Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni,18...

Tanácsot szeretnék kérni,18 éves lányom odaköltözött a barátjához aki egy züllött alak, rossz hatással van rá, nem jár be miatta az egyetemre, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egy elkeseredett apuka vagyok, 18 éves a lányom, tavasszal lesz 19 éves. Szorgalmas okos kislány volt mindig, az édesanyjával elváltunk de jóban vagyunk a mai napig! Mindenki ismerte az iskolában mind az általánosban, mind a gimnáziumban, mert sorra nyerte a kerületi versenyeket, felvették az egyetemre, amit nagyon szeretett volna, teljesen lelkes volt. A nyáron megismert egy 20 éves fiút láttam rajta, hogy boldog, ezért nem elleneztük! De sorra derültek ki a dolgok, hogy a fiú nem tanul füvezik iszik és mondtuk neki, hogy kislányom ez a fiú nem hozzád való! Teljesen megváltozott egyre többet kiabált velünk, most pedig 3 hete fogta magát az anyjától és elköltözött. Tudjuk hogy hol lakik, a fiú albérletében. Azóta találkoztunk és beszéltünk, annyit mond, hogy neki így jó, ne zargassuk. De megtudtuk, hogy be se jár az egyetemre és ki akar iratkozni hivatalosan is. Fogalmam sincs, hogy mit tehetnék, nem értem, miért változott meg ennyire! Hónapok óta teljesen be van kattanva, a fiú előtt nem volt ilyen, velem és az anyjával is volt nyaralni, a barátaival szórakozott, várta az egyetemet! Mit tegyünk, hogy ha jogilag már nagykorú, de egyik napról a másikra elköltözik és aggódunk érte legfőképp a fiú miatt, akivel van?
2012. nov. 18. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos itt a bibi hogy nagykorú már, és még csak a fülénél fogva sem vihetitek haza, mert akkor már erőszakos fellépésnek minősül, el kell fogadnotok hogy a lányotok ilyen téren már önállóan cselekszik, rá kell hagyni ha nincsen esze arra hogy belássa, ilyen srác mellett nem lesz egyetemi végzettsége, persze a fafejű gyerek soha nem a szülei hibájából tanul, hanem magából

Annyi bizonyos hogy ha szerencsétek lesz, hamar belátja a lányotok mekkorát hibázik ha így veri el a mindennapjait, és inkább felhagy ezzel a románccal

20/F

2012. nov. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Legyetek türelmesek vele, hamarosan ő is rá fog jönni, hogy ez a fiú nem való hozzá.

Ne zargassátok tényleg, hadd tanuljon ebből a hibából.

2012. nov. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez nem egy egyszerű hiba, ha otthagyja az egyetemet engem nem érdekelne, hogy külön akar lakni de a fiú füvezik és sokat iszik, ez nem normális dolog! Ámítja, hogy így meg úgy szereti lehet hogy így van, de ki engedné hogy a tizenéves lánya egy drogossal járjon?! Nagyon kétségbe vagyunk esve!!
2012. nov. 18. 18:41
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miből él a lányod? Ha ti támogatjátok akkor ezentúl ne tegyétek.
2012. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Diákmunkán van, meg elvitte a félretett pénzét, ami 200 ezer volt, pluszban gondolom a fiú tartja el, bár az nem tudom miből él, ott lakik náluk még egy haverja is!
2012. nov. 18. 18:52
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, én azért először meggyőződnék a helyedben arról, hogy ez a srác tényleg alkoholista-e, drogfüggő-e, mert hát az az igazság, hogy a parázó "szülői generáció" számára már az is "drogos", aki hébekorba elnyom egy füves cigit, és az is "alkoholista", aki egy szombati bulin berúg. Szóval én hajlamos vagyok azt gondolni, hogy emmi más nem történik, mint hogy a lányod, aki már nagykorú lett, megismer egy másféle életfelfogást, mintát, mint amit eddig látott, aztán majd eldönti, hogy melyik szimpatikusabb számára, az amit a szülői házban látott, ez, amiben most él, vagy egy harmadik, és akkor majd keres egy új kapcsolatot.

Persze ez csak akkor áll, ha nem túlféltve, nem burok alatt nevelkedett, tehát ismeri az élet ezen dolgait és hozzá is tud állni. Ha túlféltó-korlátozó módon nevelkedett, akkor viszont lehet, hogy tényleg a ló túloldalára átesés, tehát az esetleges elzüllés veszélyében van.

De szerintem, amíg van köztetek beszélő viszony, addig nincs veszve komolyan semmi, beszélgetni kell ezekről a dolgokról, veszélyekről - természetesen anélkül, hogy a jelenlegi kapcsolatát támadnád.

2012. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Apuka!


Vannak-e barátaid? Ha igen, szoktatok-e csoportosan találkozni? Ha igen, akkor javaslom egy ilyen találkozott az ifjú loval lakására tervezni, amikor egyedül tartózkodik otthon.


Szépen elmesélni neki, hogy ő egy nagyon nagyon rossz kis fiú és hogy ha szeretné megtartani a golyóit akkor sajnos szakítania kell a kislányoddal. Majd ezt az egészet nyomatékosításaképpen, meg kell koronázni néhány rendes atyai pofonnal.

2012. nov. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Na, utolsó, ez az, amit én nyomatékosan NEM javaslok, egyfelől, mert akkor veszítené el tutin, 100%-osan a lányát, másfelől, hát finoman szólva, pofon gyakran retúrral jön...
2012. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

utolsó :)


Nem voltam soha aggodalmas típus a retúrt illetően, és hidd el, hogy én de szerintem bárki más is tud olyan benyomást tenni az emberek 99% hogy az ne akarjon utána nekem keresztbe tenni.

2012. nov. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Egyetértek a hetessel.. Én is megkeresném a fiút.. Persze először csak beszélgetnék vele.. Maradjon meg neki a választási lehetőség: hogy ért-e a szép szóból magától is vagy nem.. Elmagyaráznám neki, hogy ha van némi lelkiismerete és így magához csalta a lányomat, akkor legalább vállalja a felelősséget érte és ne hagyja hogy még a sulit is elbassza.. Elmagyaráznám neki is, hogy mi a különbség a züllött vacak élet között, amit ő és mi a különbség a normális élet között amit ti tudtok nyújtani a lánynak.. Ha nem érdekli a dolog, akkor jön a nevelő szándékú pofon, a biztosíték pofon, hogy megértette és az emlékeztető pofon, hogy meg is jegyezze..
2012. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!