Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kisfiamnak most lesz a kereszt...

Kisfiamnak most lesz a keresztelője. Római katolikus. Mennyit "illik adományozni" érte? És ezt urnába dobjuk be vagy a papnak adjuk oda?

Figyelt kérdés
Azt mondták nem kell fizetni érte, esetleg az egyháznak adakozhatunk, ha gondoljuk. De nem tudom mennyit. Gondoltam egy jelképes összeget legalább. Csak azt nem tudom ez mennyi legyen.
2008. okt. 9. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Úgy gondolom hogy valamire való pap el sem fogadja.
2008. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Elvileg nem kell, de vannak olyan papok akik kérik is. Nálunk 30000-et kért előre, mire azt mondtam, hogy akkor visszük a református templomba. Ott semmit sem kellett fizetni, nem is kérdezett semmit a lelkész, hogy miért oda vittük, csak tette a dolgát.
2008. okt. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
pénzéhes kat. papok! :S
2008. okt. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha adakozol és jelképes dolgokban gondolkodol, akkor mindig csak annyit amennyi nem hiányozna. Tehát annyit adományozz a templomnak, amennyit mondjuk jó szívvel odaadnál egy hajléktalanak kenyérben.

Egyébként meg véleményem szerint nem azért keresztelteted a kisfiad, hogy még pénzt is adj érte. Legyen elég egy hálaadó imádság ha igazán hívő vagy. Nem a földi javakról szól.

2008. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2008. okt. 12. 09:28
 6/10 kzs ***** válasza:
50%

Mielőtt megtörténne ez a keresztelés, gondolj arra, hogy a SzentÍrás arra buzdít, hogy az illető SAJÁT AKARATÁBÓL keresztelkedjen meg (ráadásul víz alá merítkezve). Milyen saját akarata van egy kisgyermeknek (vagyegy csecsemőnek)?

Szerintem ez sokkal fontosabb, mint az, amire a választ keresed.

2008. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"egyháznak adakozhatsz ha gondolod" = kifizetheted a pap uj cipőjét ..körülbelül..persze nem ennyire közvetlenül:D Amugy szerintem se adjál neki,ő Istent szolgálga ha jól tudom,el sem kéne fogadnia,ha adnál akkor sem
2008. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
esetleg biztos h meg akar keresztelkedni a gyerek? nem lenne jobb rá hagyni a döntés jogát?
2008. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én most fogok megkeresztelkedni, de jobban örültem volna, ha szüleim gyerekkorban kereszteltetnek meg. A szülő hisz egy vallásban, abban a szellemben neveli a gyerekét is. Ettől függetlenül felnőtt korában átkeresztelkedhet. Úgy gondolom a keresztelő nem egy szokás, hanem abban a szellemben kell nevelni a gyereket is. Így teljes!
2009. máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

2. válaszolónak :


TE JÓ ÉG 30000

ha esetleg elírtad akkor is 3000 (vagy 300000XD)

De az rohadt sok és az a poén, hogy ki is nézem 1-2 papból

2010. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!