Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogy engesztelhet...

Szerintetek, hogy engesztelhetném ki? (Bocs ha kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Van egy lány az életemben, akit igazából már nem tudok, hol el helyezni, hogy csak egy nagyon jó barát vagy több e, de egyre biztosabb vagyok benne, hogy az utóbbi lesz.

A lényeg, hogy nagyon régóta ismerem őt barátok, vagyunk régóta. De most az utóbbi 4 hónapban, miután elveszítette a barátját(meghalt) nagyon közel kerültünk egymáshoz,(tudom nem rég történt, és idő kell neki.) Hetente többször találkozunk minden nap beszélünk telefonon. Eleinte nyugtatózta magát, de arról sikerült lebeszélnünk, ehelyett elkezdett cigizni. Nem is az zavarna, hogy cigizik csak, képes egy ilyen találkozásunk során 1,5 dobozzal is elszívni. És ezt szóvá tette neki az anyja is, hogy sok lesz illetve a barátaink is és ezen kiakadt teljesen és rajtam töltötte ki a dühét, aztán én is csúnyán viselkedtem vele és ott hagytam, hogy azt csinál amit akar. De most meg, annyira bűn tudatom van, meg hiányzik is(nem éreztem régóta ilyet), de nem tudom elérni sehogy. Ha hívom nem veszi fel, ha írok neki nem válaszol. Annyira szarul érzem magam most. Hogy engeszteljem ki?


2011. szept. 4. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne bocsánatot kérned. Attól, hogy ilyen szomorú dolog történt vele még nincs joga hozzá, hogy így bánjon másokkal akik mellette állnak, segítenek neki és aggódnak érte. Mert egy idő után megszokja és majd elvárja...
2011. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
vegyél neki cigit
2011. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy hol lakik menjél el hozzà. Viszont nagyon sok, hogy ennyi cigit elsziv. Segitségre lenne szüksége.
2011. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, én is sok és ezért is piszkálom állandóan azzal, hogy legalább csökkentse. És ezen bukott ki a dolog, hogy péntek este is piszkáltam vele, illetve a barátok is szóvá tették neki, hogy ez nem lesz így jó. ÉS akkor borult a bili, és sajnos olyan makacs a csaj, hogy az nem igaz. Persze tudom hol lakik, csak azt is tudom, hogy letagadná magát,mert ismerem már nagyon régóta.
2011. szept. 4. 17:42
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és persze a vita után minden baj volt, ha hozzá értem, ha becéztem bármi és ezen is elkezdtünk vitatkozni. Ezután volt, hogy én is rondán viselkedtem
2011. szept. 4. 17:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek vagytok?

Pótcselekvés a dohányzás nála jelenleg valószínű, mellette tudatos önkárosítás, lehet hogy bűntudata van a barátja halálával kapcsolatban, azért ahogy érez, vagy ahogy nem vele kapcsolatban.

Segítségre van szüksége, és ha tényleg annyira fontos neked, akkor egyenlőre csak barátként legyél mellette egy jó darabig.

Én bocsánatot kérnék, és megpróbálnék segíteni neki. Ha tud beszélni és szeretne arról amit jelenleg érez, lehet segíthet neki.

Ha nem áll veled szóba, lehet bekopogni hozzá (ha amúgy szoktál) vagy ha nem, akkor "véletlen" összefutni vele az utcán, és egyáltalán nem zavarni, csak annyit mondani, hogy ne haragudj! - és pl átadni ezzel egy doboz csokit és egy üdvözlő kártyát, amire leírod szintén, hogy sajnálod, hogy kritizáltad, és szeretnéd, ha megbocsátana, és hogy mellette állsz. Ha szüksége van rád, ott vagy. - ilyesmit, de csak nagyon röviden, tömören -hogy ne legyen zaklatás féle. Gyorsan átadni, ne haragudj, kérlek olvasd el- csak ennyit mondani, és elmenni, hogy ne érezze tolakodásnak. Ha mérges, és ennél többet mondasz, akkor lehet nem fog meghallgatni és csak rosszabb lesz minden.

Persze hogy nem szabadna neki sem úgy viselkedni, ahogy viselkedett, de valószínűleg olyan dolgokon megy most át, amit sok felnőtt is alig tud feldolgozni. Tehát barátra, és támogatásra van szüksége. Ha ezt tudod nyújtani. Ha boldog lesz újra, és nyitott az élet jó dolgaira, le tudja tenni a cigit is.

Nézz megy pár Popper Péter előadást, sokat lehet belőlük tanulni.

2011. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenben az én segítségemet kéri kérte, miután a barátja meghalt, engem tart a legjobbnak és azért se értettem mért, reagált így most, mert eddig is mondogattam neki, hogy örülnék neki, hogy ha kevesebb cigit szívna, és akkor mindig elmondta, hogy ő is tudja, hogy abba kellene hagynia, de elmondtam neki, hogy nem kell abba hagynia, csak csökkentse kicsit. És érdekes vannak időszakok nála amikor egy hétig elég neki 2 doboz cigi.

Amúgy ő 23 én 26 éves vagyok

2011. szept. 4. 17:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha te már ennyit jelentkeztél és ő b*szik válaszolni neked,akkor hagyd. Majd lehet ő fog téged keresni magától.

Lehet, hogy most otthon magába duzzog és önelégülten bizonygatja magának az igazát, hogy milyen szemetek a barátai meg te is, hogy beleszóltok az ügyeibe.


Viszont írtad, hogy lehet alakulna köztetek valami. Hidd el, nem jó választás. Nemrég veszítette el a párját, ehhez szerintem 1 év sem elég, hogy kiheverje. Ha összejönne veled, arra nem gondolsz, hogy csak pótlék lennél neki,vagy egy jó időtöltés búfelejtés? Gondolj erre...

2011. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a cigi az igazi probléma jelenleg vele, hanem elveszettnek érzi magát. Segítségre van szüksége, még ha el is lök magától. Ha fontos neked, megérted.
2011. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem is a cigi volt nekem a problémám, nem érdekelne, csak orbitálisan féltem, mert volt neki nagyon komoly betegsége is és azóta nagyon féltem. De most már mindegy nem tudok vele azóta szót érteni, nem hajlandó szóba állni velem semmilyen formában. Most ez a célom egyenlőre.
2011. szept. 7. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!