Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire kell figyelnie egy...

Mire kell figyelnie egy katolikus nőnek, ha a párja zsidò? Mik a legfontosabb szokások, hagyományok amiket illik ismerni?

Figyelt kérdés

szexuális szokások eltèrnek

valamiben?főzésnél,étkezéseknél milyen szabályokat kell betartani?



#zsidò
2012. nov. 14. 07:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Én ott elakadt ám, hogy egy katolikus es egy zsido hogy alkothat egy part. Mar ha mindketten gyakorolják a vallásukat.
2012. nov. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

ha a párod gyakorolja is a vallását és betartja annak szabályait akkor amiről én tudok az az hogy 1. nem ehet disznóhúst, ne azzal lepd meg ha sütni-főzni támad kedved neki

2. lehet a karácsonyt sem illik csillivilli-n ünnepelned, mindenesetre tuti h a kis Jézuska születését ne hangsúlyozd ki

3. a főbb vallásokra, szokásokra googlézz rá, jó ha tisztában vagy velük h meg ne sértsd, am is alapműveltség része lenne ismerni a főbb világvallások szokásait, de bevallom én se mindet tudom


nekem 2 zsidó barátnőm van, egyikőjük kevésbé, másik pedig jobban gyakorolja, ő elég szigorúan veszi a szabályait

2012. nov. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
a zsidó férfi, ha hívő, nem vesz el katolikus nőt. Ha elvesz, akkor nem hívő, ergo, full felesleges a kérdés.
2012. nov. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Ültesd le a párod és kérdezd meg milyen elvárásai vannak veled szemben.Nem kell itt találgatni egyszerübb komunikálni.
2012. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
A legfontosabb hagyomány a zsidóknál, hogy nem házasodnak nem zsidókkal.
2012. nov. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem arra, hogy ne felejtsen el beszélgetni a párjával, tőle lehet ezeket az infókat megtudni ugyanis.
2012. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sok és alapvetö különbség van, ami egy valamennyire is hivö zsidonál fontos lehet. Tudd meg töle, hogy milyen elvárásai vannak. Sok oldalas választ itt ne várj.
2012. nov. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem vesz el zsidó hapsi zsidó nőt?


Mert egy zsidó nő gyereke így is úgy is zsidó lesz, míg zsidó hapsié csak akkor ha a gyerekei anyja is zsidó. Ez a vallás fennmaradásának alapja, mivel ha a férfiaknál ezt nem vennék szigorúan akkor a született gyermekek ivararányából következne, hogy generációnkét feleződne a zsidók száma, de így nem. Vicc és rosszindulat nélkül nélkül mondom, hogy ez zseniális.

2012. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
De irigylem a zsidókat:)Itthon állandóan csak az a rohadt disznóhús van,már hányni tudnék tőle.Amúgy ha te nem vagy zsidó,kérdező,akkor nem hiszem,hogy a párod túlságosan elkötelezetten gyakorolná a vallását.
2012. nov. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem reménykedj hogy nem gyakorolja túl alaposan, mert akkor a kóser/tréfli dolgok betartását nagyon be kell tanulnod - bár gondolom ha nem zsidóval lép kapcsolatra akkor annyira nem hithű, hogy elkezdjen problémázni, hogy készült-e már az adott edényben tréfli étel, mert akkor ugye kósert már nem lehet benne készíteni meg hasonlók...
2012. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!