Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az az idő,...

Szerintetek mennyi az az idő, amit együtt kell élni minimum, hogy tudjuk, működik-e a dolog hosszú távon?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt, ebből több, mint másfél éve együtt is élünk. Teljesen jól működik minden, jól megvagyunk egymás mellett, mindent meg tudunk beszélni, nagyon szeretjük egymást, és beszélgettünk már eljegyzésről is.

Szerintetek mennyi az az idő, amiből már látszik, hogy működni fog-e hosszú távon vagy sem?


2012. nov. 15. 10:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi már elég bőven.


(mi is fél év után összeköltöztünk,2 éves évfordulón lánykérés,3.-on esküvő,megismerkedéstől számitott 5 év múlva jött az első gyerek)

2012. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem erre nincs recept.

Ismerek olyat, akik 5 év együttélés után mentek szét, és olyat is, ahol 3 hónap után jtt a baba és azóta is együtt vannak (van már kistesó is).

Nagy átlagban a min. 1 évet szokták modani, én még hozzátenném, hogy közben nem árt egy kis plusz "projekt", hogy lássátok, bírjátok-e együtt a gyűrődést. Pl. költözésre, lakásfelújításra gondolok, esetleg amikor éjjel a párod hányását takarítod (lehet nevetni, meg lepontozni, de így gondolom), akkor kiderül mennyire működtök jól együtt.

2012. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen egyéni és mindenkinél más, Ti érzitek hogy hogy mennek a dolgaitok...

Pár év szerintem elegendő

2012. nov. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én max 2 évet mondanék.

Szerintem ez már bőven elég idő ahhoz, hogy megismerd a másikat.

2012. nov. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így nem lehet meghatározni.
2012. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

a pszichológusok szerint 3 év együttélés után mondható el, hogy megismertük a másikat

persze ez még korántsem garantál életre szóló kapcsolatot

2012. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy jo par ev kell de sztem elegendo mar ez az ido amennyit egyutt eltek de ha meg bizonytalan vagy varj egy picit.. Udv
2012. nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem az idő hossza, sokkal inkább a kapcsolat milyensége határozza ezt meg. Láttam már olyat, hogy 7 év együttlét után összeházasodtak, aztán 2 év múlva elváltak. És láttam már olyat is, hogy pár hónap után összeköltöztek, gyereket vállaltak (fiatalon) és a mai napig boldogságban élnek.
2012. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Probléma akármikor felmerülhet, én harmadik éve éltem együtt a barátommal, amikor én lediplomáztam, és elkezdtem munkát keresni, majd dolgozni, ő meg a mastert kezdte el.

Teljesen más ritmusban éltünk, ő diákként, én dolgozó emberként, más társaságba kerültünk, én fáradt voltam esténként, ő ment volna bulizni, aztán ment egyedül.


Végül rájött, hogy ő a jelenlegi masteren kívül még egy mastert el akar végezni, vagyis 30 éves koráig diákként képzeli az életét, én viszont 30 évesen már családot szerettem volna vele... Ezért hazaköltöztem. (Németországban laktunk, ő német)


Szóval egy szó mint száz, szerintem a lényeg, hogy a hosszútávú célok egyezzenek és ne változzanak (ezért mondjuk számít, hány évesek vagytok, és hol tartotok az életben), másfél év együttélés már elég, hogy megismerjétek egymást.

2012. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Költözés már volt, meg 2 hónap múlva lesz egy megint :)

Éjszakázás is volt már, mert bár tudom, hogy ez nem olyan, mint egy kisgyerek, de van egy nyuszink, akinek volt műtétje, meg beteg is volt, és olyankor hozzá volt, hogy többször keltünk éjjel, fenn maradtunk felváltva fél éjszaka stb, szóval próbálgatjuk a saját képességeinket, és türelmünket együtt, és egymás felé, de eddig minden jól működött :)

2012. nov. 15. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!