik szülő betegsége esetén 10 százalék, két szülő betegsége esetén 25 százalék, de ez csak papírforma.


Lehet gyermekek közt, akik testvérek, egyiknél kijön, másiknál nem.


elkerülendő, a drog, az ivászat, a narkotikumok, az étkezési zavarok, és az kicsapongó életmód.

2015. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!