Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a párom (akaratá...

Mit tegyek ha a párom (akaratán kívül ) hanyagol?

Figyelt kérdés

A párommal lassan 8 hónapja vagyunk együtt,60 km-re lakunk egymástól.A munkája miatt általában másfél-2 hetet kell várni a találkozásra,ami 2-4 nap között szokott lenni. Egyre nehezebben viselem,szeretem és nem akarom hogy vége legyen,de félek tőle előbb utóbb elhidegülés lesz a vége.

Szerintetek mit kéne tennem?



2012. nov. 19. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A szádat pl. beszédre használni és ezt elmondani neki ?!
2012. nov. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kompromisszumot kötni, és mozdulni egymás felé. Vagy ő keres másik munkát, vagy te lépsz felé. De mindenek előtt igazat kell adnom az elsőnek: BESZÉLNI KELL róla! Együtt!
2012. nov. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Üdv a távkapcsolat világában.

Két dolgot tehetsz:

1. megpróbálod elviselni a hiányát azokban az időkben amikor nem vagytok együtt. Csinálj magadnak programokat akár barátokkal, így gyorsabban fognak telni a napok.

2.Amennyiben van lehetőség költözz hozzá és akkor minden nap láthatod.

2012. nov. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Osztom az előzők véleményét, az mindenképpen fontos, hogy beszéljétek meg a dolgot.

Ha tényleg fontos a kapcsolat, akkor pedig tegyetek azért, hogy többet lehessetek együtt! 60 km igazán nem sok, próbáljatok meg gyakrabban találkozni. Nem is igazán értem, egy óra alatt ott lehettek a másiknál, ad abszurdum egyik nap munka után valamelyikőtök felül egy buszra, jobb esetben bevágódik az autóba és pikk-pakk ott van. Reggel meg egy órával korábban kell kelni, hogy beérjen a munkába.


Az én párom is messze dolgozik, majdnem ezer km választ el minket egymástól. Mégis együtt töltjük majdnem az összes hétvégét, munkából egyenesen a reptérre megy, este nyolcra itthon van. Hétfőn meg háromkor kelünk, így a hajnali repülővel pont odaér a munkába. Persze fárasztó, úgy érzem, hogy kifolyik a szemem a monitortól, és ha összetettebb munkát kapok, akkor azt tuti el kell napolnom, ha lehet. De ennyit igazán megér egy jó kapcsolat :)


A másik dolog pedig, hogy ha nem vagytok együtt, tessék skype-olni! Nagyon sokat segít, ha úgy alszotok el, hogy előtte láttátok-hallottátok a másikat, és persze képben is vagytok, mi történt vele, így nem hidegültök el egymástól.

2012. nov. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Beszéltem márvele nem is egyszer erről,de mindig az a válasz,hogy "nem tudok vele mit csinálni"

Interneten ilyen olyan formában minden nap beszélünk,ha nem is sokat,de beszélünk(mikormennyit,attól függ).

Kicsit úgy érzem Én mindent megteszek,hogy jól működjön a dolog,ő viszontnem.

Azért köszönöm a válaszokat!!!

2012. nov. 19. 10:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyeneket mond, hogy nem tud mit csinálni, akkor az viszont nem jó jel. Olyan nincs, hogy nem tud, olyan van, hogy nem akar! Nem tudom mennyi idősek vagytok, de összeköltözés például nem merült fel? Eleve olyan munkája lehet a barátodnak, ami nehezen összegyeztethető egy párkapcsolattal... Mi a foglalkozása? Csak abból gondolom, hogy nehezen összeegyeztethető, mert ha egy hétköznapi munka lenne, nem kéne heteket várni egy találkozóra. 60 kilóméter semmi, mindennap két-naponta tudtok találkozni. Az is kérdéses, hogy a hivatása e a foglalkozása, vagy csak csinálja , mert nincs jobb. Ha a hivatása, akkor vagy elfogadod, és éltek így-... idővel pedig te leszel az aki folyamat alárendeled magad neki: hozzáköltözöl, várod, hogy hazajöjjön stb... de ha csak muszájból csinálja ezt a munkát akkor próbáld rávenni, hogy váltson. Próbáld rávenni, hogy a kapcsolatotok érdekében is meg kéne tennie, hogy haladjatok valamerre. Elvileg te most vársz rá, hogy egyszer több ideje lesz találálkozni, várod, hogy leteljen a két hét aztán pár napot együtt legyetek stb...De nem várhatsz a végtelenségig!
2012. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

23 évesek vagyunk. Egy boltban biztonsági őrként dolgozik. Már 2 éveezt csinálja,szerett volna váltani egyszer,csak nem sikerült,de igazából szerintem nem is akar,túl"kényelmes"ez így neki.

Szeretne ő is többet találkozni,de sajnos nem ődönti el a beosztását.

Az összeköltözés nem merült fel,mert ő is a szüleivel él még,illetve Én iskolába járok.

Egy kicsivel több megértést várnék tőle,talán azértnem megy neki,mert Én vagyok neki az első komoly kapcsolata és nem tudja mit,merre és hogy...

2012. nov. 19. 11:17
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

húúha egy igazi hót komoly egzisztenciavadász karrieristát fogtál ki, de meg is érdemled.

Általában ezeket a komolypofa bolti titkosügynökök se azért kötnek épp ki ilyen helyen mert duplán álltak sorba észért :D

2012. nov. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy akkor jó neki ez az állóvíz és nem is akar váltani. Pedig ezekszerint olyan a beosztása, munkája, ami nehezen összeegyeztethető egy párkapcsolattal. SŐt ő is akart váltani, de aztán nem tett érte elég erőfeszítést..Ez azért baj...Mert nem veszi figyelembe, hogy nem jó így neked, és a kapcsolatotok kárára megy amit csinál.
2012. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tegnap mondtam neki,azt mondta ez normális munka,ha ott laknék a közelbe semmi gond nem lenne vele. Én meg azt közöltem vele,hogy birom ameddig birom a helyzetet...és ha tönkre megy a kapcsolatunk ne csodálkozzon.
2012. nov. 20. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!