Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vigasztalhatnám meg az...

Hogyan vigasztalhatnám meg az anyukámat és engesztelhetném ki a nővéremet?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt született meg a kisfiam. Mivel mindkét oldalról első unoka volt,így a szüleim és a párom szüleinek köszönhetően semmilyen nagyobb kiadásunk nem volt,mert mindent megkaptunk tőlük.

Most a nővérem vár kisbabát,de sajnos őt nem tudjuk ilyen mértékben támogatni. A férje családját egyáltalán nem érdekli,azóta sajnos édesapánk elhunyt,anyu elvesztette a munkáját,én pedig a második babámmal vagyok itthon. Akárhogy szeretnék,sehogy nem tudjuk olyan mértékben segíteni őt,ahogy szeretnék,ráadásul a férjem és én még anyut is támogatjuk anyagilag. 1 hete nővéremnél voltunk és ő kifakadt,hogy minket nem is érdekel az ő gyereke,csak az enyémek a fontosak és anya is nagy ívben tesz rá,mert semmit ad neki. Ez persze nincs így.

Anya teljesen belebetegedett mert nem tudja megadni azt a testvéremnek,mint nekem. Megértem a nővéremet,de akkor sem tudom jobban támogatni. Mit tehetnék szerintetek? Nagyon bánt,hogy anyukám így a lelkére vette és az is,hogy a nővérem neheztel rám,de miért nem érti azt meg,hogy azóta megváltoztak a körülményeink?


2012. nov. 22. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem nagyon tehetsz semmit, mert aki pénzben méri a törődést, annak a szavak semmit sem érnek.
2012. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd ajánljátok fel neki a kinőtt ruhákat, játékokat, mást nem tehettek.
2012. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg bababörze van mikor még babakocsit ami szinte új, babaruhák, pelenkák is szoktak lenni ami időközben derült ki, h sok stb. Google jó barát, biztos akad valaki pl jófogás.hu-n aki ingyen elvihető holmikat kínál. Pelenkázó, babaágy, meg minden kütyü, játék csörgő. Próba cseresznye!
2012. nov. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit a szüleinktől kapunk azt jó esetben a saját gyerekeinknek kell visszaadni. Ezt túl is teljesíted azzal, hogy nehéz helyzetbe került anyukádat támogatjátok.


Testvéredet gyereked kinőtt ruháival, játékaival segítheted, illetve tudatosítsd vele azt is, hogy anyukátok támogatásában ti többet vállaltok. Arról pedig, hogy a férje családjától támogatásra nem számíthatnak nem tehetsz.


Anyukád ha pénzzel nem is, de ahogy abbahagyja a szopást a gyerek, a róla való gondoskodásban rengeteget segíthet majd húgodnak.

2012. nov. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőhöz még annyit, hogy a nővéred sokat foglalkozott a kisgyereketekkel, akkor valóban próbálj figyelni rá hogy ne érezze úgy hogy te az ő gyerekével szemben kevésbé vagy figyelmes. Bár a helyzet azért nem egyforma, mert ha az embernek nem kell a saját gyerekével nyűglődni, akkor kikapcsolódásnak, nem pedig tehernek érzi a testvére gyerekével való foglalkozást.
2012. nov. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!