Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondogatja mindenki...

Miért mondogatja mindenki hogy legyen gyerekünk? Hogyan tudnám leállítani őket?

Figyelt kérdés

Főleg anyukám meg anyósom akaszt ki, de néha a munkatársaim is.


Hogy lehetne megértetni velük hogy ez magánügy?


2012. nov. 23. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

"- Gyerektéma lezárva! Beszéljünk másról!"

ennyit kell mondani. HA nem hagyják abba a témát, akkor erőteljesebben lehet mondani, hogy

-Oké, most már be lehet fejezni. Ha nem fejezitek be, én elmegyek innen.


Nem kell bonyolítani a dolgokat. Egy idő után megunják a témát.

2012. nov. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell foglalkozni velük. Ha látják, hogy nem érnek el semmit, egy idő után abbahagyják.
2012. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyszerűen mondd ki amit gondolsz, kertelés nélkül. Akár tetszik nekik akár nem, el kell fogadniuk a döntéseteket és fel kell fogniuk hogy ez magánügy, senkinek semmi köze hozzá.
2012. nov. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

1.: szerintem nem jó ötlet ilyen stílusban beszélnie a párja anyjával :)


kérdező, éreztesd, h nem kedvedre való a téma, tőmondatokban válaszolj, a válaszaidból érződjék, h úgy gondolod, h nem rájuk tartozik. ha nem tudnak sokat kihúzni belőletek, előbb-utóbb rájönnek, h nem érdemes feszegetni a témát


pl -és mikorra várható az unoka

- mi még nem döntöttünk úgy, h gyereket vállalunk

- miért?

- nincs itt az ideje

- de mikor akartok?

- majd később

2012. nov. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki az én életembe akar bele szólni, arra nagyon bambán, értetlenül bámulok, szó nélkül. Bármi másról van szó, normálisan viselkedek. Eddig, mindenki értette, a téma nekem nem aktuális. Ha, leállsz vitatkozni róla, mindig napirenden lesz, mert megpróbálnak meggyőzni, hogy neked, miért is kell baba..
2012. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy reagálok a tolakodásra, hogy szégyenbe próbálom hozni a kérdezőt. "Nem gondolod, hogy ez egy nagyon intim kérdés,és nem illene ilyesmibe beleavatkoznod?" vagy, ha anyósnak szánja "Nem szeretnék arról mesélni magának, hogy mikor szeretkezünk a fiával, ha nem baj." és azt hiszem, ebből mindenki ért. Ha kényelmetlenséget okoz a téma NEKIK , akkor nem fogják felhozni többet. Csak úgy kell reagálni, hogy ne érezze jól magát tőle. Különben csak egy hétköznapi téma lesz a sok közül, amivel rendszeresen szembe találja magát az ember.
2012. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ha engem valaki a házassággal cseszeget, akkor csak annyit mondok, hogy a majd a leendő gyermekünk 5. születésnapján lesz a lagzi. mivel kb 5 év múlva szeretnénk gyereket, így legalább 10 év el fog telni addig. sztem el is felejtik majd a kedves ismerősök, rokonok, hogy mit mondtam anno :D
2012. nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy meddőség vagy vetélés is kínos helyzetbe hozná a kérdezősködőket.
2012. nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 7 év házasság után született meg a gyerek, a mi döntésünkön múlott, nincs, hél istennek, szervi probléma egyikünknél sem. Elképzelheted, hogy mennyit hallgattuk a gyerektémát. Végül mi azt találtuk, ki a férjemmel, hogy azt válaszoltuk, hogy "Persze, lesz gyerekünk, már a nevét is kitaláltuk! Ha kisfiú lesz Farkas-nak fogják hívni, ha kislány, akkor Farkatlankának. De legjobban azt szeretnénk, ha március 15-én születne, mert akkor Nemzeti Ünnepnek neveznénk, és Ünikének becéznénk!" Nem sokszor kellett ezt a szöveget bedobni, leszoktak a témáról!
2012. nov. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem is az a kulcsa a dolognak, hogy nem szabad leállni nagyon beszélgetni a dologról, magyarázkodni... Mert akkor úgy érzik, zöld utat kaptak a témában, és nem fognak leszállni róla, jön a blablabla.

De ha kérdeznek, udvariasan, tömören kell válaszolni a kérdésekre.

Mikor jön?: Még nem. vagy Később.

Még azt is hozzá lehet tenni kedvesen, hogy: Ne aggódj, időben tudni fogsz róla, ha változás van :) (ez mindig bejött eddig, ez után már senki nem feszegeti a témát...)

2012. nov. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!