Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülnétek egy babának, mikor...

Örülnétek egy babának, mikor nem vártátok és épp a karrieretek csúcsán vagytok (mindkét fél)?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy mi a helyzet, nem tudok neki felhőtlenül örülni, mert nagyon nem hiányzott egyikünknek se. Nagyon szeretem a babákat, de nem tudom, mi lesz velünk így, hogy minden zűrzavaros körülöttünk, egész más terveink voltak az elkövetkező 2-3 évre nézve. El vagyok kissé keseredve, ti ilyen esetben tudnátok leplezni, hogy nem örültök? Milyen anya leszek, ha már most így érzek?
2012. nov. 23. 23:54
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
26%
A karrier egy baromság. Miért fontosabb az anyagi gyarapodás? Azt ne mondd, hogy a gyerek éhezne, vagy rossz sora lenne.
2012. nov. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
37%
milyen más terveitek voltak?
2012. nov. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
95%
Gyereket akkor kell vállalni, amikor emberileg készen álltok rá. A pénz is számít, de nem az a legfontosabb. Ha a gyerek számotokra nyűg, az nagyobb baj.
2012. nov. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
82%

Rosszkor jött a gyerek.

Nem tudom, mi lesz, tényleg.

Nővérem volt így, nem akarta, nem is örült abszolút, megszületett a kislánya, hát mit mondjak...

A dudva különbül nő az árokparton, mint szegény kislány!

Születésétől fogva szó szerint sz.arik rá, anyja-apja.

2012. nov. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
40%
nos én azt mondom, ha meglesz a baba, egyből banális hülyeségnek fogod gondolni, hogy a karrier ennél fontosabb. Egy idő után persze az ember vágyik vissza a melóba, de az élet megtelik valódi értékekkel egy gyerek születésével. ez általában igaz az anyukáknál, az apukáknál nem minden esetben. Az anyának nagyobb a kötődése a babához. De ha a csúcson vagytok mi a gond? akár 8 hónapig is dolgozhatsz, a párodnak nem kell lemondani a karrierről, és neked is max 3 év kiesés. Ez nem tragédia hanem maga a boldogság. Én csak akkor nem örülnék felhőlenül ha a kapcsolatommal lennének gondok.
2012. nov. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
46%
Nekem ne a karrier lenne a legfontosabb, de azért megértelek, hiszen teljesen máshogy fog alakulni az életetek, mint ahogy terveztétek, szerettétek volna. Szerintem nem attól függ, hogy milyen anya leszel, hogy most kicsit ettől elkeseredtél. Én úgy gondolom, megváltoznak majd az érzéseid, ha megszületik a baba.
2012. nov. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
73%
Én is estem teherbe úgy, hogy egyáltalán nem vártam (egyetem kellős közepén, szakmai gyakorlatra várva..stb) Határozottan azt éreztem, hogy (tudom, hogy borzalmas embernek tűnhetek) úgy hiányzott ez most nekem mint púp a hátamra. Sírni támadt kedvem, ha csak arra gondoltam, hogy egy év múlva ilyenkor tologatom a babakocsit lepusztultan, míg a csoporttársaim a diplomaosztójukat ünneplik. Mert természetesen megfordult a fejemben, hogy ha már jön, megtartom, de aztán világossá vált, hogy ilyen hozzáállással nem szabad (még) szülnöm. Sose tudtam volna feldolgozni, hogy a gyerek miatt maradtam le dolgokról. Nyilván meglett volna bennem az anyai szeretet, de tudom, hogy folyamatosan projekciós felületnek használtam volna őt a sikertelen-félbemaradt dolgaim miatt a későbbiekben. Valószínűleg az ő rovására a kisebb testvéreivel szemben. Erre meg semmi szükség. Teljesen emberi, amit érzel: nincs az előírva, hogy minden nő tapsikol az örömtől, ha tudomást szerez arról, hogy gyereket vár. De azt neked kell eldöntened, mi legyen.
2012. nov. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
23%

És a védekezés hol maradt,ha nem terveztétek?!


Karrieretek csúcsán nem gondolkodtatok,csak az élvezeteknek éltetek, vagy mi?!


Ha szerelmesek vagytok,akkor simán jöhetne a baba....Ha nem,akkor ....

2012. nov. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
81%

Hát, testvérem egy cseppet sem örült szülés után.

És később se.

Nyűg neki a gyerek, a férjének is, nem törődnek vele, borzalom, hogy mennyire nem, és nem csak én látom így!

Neki nem kellett volna, legalább is akkor biztos nem.

2012. nov. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Nem csak pénz,de önmegvalósítás..mindkettőnk művészi pályán mozog, ez most egy elég nagy törést fog okozni szakmailag. Szimplán nem most lett volna itt az ideje, hanem minimum 3-4 év múlva, ez az egyik, másik, hogy nem tudom magam lelkileg felkészíteni rá.
2012. nov. 24. 00:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!