Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány órát dolgoztok egy nap?...

Hány órát dolgoztok egy nap? Emellett hogy marad idő a családra, kisgyerekre?

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

8,5 órát 8-16:30-ig,ehhez fél8kor el kell jönni otthonról,ha sehova nem kell menni,5re otthon vagyunk.

Főzés fél óra,miközben fő,elmosogatok,párom rendbeteszi a lakást.Ami kaja több mint fél óra,azt meg ott lehet hagyni főni.Hétköznap annyi takaritás van amit párom megcsinál abban a fél órában,és mosogatás,pult letörlés általam.Utána együtt vagyunk,gyerek ovis,játszunk,fürdetünk,elvagyunk.

Nem azért élek hogy a port 2naponta eltüntessem mindenhonnan vagy hogy katonás rendben álljon a gyerek játéka.

2012. nov. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Csak szeptembertől fogok dolgozni, de a programom a következő 8től 1ig dolgozom egy óvodában, reggel viszem az egy szem gyereket magammal, 1kor hozom haza. Aztán onnan a házimunka, gyerek. 4től besegít a férjem és közben anya. Jó munkakörülményeim és időbeosztás van, szerencsés vagyok! Neked hogy van?
2012. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Fél 8tól dolgozunk mindketten, én általában 4ig, férjem tovább, sokszor 6ig. Az a gond hogy nincsenek nagyszülők a közelben, ha én is tovább vagyok mindig meg kell kérni valamilyen barátnőt, vagy sógornőim közül valamelyiket. 5 éves ikreim vannak. 2 éves koruk óta van ez így. Kibírható egyébként. Csak szervezés kérdése. Utána együtt vagyunk. Főzünk közösen vagy játszunk. Takarítást hétvégére időzítem, este csak lazulunk, élvezzük hogy együtt vagyunk. Ha sulisok lesznek nehezebb lesz majd
2012. nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Most kezdtem el dolgozni,igaz csak 4 órát(ami 6 mert 1-1 óra az út oda vissza),de így pont elvesz annyit hogy már nehéz legyen megoldani,a kisfiam bölcsis még 2és fél éves.

Bűntudatom van hogy nem vele vagyok hanem dolgozom,viszont kell a munkámból bejövő pénz is:(

Vagy nagyon korán kell bevinnem bölcsibe ha délelőttös vagyok(7előtt) vagy ha délutános akkor megkell kérnem mindig valakit hogy vigyázzon rá...úgy érzem nehéz lesz ez hosszútávon.

Férjem reggel 6-este 20ig dolgozik majdnem mindennap:(

2012. nov. 14. 11:21
 5/10 anonim ***** válasza:
8 orát dolgozok. 2 éves gyerek van. 4 után érek haza. Akkor fozok, osszepakolok, játszunk, furdés, fektetés. A nagymosás és a nagytakarítás hétvégén van. Fozni általában 2 napra szoktam. Nyáron van kert, udvas, de hosszabb is a nap és így konnyebb. Nem egyszer fordult elo, hogy éjjel fél 11-kor még felmostam a házat. Most meg este 7-kor már élni sem akaródzik. Ilyen a téli idoszak.
2012. nov. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én reggeli 8-tól 4-ig dolgozom, de ez azt jelenti, hogy 7 órakor indulok el otthonról, és fél 5-re érek haza. Ha boltba be kell menni, vagy a városban elintézni valamit, akkor fél 6-ra érek haza. Heti 2x sportolok 1-1 órát, ezek fél 7-tól és 7-től vannak. Így elég kevés időm van pl főzni, takarítani. Gyakran előfordul, hogy este 10-ig, 11-ig főzök. Nagytakarítani sajna 2 hetente szoktam csak. A kisebb melókat minden nap elvégzem.

Gyerkőc még nincs.

Most, hogy így belegondoltam, fogok beszélni a férjemmel, ő ugyanis a házi munkákban alig segít :(. Én pedig ezt nem győzöm. Igaz, ő rosszabb beosztásban dolgozik, 12 órás műszakokban, de ez még nem ok arra, hogy annyira fáradt legyen, hogy nincs ereje helyettem elmosogatni vagy hajtogatni, igaz? Én is fáradt vagyok, pláne, ha még ugráltam is egy órát. Nagy poén sport után 9-kor nekiállni főzni...

Erősítsetek meg, légyszi, hogy többet kell segítenie ... XD

2012. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mostanában 8,5 órát dolgozom + 20 perc ebédidő. Az oda-vissza út 1,5-2 óra. Így napi 10-13 órát vagyok távol otthonról.
2012. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Változó.

Ha nappal dolgozom, akkor is két lehetőség van. Vagy 8-16-ig, ilyenkor fél 7-kor indulok kölyökkel oviba, Apa megy érte fél 4 körül (6-14-ig dolgozik).

Vagy 10-től dolgozom egész nap, általában este 9-ig, vagy éjfélig is akár, ilyenkor szintén Apa vana kölyökkel egész délután.

Ha az első eset van, akkor 17-18 között otthon vagyok én is, addig Apa ha volt kedve mosogatott, teregetett vagy csak játszottak, ilyenkor neki állok kicsit a dolgoknak, de max fél-1 óra, utána kölyök lefekvésig.

Ha a másik eset van, akkor semmit nem voltam velük, annyi csak, hogy kölyköt bevittem oviba, marad egy órám, azalatt teszek-veszek itthon.


Ha nem nappalos vagyok, akkor délután 3-tól dolgozom, van hogy éjfélig, van, hogy hajnal 4-ig, de ez azutolsó időpont, ilyenkor indulnom kell haza, hogy Apa is beérjen reggel 6-ra. Ilyenkor reggel viszem oviba kölyköt, egész délelőtt az enyém, teszek-veszek, még pihenni is tudok ebéd után, dolgozom 3-tól éjjel/hajnalban hazaesek, de reggel viszem oviba megint. Általában köv nap nem dolgozom, így délután együtt lehetünk.


Mondjuk én csak heti 3-4 napot dolgozom, Apa 5-öt (H-P), de ha nekem is 5 napot kell dolgoznom, akkor igyekszem úgy alakítani, hogy ne csak éjszaka legyen, mert akkor nem találkozom a családdal.

2012. nov. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem változó, ma pl reggel 6-este 8ug vagyok, aztán hazamegyek, gyorsan lefekszem, holnap. reggel 6-delután 1, de szokott olyan műszak is lenni, hogy 13_20, vagy 22_04, vagy 13_04 vagy 04_13. Párom gyesen van, otthon tud lenni a picivel, majd ha dolgozni kezd, valahogy megoldjuk, hogy valaki vigyázzon rá...
2012. nov. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia !

Igaz , hogy még a babám pocakban van ! Viszont így is nagyon sokat dolgozok , 8-9 órát naponta legalább ! Ugye reggel 8 megyek , de ugye már 7:30 bekel érnem ! És délután 16:00-17:00 óra körül végzek ! Igaz , hogy ez az utolsó hónap ! Óvónéni vagyok ! És a párom beteg az óvodába , így már 2 hónapja egyedül vagyok egész nap a picikkel !Majd haza érek , vacsora főzés , pihenés ezerrel !

2012. nov. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!