Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nő terhes lesz védekezé...

Ha egy nő terhes lesz védekezés mellett, miért van felháborodva hogy a férfi nem akarja a gyereket?

Figyelt kérdés

Hiszen azért védekeznek, nem?


Most 2 ismerősömmel is ez a helyzet, mind a ketten tényként közölték hogy a baba marad és a pasi csinál amit akar, nincs joga beleszólni a döntésbe. Az egyiküket már elhagyta a párja, a másikat is valószínűleg el fogja. Persze ők vannak felháborodva. De miért?


2012. nov. 20. 13:30
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
70%

nem tudom, mi megbeszéltük a párommal hogy ha védekezés mellett becsúszik akkor elvetetjük, és felesben fizetjük.

Nem akarunk gyereket ezt a kapcsolat elején megbeszéltük.

Szerintem önzés a nő részéről ha rá akarja kényszeríteni a pasira a gyereket, másrészt ez biztos a reprodukciós ösztön, és a hormonok hatása, meg persze a neveltetés is ( abortusz= gyilkosság) nagyjából így tudnám kifejteni


27/N

2012. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
68%
Mert az lenne a normális, hogy felnőttként csak olyan párt választ magának az ember, akivel közös jövőt is tervez, és ebbe a véletlenek is bele kell, hogy terveződjenek. Baleset, munkanélküliség, terhesség, költözés.
2012. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
73%

Kicsit megértem mind2 felet.

Viszont az biztos, hogy én nem szülném meg úgy a gyereket ha a párom teljesen elzárkózik tőle!

2012. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem tudom miért vannak felháborodva. Én nőként is átérzem, hogy egy férfinek mekkora nagy teher lehet, ha a tudta nélkül a nyakába akarnak akasztani egy 18 évre lekötöttséget jelentő embert, amikor még nem is érett rá vagy nem is alkalmas. Szerencsétlen dolog, de én a férfiakat is megértem valahol.
2012. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
34%
Mert szeretnének gyereket, ha egy nőnek valami kell, akkor az azonnal. Illetve vannak, akik már kifutnának az időből. Van akik érez magában erőt arra, hogy felnevelje, akár egyedül is. Mert vannak akik önzők és azt gondolják, hogy az anyai szeretet mindent pótolhat. És gondolom elég sok indok el fog még hangozni.
2012. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
37%

Nagyban függ a védekezés módjától is,mert manapság a bogyók elég biztonságosak,így ha mellette lett terhes,akkor hibázott,ami lehet szándékos is,mert mondjuk gyereket akart minden áron.

Vagy mert szép és jó egy kapcsolat,és imád a párod.De gyerekkel már nem kellenél neki?

2012. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
80%

Megértem, hogy ez elég nagy kicseszés a pasival, hiszen ha nem is szeretné a gyereket megtartani, attól még fizetheti a gyerektartást.


Másrészről viszont az abortuszt nem minden nő vállalja fel. Hatalmas testi és lelki sokk, így végső során az ő döntésük is érthető.

2012. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem én sem.


Fogamzásgátlóval védekezünk,szedem rendesen.ennek ellenére időnként szednem kell gyógyszereket,amikről nem tudja az orvos sem megmondani hogy mennyire hatnak rá.

Csak 3-4 év múlva akarunk gyereket,de tisztáztuk,hogy ha most fogam meg,akkor megtartjuk,és akkor nem 2 év múlva nagy esküvő,hanem rögtön kicsi és majd templomi és lagzi ha lesz rá keret.


normális kapcsolatban ez meg van beszélve.

25/N

2012. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
82%
Írták már,de valahogy csak olyannal lennék együtt hosszú távon,akivel közös jövőt tervezünk,családdal,mindennel,így ha hamarabb jön a baba,csak újra kell tervezni,de a szereposztás marad.
2012. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
84%
Attól, mert egy kapcsolat működik és jó, nem feltétlen kell bele gyerek is. Nem mondom, hogy ha már ott lenne, nem nevelném fel, de úgy vagyok ezzel is, mint a zsiráffal. Aranyos azzal a hosszú nyakával, kedves, szeretni való, de otthonra nem kéne. Rám akarnák erőltetni a gyereket, kb. Mexikóban lennék 2 héten belül. Az én akaratom nélkül semmit sem erőltessenek rám, főleg ne egy gyereket.
2012. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!